Itálie, Sicílie - Sopkami střední a jižní Itálie - stany

klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika Náročnost 1.5


Úvod:

Hlavním magnetem Sicílie je přes všechny skvělé starořecké památky příroda. Koho navíc uchvacují přírodní živly, má jedinečnou možnost shlédnout a zdolat šest sopek v jednom zájezdu. Vesuv, Etna, Vulcano, Salina, Panarea, Stromboli, to je to, oč tu běží.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR do Itálie, výjezd a výstup na VESUV s prohlídkou kráteru, archeologické vykopávky v POMPEJÍCH, nocleh v kempu.
 • 3. den: přejezd přes Kalábrii a trajektem do Messiny, krátký přejezd do Milazza a večerním trajektem na ostrov VULCANO (autobus zůstává na pevnině, na ostrovech by neměl využití), nocleh v kempu u moře.
 • 4. - 8. den: relaxace a koupání v moři nebo v termálním sirném jezírku, výstup k polovyhaslému sopečnému kráteru Grand Vulcano, pozorování unikajících sopečných par, turistika mezi ostrovy - překrásná subtropická PANAREA - alternativně možnost pěšího přechodu Panarey nebo dobytí nejvyššího vrcholu celého souostroví - sopky Monte Fossa delle Felci (962 m) na SALINĚ (pro zájemce FILICUDI). Zlatý hřeb zájezdu činná sopka STROMBOLI - v případě příznivých vulkanických podmínek výstup ke kráteru sopky a pozorování sopečných erupcí, které jsou nejpůsobivější v noci, noclehy v kempech (nebo na tábořišti - pouze pod vrcholkem na ostrově Salina, doplatky za další noci v kempech cca 15 EUR/noc, závisí na variantě, kterou zvolíte na ostrovech).
 • 8. den: trajektem na Sicílii, odpoledne fantastický kaňon sopečného původu ALCANTARA - „turistika“ korytem řeky nebo procházka nad kaňonem (podle aktuálního stavu vody), ubytování v kempu u Taorminy (2x na stejném místě).
 • 9. den: ráno přejezd pod Etnu. ETNA, výstup ke kráteru (možnost lanovky nebo terénních vozidel), v případě příznivých vulkanických podmínek prohlídka kráteru sopky, večer ubytování v kempu u Taorminy.
 • 10. den: sicilská perla pod Etnou - TAORMINA. Výjezd do historické části města lanovkou, prohlídka města, odkud jsou krásné výhledy na Etnu, individuální návštěva řeckého divadla. Autobusem dále směr Elba, noční přejezd.
 • 11. - 12. den: fakultativně návštěva ostrova ELBA (trajekt 25-30 EUR), koupání na krásných plážích, individuálně návštěva Napoleonovy vily, středověkých hradeb, archeologického muzea. Návrat zpět na pevninu, pokračování v cestě přes Itálii, noční přejezd do ČR.
 • Cena zahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem (5 000 km), zpáteční trajekt na Sicílii a ostrov Vulcano, 4x kempovné (další 4 kempy si doplácí každý sám na Liparských ostrovech dle zvolené varianty na příslušném ostrově), vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, trajekty během fakultativních výletů, vstupy, lanovky, terénní vozy, doplatek za kempovné na ostrovech a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Stravování: bez stravy.
 • Ubytování: vlastní stan.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY SE STANY
Ubytovánívlastní stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, BřeclavQrCode image

 

TOPlist