Termíny - přidat do oblíbených
08.09.17- 19.09.1717SOP0110311 990 KčPřidat

Itálie, Sicílie - Sopkami střední a jižní Itálie - stany

klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika Náročnost 1.5


Úvod:

Hlavním magnetem Sicílie je přes všechny skvělé starořecké památky příroda. Koho navíc uchvacují přírodní živly, má jedinečnou možnost shlédnout a zdolat šest sopek v jednom zájezdu. Vesuv, Etna, Vulcano, Salina, Panarea, Stromboli, to je to, oč tu běží.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
08.09.17- 19.09.17 17SOP01103 11 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR do Itálie, výjezd a výstup na VESUV s prohlídkou kráteru, archeologické vykopávky v POMPEJÍCH, nocleh v kempu.
 • 3. den: přejezd přes Kalábrii a trajektem do Messiny, krátký přejezd do Milazza a večerním trajektem na ostrov VULCANO (autobus zůstává na pevnině, na ostrovech by neměl využití), nocleh v kempu u moře.
 • 4. - 8. den: relaxace a koupání v moři nebo v termálním sirném jezírku, výstup k polovyhaslému sopečnému kráteru Grand Vulcano, pozorování unikajících sopečných par, turistika mezi ostrovy - překrásná subtropická PANAREA - alternativně možnost pěšího přechodu Panarey nebo dobytí nejvyššího vrcholu celého souostroví - sopky Monte Fossa delle Felci (962 m) na SALINĚ (pro zájemce FILICUDI). Zlatý hřeb zájezdu činná sopka STROMBOLI - v případě příznivých vulkanických podmínek výstup ke kráteru sopky a pozorování sopečných erupcí, které jsou nejpůsobivější v noci, noclehy v kempech (nebo na tábořišti - pouze pod vrcholkem na ostrově Salina, doplatky za další noci v kempech cca 15 EUR/noc, závisí na variantě, kterou zvolíte na ostrovech).
 • 8. den: trajektem na Sicílii, odpoledne fantastický kaňon sopečného původu ALCANTARA - „turistika“ korytem řeky nebo procházka nad kaňonem (podle aktuálního stavu vody), ubytování v kempu u Taorminy (2x na stejném místě).
 • 9. den: ráno přejezd pod Etnu. ETNA, výstup ke kráteru (možnost lanovky nebo terénních vozidel), v případě příznivých vulkanických podmínek prohlídka kráteru sopky, večer ubytování v kempu u Taorminy.
 • 10. den: sicilská perla pod Etnou - TAORMINA. Výjezd do historické části města lanovkou, prohlídka města, odkud jsou krásné výhledy na Etnu, individuální návštěva řeckého divadla. Autobusem dále směr Elba, noční přejezd.
 • 11. - 12. den: fakultativně návštěva ostrova ELBA (trajekt 25-30 EUR), koupání na krásných plážích, individuálně návštěva Napoleonovy vily, středověkých hradeb, archeologického muzea. Návrat zpět na pevninu, pokračování v cestě přes Itálii, noční přejezd do ČR.
 • Cena zahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem (5 000 km), zpáteční trajekt na Sicílii a ostrov Vulcano, 4x kempovné (další 4 kempy si doplácí každý sám na Liparských ostrovech dle zvolené varianty na příslušném ostrově), vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, trajekty během fakultativních výletů, vstupy, lanovky, terénní vozy, doplatek za kempovné na ostrovech a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Stravování: bez stravy.
 • Ubytování: vlastní stan.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Sicílie Sicílie
Liparské ostrovy Liparské ostrovy
Itálie Itálie
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY SE STANY
Ubytovánívlastní stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav
Zájezdy do destinací
Sicílie - zájezdy
Liparské ostrovy - zájezdy
Itálie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist