Termíny - přidat do oblíbených
12.10.19 - 22.10.1919HIM0157153 490 KčPřidat

Nepál - v srdci Himalájí

letecky bus hotel 3* polopenze turistika

Zájezd kombinující jednoduchou turistiku a poznávání nás zavede na nejvyhlášenější místa Nepálu, odkud lze pozorovat osmitisícové vrcholy Himalájí s vynaložením relativně nízké námahy. Stejně jako u Pohodových týdnů v Alpách se můžete těšit na kvalitní hotelové zázemí s polopenzí. Na jednodenních výletech podrobně prozkoumáme okolí Pokhary. První část zájezdu pak strávíme ve vesničkách Nagarkot a Dhulikel s panoramatickým výhledem na šest- až osmi-tisícové vrcholy. Za dobré viditelnosti spatříme i Mt. Everest. Dostatek času budeme mít i na architektonické památky v Kathmandú.
Zájezd je organizován pro max. 15 klientů. ZÁJEMCŮM O TURISTIKU NÁROČNOSTNĚ SROVNATELNOU S ALPSKÝMI TÚRAMI DOPORUČUJEME ZVÁŽIT VÝBĚR ZÁJEZDŮ DO NEPÁLU Z KATEGORIE POHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH.


Úvod:

Pro Vás, milovníky aktivní dovolené v nerušeném prostředí horských štítů a malebných údolí, jsme připravili opravdu nevšední zážitek. Výpravu za dobrodružstvím s námi můžete podniknout až na samotnou střechu světa, do Nepálu. I v srdci Himalájí se můžete těšit na kvalitní zázemí ***hotelu s polopenzí, pohodové procházky a treky s možností výběru náročnosti dle vašeho přání a schopností. Hlavně se však můžete těšit na zcela mimořádné a nezapomenutelné výhledy na nejvyšší hory světa. Podnikneme několik výletů s výhledy na Annapurnu nebo budeme pozorovat východy a západy slunce nad centrálním himalájským pohořím včetně Mt. Everestu. Kromě výhledů na sedmitisícovky a osmitisícovky zbyde čas i na procházku v Káthmándú a navštívíme i místní kulturní pamětihodnosti. To vše s garancí malé skupiny do 15 osob!

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
12.10.19 - 22.10.19 19HIM01571 NA OVĚŘENÍ LETENEK 53 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do KÁTHMÁNDÚ s přestupem.
 • 2. den: přílet do KÁTHMÁNDÚ, přejezd do horské vesničky NAGARKOT (2 195 m), která nabízí neopakovatelné panoramatické výhledy na skupinu slavných světových velehor. Kromě nejnižší ze čtrnácti osmitisícovek SHISHA PANGMA (8 027 m) je možné vidět majestátní štít hory LANGTANG (7 246 m) a z povzdálí i nejvyšší vrchol světa MT. EVEREST (8 848 m). Ubytování v hotelu, večeře.
 • 3. den: dnešek zahájíme nezapomenutelnými pohledy na himalájské panorama při východu slunce z vyhlídky nedaleko hotelu, následuje snídaně a po ní již absolvujeme první nenáročnou túru. Základní varianta (2 z 5; 4,5 hod., ↑100 m, ↓400 m) vede po jednom z nejkrásnějších hřebenů, který ve své první části umožní nahlédnout mezi typická místní obydlí v tradičních horských vesničkách. Většinu času se však budeme soustředit na horské masivy dosahující výšky od 6 do 8 tisíc metrů. Pohledy na jih pak vyplní široké údolí regionu okolo nepálské metropole. Postupně sklesáme až k chrámu CHANGU NARAYAN. Od chrámu naším mikrobusem do komplexu DURBAR SQUARE v BHAKTAPURU. Jedná se o unikátní stavby pod ochranou UNESCO včele s palácem PACHPANNA JHYALE („Palác 55 oken“), pozlacenou vstupní branou LU DHOWKA („Golden Gate“) či například pětipatrovým chrámem BHAIVARA NATH. Po mimořádném kulturním zážitku se již přesuneme do DHULIKHELU (1 500 m). Večeře, nocleh.
 • 4. den: po snídani se vydáme na volnější procházku (2 z 5; 2,5 hod., ↑150 m, ↓150 m), jejímž cílem bude neopakovatelný výhled na „střechu světa“. DHUNIKHEL je považován za jedno z nejvhodnějších míst pro pozorování hor s oblasti okolo MT. EVERESTU. Výhled na 4. nejvyšší horu světa LHOTSE (8 516 m) a celé řady bližších masivů tyčících se do výšky přes 7 000 m. Při východu slunce za dobrého počasí bude opět šance spatřit samotnou nejvyšší horu planety. Následně se přesuneme do KÁTHMANDÚ. Transfer (v závislosti na dostupnosti a aktuálních podmínka letecky/soukromým mikrobusem) do POKHARY. Ubytování, večeře.
 • 5. den: Základní varianta (2,5 z 5, 5,5 hod., ↑400 m, ↓700 m): po přesunu mikrobusem do NAUDANDA (1 440 m) za východu slunce pokračujeme pěšky až na nejvyšší vyhlídku nad Pokharou - SARANGKOT (1 610 m), odkud budeme mít možnost pozorovat fascinující vrchol 7. nejvyšší hory světa DHAULAGIRÍ (8 167 m), ANNAPURNY (8 091 m), MACHAPUCHARE (6 993 m) a dalších nepálských velikánů. Následně sejdeme (případně možnost využít náš mikrobus) do PEMI (900 m), odkud se přesuneme k hotelu, pozdní snídaně a krátký odpočinek. V programu pokračujeme návštěvou zajímavé jeskyně s ďábelským vodopádem DEVIL’S FALL a projížďkou po jezeře PHEWA LAKE. Dále závěrečný výstup ke „světové pagodě míru“ POKHARA PEACE STUPA, odkud budeme mít celé město i s přilehlým jezerem PHEWA LAKE jako na dlani. Zejména však budeme mít příležitost pozorovat himalájský masiv tzv. ANNAPURNSKÉ SKUPINY velehor při západu Slunce, návrat na ubytování, večeře.
 • 6. den: snídaně, mikrobusem mezi jezera BEGNAS a RUPA LAKE (700 m) až do RUPAKOTU (1 200 m). Po krátké procházce s výhledy na jezera bude následovat sestup skrze malebné údolí plného zeleně, idylických tradičních obydlí a rýžových polí (2 z 5, 4,5 hod., ↑200 m, ↓500 m). Samozřejmostí jsou další nezapomenutelné výhledy na HIMALÁJE, ale rovněž i na jezera pod námi. Návrat do POKHARY, večeře.
 • 7. den: snídaně, výjezd na DHAMPUS – toto místo je jedno z mála, kde je možné spatřit královnu hor MACHAPUCHARE (6 993 m) se svým jinak skrytým dvojím vrcholem připomínající ocasní ploutev. Až si dostatečně vychutnáme výhledy, vydáme se po základní trase (2 z 5, 2,5 hod. ↓500) do PHEDI a dále se přesuneme do centra POKHARY, kde si v rámci odpočinkovějšího dne vychutnáme procházku podél jezera po promenádě Lakeside, navštívíme některou z náboženských památek či muzeum Annapurny. Individuální volno. Před večeří ještě pozorování vrcholků Himalájí při západu slunce přímo z města, večeře.
 • 8. den: po snídani přesun do BANDIPURU. Základní varianta (2 z 5, 3 hod., ↑400 m, ↓400 m). Výstup do stejnojmenné horské vesničky, která patří mezi nejkrásnější v Nepálu. Odměnou za výstup nám bude panoramatický výhled na doposud vzdálenou skupinu velehor kolem osmitisícovky MANÁSLU (8 163 m). Až si dostatečně vychutnáme výhledy na tyto himalájské velikány skrze tradiční obydlí Bandipuru, budeme pokračovat sestupem k jedné z místních jeskyní a v případě dostatku času se projdeme i po vysutém mostě nad řekou v údolí. Odpoledne budeme pokračovat dále na východ až do KÁTHMANDÚ (1 400 m). V pozdějších večerních hodinách ubytování, večeře.
 • 9. den: : snídaně, prohlídka nepálské metropole KÁTHMÁNDÚ (1 400 m) včetně okouzlujícího hinduistického chrámu PASHUPATI NATH TEMPLE a mnoha dalších náboženských staveb a stúp, vyhlídka na město od SWAYAMBHUNATH TEMPLE a návštěva historického královského centra DURBAR SQUARE, večeře.
 • 10. - 11. den: snídaně, v závislosti na letovém řádu individuální volno, nákup suvenýrů, procházka po čtvrti THAMEL, transfer na letiště, odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Káthmándú vč. let. tax a poplatků cca 20 000 Kč, 8x ubytování v ***hotelu, 8x polopenze, dopravu pronajatým mikrobusem dle programu, transfer z Kathmandu do Pokhary a zpět (mikrobusem, případně jedna cesta letadlem), veškerá povolení a vstupy pro turistiku dle programu, projížďka lodí po jezeře v Pokhaře, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vízum cca 25 USD (platí se po příletu do Nepálu), ostatní vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 605 Kč, do 80 000 Kč za 1 205 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč.
 • Stravování: polopenze.
 • Ubytování: kvalitní ubytování v ***hotelu.
 • Umístění: Nagarkot/Dulikhel a okolí, Kathmandú a okolí, Pokhara a okolí

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 605 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 205 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 750 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 000 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 000 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Nepál Nepál
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Nepál - zájezdyQrCode image

Hodnocení

I. Hojková, A. Hlouškovátermín: 23.10.-2.11.2018

Vážení,

chtěla bych touto cestou vyjádřit spokojenost se službami Vašeho průvodce Jiřího Ježka,
který naši menši skupinu doprovázel na zájezdě do Nepálu loni na podzim.
Obdivovala jsem jeho zájem nám v maximální míře sdělovat informace o navštívené zemi,
vysvětlovat potřebné záležitosti a především trpělivost toto vše znovu opakovat.
Tímto bych opětovně chtěla poděkovat za Vaše služby a Jiřímu velký dík za vše, co pro nás dělal.
Díky němu jsme na zájezdě nezažili žádnou nejistotu a vše probíhalo jak mělo.
Pozdravuji

Podobné zájezdy

TOPlist