Termíny - přidat do oblíbených
14.09.19 - 25.09.1919MUS0171050 990 KčPřidat

Mauricius - Božský ostrov s bělostnými plážemi a výlety

Náročnost 1 letecky klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze bazén

Úvod:

Mark Twain napsal, že Bůh nejdříve stvořil Mauricius a pak teprve jako kopii ráj na zemi. Můžete sami posoudit, zda tato slova jsou pravdivá či ne. Určitě ale budete souhlasit, že jsou zde nádherné pláže se safírovým mořem a i s nádhernou koloniální architekturou či i botanická zahrada a mnoho dalšího. My navštívíme západní i jižní část tohoto báječného ostrova, který nabízí právě jedny z nejhezčích pláží ostrova Mauricius. Ubytování je zajištěno v *** resortu s nádhernou tropickou zahradou v těsné blízkosti báječné pláže (jen přes místní silničku) v pokojích s vlastním sociálním zařízením, klimatizací, sat.TV, ledničkou, setem na přípravu kávy a čaje a trezorem. Snídaně je podávána formou švédských stolů a večeře à la carte i formou bufetu. Hotelová pláž je menší, ale jen pár metrů po pláži se dostanete na kouzelné písečné zátoky s fantastických pohledem na ostrov Gunner's Quoin. Během pobytu objevíme pestrou paletu ostrovní kultury. Budeme se toulat uličkami městečka Port Louis, kde se budeme kochat velkým množstvím barev a vůní, nebo si uděláme procházku do stínů slavné botanické zahrady. Nesmíme ani opomenout shlédnout unikátní část jižní části ostrova, kde budeme obdivovat nejvyšší vodopád, či svaté jezero nebo i zemi sedmi barev. Po krásném dni ještě ochutnáme místní rum přímo v továrně s prohlídkou a výkladem. V severní části ostrova ještě uvidíme nejsevernější maják a typickou koloniální stavbu. Dále zkusíme i výlet lodí na severní ostrovy, kde na nás čeká koupání či šnorchlování v nádherných pestrobarevných lagunách nebo můžeme jen objevovat původní faunu a flóru. Prostě ostrov Mauricius není jen možnost ležení u fantastického moře, ale i krásné poznávací výlety po dechberoucí krajině. Po celou dobu pobytu i na výletech vás bude doprovázet náš zkušený průvodce.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
14.09.19 - 25.09.19 19MUS01710 VYPRODÁNO 50 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: z ČR odlet dle letového řádu.
 • 2. den: Přílet na MAURICIUS, transfer na hotel. Ubytování dle možnosti hotelu a procházka po krásné bělostné pláže přímo u hotelu, koupání, lenošení, večeře.
 • 3. den: snídaně, celodenní výlet do botanické zahrady PAMPLEMOUSSES, která patří mezi jednoznačně nejkrásnější botanické zahrady ostrova, založenou již roku 1786 a můžete zde obdivovat nespočetné množství různých druhů rostlin, např. i obrovské vodní lekníny Victoria regia, pocházející z Amazonie. Obrovské bílé květy této rostliny se rozevírají odpoledne a druhý den ráno, když se zbarví dorůžova, umírají. Dále jsou zde stromy stovky let staré, dekorativní zlaté bambusy a mnoho druhů palem, fíkovníky, ebenové stromy, mahagonové stromy a další zajímavé dřeviny. Při zpáteční cestě se ještě zastavíme u nejhezčího zámku celého ostrova LABOURDONNAIS, který byl dokončen roku 1859 a je jednoznačně nejpůvabnější ukázkou koloniální architektury, který byl nedávno celý zrekonstruován. Příjezd na ubytování, večeře.
 • 4. den: snídaně, celodenní fakultativně lodní výlet k ostrovu, kterému se přezdívá dělostřelcův klín COIN DE MIRE, dále až do laguny ILE PLATE, kde budeme mít dost času na šnorchlování, či jen tak lenošení na překrásných bělostných pláží, můžeme i obdivovat zachovalou flóru i faunu na ostrově. Během plavby na velmi pohodlném katamaránu bude zajištěno zdarma občerstvení i výborný oběd.
 • 5. den: snídaně, odjezd na celodenní turistiku v národním parku BLACK GORGES, kde se projdeme kolem jediného mohutného vodopádu CHAMAREL, který padá z výšky 95 m. Poté dojedeme ještě na prohlídku unikátní místní zajímavosti a tou je ZEMĚ SEDMI BAREV, kde se země zbarví dle slunečního svitu do pestré palety barev. Dále navštívíme i palírnu rumu s možností ochutnávky velmi zajímavého maurícijského rumu. Odjezd zpět na ubytování, večeře.
 • 6. den: snídaně, celodenní volno u moře, večeře. Fakultativně možnost pronájmu kol a cyklistické poznávání severozápadní části ostrova. Dále vám může průvodce fakultativně zajistit plavbu ponorkou - BLU SAFARI - což je pohodlná ponorka, díky které se můžete podívat do hlubin (až 35 metrů) Indického oceánu.
 • 7. den: snídaně, odjezd na polodenní prohlídku PORT LOUIS, hlavního a největšího ostrova, kde se projdeme největším bulvárem města, navštívíme centrální trh, kde se ještě zachovala atmosféra každodenního života místních s možností nákupu neuvěřitelného exotického ovoce či zeleniny, přejedeme do bývalého koloniálního města MOKA, kde si nenecháme ujít prozkoumání kreolského sídla EUREKA, Přesun na hotel, večeře.
 • 8. den: snídaně, celodenní volno u moře.
 • 9. den: snídaně, celodenní výlet do jižní části ostrova, kde se nejdříve stavíme u svatého jezera GRAND BASSIN, nazývané také Ganga Talao a nachází se v kráteru vyhaslé sopky. Je považováno za nejposvátnější místo na Mauriciu. Hinduisté ho považují za posvátné jezero, ke kterému chodí uctívat boha Šivu. Poté se přesuneme ještě na prohlídku nejlepší čajové plantáže na ostrově BOIS CHERI TEA FAKTORY, kde se nejen dozvíme historii čaje na Mauriciu, ale i ochutnáme a případně můžeme nakoupit i tento lahodný čaj. Přejezd zpět na hotel, večeře
 • 10. den: snídaně, poslední den u moře, možnost fakultativně plavby lodí s proskleným dnem, kde můžete pozorovat pestrobarevné živočichy nebo krásně zbarvené korály. Večeře.
 • 11. den: snídaně, dle letového řádu odjezd na letiště a odlet do ČR.
 • 12. den: přílet do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků cca 24.000 Kč, transfer z/na letiště, 9x nocleh, 9 x polopenze, výlety dle programu včetně dopravy , vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy do objektů a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 7 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storno zájezdu do 30 000 Kč za 660 Kč, do 80 000 Kč za 1 260 Kč
 • Umístění: Pereybere a okolí

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 7 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 660 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 750 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 7 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 260 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Mauricius Mauricius
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Mauricius - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Jindřich Morávek a Alena Ptáčkovátermín: 23.04. - 04.05.2018

Dobrý den,
ve dnech 23/4-4/5/2018 jsme se zúčastnili zájezdu s Vaší CK-Poznání na Mauricius.Cestu jsme si zkomplikovali sami,protože jsme cestovali jinou leteckou společností.Díky Cyklonu při přistávajícím manévru, jsme se na místo Mauricius dostali doTanzanie. Přes útrapy,které nás cestou pronásledovaly jsme se díky průvodkyni paní Odrazilové dostali bez problémů do hotelu Le Palmiste. Chtěli bychom tímto vyzvednout profesionalitu Vaší průvodkyně,která nejem v tomto našem případě,ale i v celkovém pobytu působila perfektně, informovaně o ostrově a velice ochotně řešila veškerou problematiku klientů, včetně organizace a zabezpečení zájezdu.
S pozdravem
Jindřich Morávek,Alena Ptáčková

TOPlist