Exotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo

Náročnost 1 letecky bus hotel snidane TIP CK Poznání

Portugalsko, Madiera - Poznávání s příjemnou turistikou na exotickém ostrově Madeira.


Úvod:

Tisíce kilometrů od pevniny hluboko v Atlantském oceánu povstal před mnoha miliony let z hlubin moře kouzelný ostrov věčného jara. Divoce rozeklaná skaliska olizovaná dávno vyhaslými proudy lávy cudně se halí záplavou bujné pestrobarevné květeny rozlézající se celým ostrovem podél životadárných „levád“. Snad bájný Purpurový ostrov či tečka na prastaré florentské mapě, ukryt po dlouhé časy, objeven znovu byl Ilha de Madeira. Zveme vás na putování ostrovem Madeira s příjemnými procházkami podél prastarých levád.Provází I. Pilařová v 1., 2. a 4. termíny a V. Sojka v 3. termínu.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Madeira - letecky s turistikou - program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z ČR do Funchalu, cestou na severozápad do Porto Moniz přes CABO GIRAIO - téměř 600 m vysokými útesy s vyhlídkovou plošinou, dále do vnitrozemí na „střechu Madeiry“ - náhorní plošinu PAÚL DA SERRA naprosto odlišnou od typické bujně porostlé subtropické a tropické Madeiry připomínající krajinu Skotska s výhledy na jižní i severní část ostrova, procházka podél jedné z nejznámějších levád ostrova LEVÁDA 25 FONTÁN(nachází se v oblasti vavřínového pralesa, UNESCO), , cíl dnešní cesty PORTO MONIZ - nejsevernější osídlená část Madeiry, bývalé výchozí místo rybářů velryb, dnes oblíbené turistické místo s přírodními bazény na pobřeží tvořenými vyhaslou lávou. Noclehy v hotelu nebo penzionu ve Funchalu (po celou dobu na jednom místě).
 • 3. den: po snídani odjezd do malebného městečka SAO VICENTE. Cesta vede po místy dramaticky rozeklaném severním pobřeží s úchvatnými výhledy. Po-klidná atmosféra městečka s četnými kavárničkami a obchůdky, prohlídka dávnověkých jeskyní vyhloubených v délce téměř 3 km vulkanickou řekou, která zde tekla před 400 tisíci lety. Návštěva muzea vulkanologie s promítáním trojrozměrných filmů, seznámení s historií ostrova. Cesta vede dále do věhlasné vesničky SANTANA s typickými „PALHEIROS“ - pestrobarevnými lidovými stavbami ve tvaru písmene „A“, s malebnou kulisou rozeklaných skalisek a smaragdově zelenými horami připomínajícími západní pobřeží Irska. Procházka podél jedné z nejkrásnějších levád ostrova prastarým vavřínovým lesem pod ochranou UNESCA, bujnou vegetací místního ‚pralesa‘ v blízkosti vysokých vodopádů.
 • 4. den: po snídani odjezd na nejvýchodnější část ostrova PONTA DE SAO LOURENCO - příjemná procházka divokou krajinou poloostrova bičovanou častými větry přes nejužší část poloostrova širokou jen několik málo metrů, individuálně možnost pikniku uprostřed bizarní krajiny obklopené Atlantickým oceánem. Přesun do FUNCHALU, večerní procházka městem, vstupní branou na ostrov Madeira se zahradami a parky se subtropickou a tropickou květenou i četnými muzei dokumentujícími život na ostrově.
 • 5. den: po snídani odjezd autobusem krajinou s úchvatnými výhledy do hlubokých údolí, do RIBEIRA FRIA, návštěva pstruží farmy. Procházka na jednu z nejkrásnějších vyhlídek ostrova - LEVADA BALCONY, nejkrásnější výhled na Pico Ruivo, odtud pěšky podél levády FURADO, vavřínovým lesem a podél levády SERRA FAIAL DO SANTO DA SERRA na autobus do Funchalu,
 • 6. den: pro zájemce po snídani přesun do výchozího bodu na nenáročný výstup na PICO DO ARIEIRO nebo volný program ve městě Funchal a relaxace na pláži.
 • 7. den: snídaně, návštěva proslulého funchalského tržiště. Lanovkou na MONTE (580 m) - poutní místo Madeiřanů s kostelem a největší atrakcí ostrova - tobogánem v podobě saní, sjezd ulicemi do Funchalu. Pro zájemce návštěva úchvatných botanických zahrad (JARDIM TROPICAL, JARDIM BOTA-NICO, JARDIM ORCHIDEA).
 • 8. den: snídaně, individuální volno, možnost veřejnou dopravou na levadu LEV. DOS TORNOS s překrásnými výhledy na Funchal a pobřeží, poté vesnice PALHEIRO, odtud návrat autobusem do Funchalu, nebo fakultativně s průvodcem 1denní výlet na „koupací ostrov“ PORTO SANTO s devítikilometrovou pláží se zlatavým pískem.
 • 9. den: snídaně, individuální volno ve Funchalu, fakultativně možnost tradičního folklorního večera FADO s večeří (cca 35 EUR).
 • 10. den: transfer na letiště, odlet do ČR.
 • Poznámka I: termín s * je v období květinového festivalu - návštěva této jedinečné události.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka vč. let. tax a poplatků cca 10 500 Kč, transfer z/na letiště, místní doprava dle programu, půjčovné mikrobusu, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, 9x ubytování se snídaní v hotelu nebo penzionu ve Funchalu, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: místní doprava mimo program, lanovka, ostatní strava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 100 Kč, 8x večeře v hotelu 3 700 Kč, fakultativní výlet na Porto Santo 2 700 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 30 000 Kč za 120 Kč.
 • Stravování: možnost dokoupení večeře na místě v restauracích za 8-17 EUR.

Madeira - letecky s turistikou
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist