Termíny - přidat do oblíbených
04.09.19 - 15.09.1919SIC2900812 360 KčPřidat

Itálie, Sicílie a Liparské ostrovy s dobrou partou

klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava chatka stan vlastni strava turistika Náročnost 1.5

AKTIVNÍ DOVOLENÁ - příroda, moře, exotika, poznání, sopky, antika, památky, pohoda, turistika - poznávací zájezdy se stany Sicílie a Lipari 2014


Úvod:

Itálie, Sicílie a Liparské ostrovy s dobrou partou

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
04.09.19 - 15.09.19 19SIC29008 12 360 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR, tranzit přes Rakousko a Itálii.
 • 2. den: starověké POMPEJE - antické město pohřbené před 2 000 lety katastrofálním výbuchem Vesuvu, pro zájemce možnost vydat se místní dopravou na VESUV - prohlídka kráteru sopky.
 • 3. den: přejezd do KALÁBRIE, krátkým trajektem z jižní Itálie na Sicílii a dalším trajektem na LIPARSKÉ OSTROVY (bez podpory autobusu, na ostrovech nemá využití), ubytování na čtyři noci v kempu na ostrově VULCANO.
 • 4. den: fakultativně výlet lodí na ostrovy PANAREA a STROMBOLI, jehož vrcholem bude aktivní sopka Stromboli - noční pozorování výbuchů, pro zájemce výšlap blíže ke kráteru s místním průvodcem.
 • 5. den: túra na hranu kráteru sopky GRAN CRATERE (391 m), pobyt na ostrově Vulcano (sirné bahenní lázně, pláže s černým pískem).
 • 6. den: pro zájemce trajekt na ostrov SALINA a výstup na nejvyšší horu Liparských ostrovů, sopečný kužel MONTE FOSSA DELLE FELCI (962 m), alternativně odpočinkový individuální výlet na hlavní ostrov LIPARI (katedrála, citadela).
 • 7. den: dopoledne ještě relaxace na Vulcanu, odpoledne trajektem zpět na SICÍLII, ubytování na tři noci v kempu u moře.
 • 8. den: prohlídka Archimédova města SYRAKUSY (starý vápencový lom s jeskyní Dionýsovo ucho, řecké divadlo, římský amfiteátr, ostrov Ortigia, moderní katedrála ve tvaru dopadající slzy…).
 • 9. den: nejvyšší činná sopka Evropy a nejvyšší hora Sicílie ETNA (3 323 m) - výstup pod kráter (za příznivých vulkanických podmínek), možnost zkrátit si cestu využitím lanovky.
 • 10. den: středověká TAORMINA s řecko-římským divadlem a skvělými pohledy na Etnu i na moře, odpolední a večerní pobyt na pláži, koupání u Jónského moře, noční přejezd.
 • 11. den: celodenní prohlídka ŘÍMA (Koloseum, nejmenší stát světa Vatikán s chrámem svatého Petra, Forum Romanum, Andělský hrad, Pantheon, Fontana di Trevi, Španělské schody…), večer odjezd.
 • 12. den: návrat do ČR pravděpodobně v časných odpoledních hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, trajekt na Sicílii a zpět, trajekt ze sicilského Milazza na ostrov Vulcano a zpět, 8x ubytování v kempu ve vlastním stanu nebo za příplatek v chatce či bungalovu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy do památkových objektů (v Římě také lístky na metro, případně místní doprava na Vesuv) - výdaje na vše dohromady cca 85 €, fakultativní programy: lodní výlet na ostrovy Stromboli a Panarea (cca 40 €), případně výstup s místním průvodcem ke kráteru Stromboli (cca 30 €), zpáteční lodní lístek buď na ostrov Salina (cca 30 €), nebo na Lipari (cca 15 €), popřípadě lanovka na Etnu (jednosměrná cca 25 €), stravování a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 8x ubytování v chatce či bungalovu 1 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 420 Kč.
 • Stravování: Probíhá individuálně. Můžete si vzít vlastní vařič a částečně i zásobu potravin, spíše však doporučujeme stravovat se z místních zdrojů – vyhlášená italská kuchyně je pro mnoho lidí přímo důvodem k cestování do Itálie. Potraviny bude možné dokupovat v supermarketech, většinou jen mírně dráž než v ČR. Bude také dostatek možností dát si jídlo v restauraci (v pěším dosahu budou i na všech místech ubytování).
 • Ubytování: Budeme nocovat v kempech, které jsou (s výjimkou první noci v Pompejích) umístěné u pláže. V Pompejích strávíme jednu noc, na ostrově Vulcano čtyři noci, na Sicílii u městečka Sant´Alessio Siculo tři noci. Vezměte si vlastní stan, spacák a karimatku. Teplá voda ve sprše bývá placená (do 1 €). Za příplatek je možné ubytování v bungalovech, které mají vlastní sociální zařízení a (s výjimkou chatek v Pompejích) také kuchyňku. V Pompejích a na Vulcanu se jedná o dvoulůžkové chatky, na Sicílii o 4lůžkový mobilhome se dvěma oddělenými dvoulůžkovými pokoji. Lůžkoviny jsou na chatkách k dispozici, nepotřebujete tedy vlastní spacák.

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 420 Kč
 • ubytování v chatce/bungalovu - 1 900 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Sicílie Sicílie
Liparské ostrovy Liparské ostrovy
Itálie Itálie
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY SE STANY
Ubytovánívlastní stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Praha
Zájezdy do destinací
Sicílie - zájezdy
Liparské ostrovy - zájezdy
Itálie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist