Termíny - přidat do oblíbených
15.10.17- 31.10.1717MST0103244 990 KčPřidat

Maroko - Historie a příroda Maroka

Náročnost 2 letecky bus hotel polopenze turistika Novinka


Úvod:

Historie a příroda severního a středního Maroka s výletem k písečným dunám Tento poznávací zájezd vám umožní obdivovat nejen královské paláce, staré mediny, divoké kaňony, dechberoucí horské scenérie, berberské vesnice, ale také nezapomenutelné písečné duny pouště. Nahlédnete do tradičního způsobu života obyvatel, setkáte se s kulturou původních Berberů i s islámským světem. Ucítíte vůně, které vám důrazně připomenou, že se nacházíte v Orientu. Ochutnáte místní speciality, budete popíjet zelený či mátový čaj stejně tak jako to dělají místní lidé po staletí. Uchvátí vás atmosféra místních trhů, zejména v Marakéši, kde vás překvapí množství a pestrost nabízeného zboží, ale také neobvyklé atrakce kejklířů a kouzelníků. Věřte, že exotický Orient, který návštěvou Maroka zažijete, zasáhne všechny vaše smysly. Provází B. Bubeníčková.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
15.10.17- 31.10.17 17MST01032 44 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odletíme z Prahy do CASABLANKY, v případě příznivého letového řádu částečná prohlídka města. Večeře, nocleh.
 • 2. den: odjedeme na prohlídku RABATU, jednoho z marockých „královských měst“, do dnešního hlavního města Maroka (1,7 mil. obyvatel), kde je sídlo krále, vlády, katolického biskupství, univerzity, školy tkaní koberců aj. Večeře, nocleh.
 • 3. den: odjedeme, se zastávkou v přímořském středisku LARACHE, do TANGERU, druhého nejvýznamnějšího přístavu v zemi. Prohlédneme si multikurní město, které vděčí za svou minulost muslimům, křesťanům i židům, kteří zde žili. Večeře, nocleh.
 • 4. den: odjedeme do vesničky CHEFCHAOUEN ukryté v pohoří RÍF, v němž berbeři kouří Kíf a to více než osm století. Prohlédneme si vesničku a podnikneme nenáročnou turistiku do jejího okolí. Večeře, nocleh.
 • 5. den: z Chefchaouen pojedeme divokou přírodou do významného archeologického centra VOLUBIS, kde si prohlédneme zachovalé pozůstatky jednoho ze slavných měst Římské říše. Po prohlídce navštívíme krátce vesničku MOULAY IDRISS, kde se nachází hrob zakladatele muslimského Maroka. Odtud přejedeme do MEKNES. Večeře, nocleh.
 • 6. den: prohlédneme si královské město MEKNES, zejména největší dochovanou bránu Maroka, královské sýpky, náměstí Place el-Hedim , mauzoleum Muláje Ismaila a další zajímavosti v medíně. Večeře, nocleh.
 • 7. den: z Meknes přejedeme do FÉSU, kde budeme obdivovat jednu z největších medín světa, architektonické skvosty, kterými jsou mešity a medresy. U mešit budeme obdivovat pouze zevnějšek. V Maroku jsou mešity přístupné jenom muslimům, tudíž není možné vidět vnitřní vzhled. Večeře, nocleh.
 • 8. den: z Fesu se přesuneme do městečka AZROU, kde budeme obdivovat opět zajímavou medinu, dle času uděláme procházku do okolí. Stavíme se v zajímavém horském středisku IFRAN. Den zakončíme v MIDLETU, který má zajímavé okolí. Večeře, nocleh.
 • 9. den: odjedeme do městečka ERFOUD, které je pomyslnou bránou do pouště. Erfoud nám nenabídne moc historie, ale zato nám nabídne úžasné scenérie. Z Erfoudu budeme pokračovat do městečka MERZOUGA, u kterého jsou nejkrásnější a také nejvyšší duny Maroka, ERG CHEBBI. Cestu k dunám absolvujeme na velbloudech. Přespíme v poušti v beduínských stanech, abychom mohli pozorovat nejen západ slunce, ale také nádhernou noční oblohu nad pouští a ráno samozřejmě východ slunce. Večeře.
 • 10. den: po návratu z pouště odjedeme přes TINERHIR do soutěsky TODRA. Kaňon má stěny až 300 m vysoké. Todra se do skalnatého území zařezává v délce 40 km. V soutěsce nebo v její blízkosti se ubytujeme v některém z hotelů, abychom viděli soutěsku večer bez davů turistů a druhý den ráno při východu slunce. Večeře, nocleh.
 • 11. den: odjedeme do městečka BOUMALNE DADES fantasticky umístěného ve VYSOKÉM ATLASU. Projdeme se a odjedeme do pohádkově nádherného kaňonu řeky DADES. Našim cílem bude vesnička AIT OUDINAR, z níž můžeme podniknout kratší túru. Odpoledne se přesuneme do města OARZAZATE /WARZAZÁT). Večeře, nocleh.
 • 12. den: z OARZAZATE vyrazíme na prohlídku nejkrásnější vesnice pohoří Atlas - AIT BENDHADOU s nádhernou medínou. Točily se zde některé filmy, např. Lawrence z Arábie nebo Ježíš Nazaretský. Odtud budeme pokračovat v cestě do MARAKÉŠE. Zde navštívíme večerní trhy s nejrůznějšími atrakcemi. Večeře, nocleh.
 • 13. den: prohlédneme si zajímavosti Marakéše, mešitu Koutoubia poblíž velikého náměstí Place de Foucland, Saadské hrobky a zajímavou zahradu Jardin Majorette. Odpoledne odjedeme do AGADIRU. Večeře, nocleh.
 • 14. den: AGADIR je přímořské letovisko proslavené desetikilometrovými plážemi. Může se pochlubit 300 dny slunečního svitu v roce. Město bylo v roce 1960 postiženo zemětřesením a téměř celé zničeno. Maročané ho znovu postavili. Zachovalá zůstala pevnost KASBAH na hoře nad Agadirem, odkud je nádherný výhled na Agadir a celé okolí. Od pevnosti odjedeme do ESSAOUIRY, což je nádherné přímořské letovisko s pozůstatky portugalské pevnosti a starobylým přístavem. Večeře, nocleh.
 • 15. den: prohlédneme si ESSAOUIRU a vydáme se do moderního letoviska SAFI, centra s bohatou hrnčířskou tradicí, kde jsou mimo jiné k vidění dobře zachovalé hradby kolem medíny. Večeře, nocleh.
 • 16. den: vrátíme se do CASABLANKY, největšího marockého města. Město je důležitým přístavem a ekonomickým centrem. Nabídne nám však i něco z historie, zejména starou medínu a obrovskou mešitu Hassana II. Poslední nákupy suvenýrů a dárků. Večeře, nocleh.
 • 17. den: ráno odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenku Praha-Casablanka vč. let. tax a poplatků cca 10 000 Kč, místní doprava, 16x ubytování v turistických hotelích a beduínském stanu s polopenzí, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy do objektů a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“:
 • Příplatky: 1 lůžkový pokoj 6 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 629 Kč.
 • Stravování: polopenze
 • Ubytování: 16x ubytování v turistických hotelích a beduínském stanu

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 6 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 6 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč (A30)-turista-Evropa - 629 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Maroko Maroko
Afrika Afrika
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníhotel/penzion
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Maroko - zájezdy
Afrika - zájezdyQrCode image

 

TOPlist