Pohodový týden - největší z Baleárů - báječná Mallorka - bus

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel 3* polopenze turistika


Úvod:

Mallorca - největší z Baleárských ostrovů s hlavním městem Palma de Mallorca, pyšnícím se mnoha památkami, nabízí neuvěřitelné krásy - od romantických pláží s palmami, přes úrodný kraj pomerančovníků, citronovníků, mandloní, olivovníků a fíkovníků ve vnitrozemí, až po členitá pohoří s borovými lesy i středověkými kláštery na západním a severním pobřeží. To vše ještě před hlavní sezonou, kdy nás jarní Středomoří, ještě nezatížené únavou tisíců turistů, oslovuje svými barvami, které pozvedají duši, a svými exotickými vůněmi, které oživují smysly. Pozadí k tomu všemu tvoří zeleň nových porostů, která se v mořské hladině mění na tyrkysovou a ta pak na obzoru přechází v intenzivní jarní modř nebeské klenby.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Mallorca - dovolená - program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR v dopoledních hodinách, pokračování přes Německo a Francii do Španělska.
 • 2. den: příjezd do BARCELONY, návštěva četných památek (nočním trajektem na Mallorku v 4lůžkových kabinách), večeře.
 • 3. den: autokarová skupina připluje na ostrov. Společně obě skupiny výlet do přístavu SANT ELM, písčitá pláž s výhledem na ostrůvek Pantaleo, „túra krás“ nad romantickou zátokou Basset s výhledy na opuštěný skalnatý ostrov Dragoneru až k odlehlým terasovým zahradám kláštera trapistů, návrat do hotelu, večeře (4 noci na stejném místě).
 • 4. den: snídaně, výlet ke kartuziánskému klášteru VALLDEMOSSA v zeleném horském údolí, místu, které se proslavilo zimním pobytem Frederika Chopina a George Sandové. Odtud následuje klasická túra lesy zimních dubů a starých uhlířských osad s možností výstupu na vrchol TEIX (1 062 m). Odjezd na ubytování, večeře.
 • 5. den: snídaně, relaxační den: pláže v okolí Palmy, popř. návštěva vodního ráje AQUALANDU v Arenalu, nebo fakultativní výlet do nedaleké zátoky CALA PI s lehkou turistikou po pobřeží, návrat do hotelu, večeře.
 • 6. den: snídaně, místním busem (MHD) na prohlídku hlavního města PALMA DE MALLORCA - gotická katedrála LA SEU, jedna z nejkrásnějších v celém Španělsku, palác ALMUDAINA, původně arabský Alcazar a sídlo maurských vezírů, Arabské lázně, tržnice aj. Odpoledne relax u moře či bazénu. Večeře.
 • 7. den: snídaně, výlet k poutnímu klášteru LLUC s černou madonou zvanou LA MORENETA, horský výstup na jeden z nejvyšších vrcholů ostrova TOMIR (1 103 m), naskýtající pohled na Mallorcu z ptačí perspektivy. Odjezd do hotelu, večeře (4 noci na stejném místě).
 • 8. den: snídaně, výjezd na MIRADOR ES COLOMER s nádherným výhledem na skalnatý MYS FORMENTOR, a dále do historického městečka POLLENCA s templářským kostelem z 13. století. Kalvárie - výstup po 365 schodech ke kapličce, starý římský most či nedaleký klášter ERMITIA DE PUIG DE MARIA s panoramatickými výhledy. Odjezd na hotel, večeře.
 • 9. den: snídaně, turistika na mysu ALCUDIA. Návštěva přístavního starého města a turistická okružní trasa z MAL PAS do oblasti BAIX s pláží. Možnost výstupu na vrchol TALAIA D ALCUDIA (445 m n. m.), odkud budeme mít celou Alcudii jako na dlani, včetně mysu FORMENTOR. Odjezd do hotelu, večeře.
 • 10. den: snídaně, odjezd busem do historického městečka ARTÁ, s klášterem SV. SALVADORA, odjezd do malebné přímořské osady BETLEM. Turistika na vrchol SA ODASSA (322 m n. m.), nebo podél severního pobřeží s možností koupání. Odjezd busem do hotelu, večeře.
 • 11. den: snídaně, poledním trajektem do Barcelony a pokračování v trase přes Francii směr ČR.
 • 12. den: příjezd do ČR ve večerních hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (4 600 km), zpáteční trajekt na Mallorku, transfery, 8x ubytování s polopenzí v ***hotelu, 1x ubytování ve 4lůžkové kajutě, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: místní doprava mimo program, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 700 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 360 Kč.

Mallorca - dovolená
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
Ubytováníkombinované
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, svoz Brno, svoz Jihlava, svoz Liberec

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

 

TOPlist