Norsko, Švédsko - Nejkrásnější fjordy Norska

letecky klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel polopenze Náročnost 1.5


Úvod:

Oblíbený poznávací zájezd do Norska a Švédska. V ceně je vyhlídkový plavby po světoznámém fjordu Geiranger, který je na seznamu UNESCO. Některá místa ubytování jsou přímo na dosah panenské norské přírody a hor (Skeikampen). Ve Švédsku poznáte kouzlo šérového pobřeží. Z měst můžete podrobně poznat Oslo i s jeho muzei a výraznou dominantou - Operou, olympijský Lillehammer a malebný Bergen. Zastávka pod nejvyšší kolmou stěnou Evropy Trollveggen, průjezd proslavenou Trolí stezkou či pohled na magický splaz ledovce Jostedalsbreen patří k největším atrakcím zájezdu.



Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 




Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR kolem poledne. Tranzit přes Německo, nalodění na trajekt. Dvoulůžkové kajuty jsou v ceně (bez snídaně).
 • 2. den: ráno následuje přejezd z přístavu přes GÖTEBORG podél západního pobřeží, kde se seznámíme se švédským fenoménem: uvidíme moře poseté desítkami malých šérových ostrůvků. Odpoledne zavítáme do oblasti TANUMSHEDE (UNESCO), známé četnými nálezy skalních kreseb. Pozdní oběd/večeře je v ceně. Do Norska vjedeme autobusem nebo přejdeme po mostu Svinesundbron nad fjordem IDDEFJORDEN. Ubytování 2 noci v Oslo (mimo centrum).
 • 3. den: zamíříme do hlavního města Norska OSLA - v centru budeme obdivovat světoznámou radnici i architektonický skvost – bělostnou budovu Opery na břehu Oslofjordu. Na poloostrově muzeí BYGDØY nalezla svůj trvalý domov polární loď FRAM, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout i vor Kon Tiki a papyrovou loď Ra II. Thora Heyerdahla. Projdeme se v parku FROGNER, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště HOLLMENKOLLEN s novým skokanským můstkem nakonec pěkně uvidíme celé město a vody Oslofjordu. Nocleh mimo centrum Osla.
 • 4. den: dnes zamíříme do oblasti ZOH 1994. V LILLEHAMMERU, ležícímu u největšího norského jezera MJØSA (po několik let zde žila norská spisovatelka Sigrid Undsetová – autorka románu Kristina Vavřincová), navštívíme olympijské můstky a přes 100 let starý skanzen MAIHAUGEN. Na ubytování dojedeme do horského střediska pod horou SKEIKAMPEN. V případě dobrého počasí si můžete na její úpatí večer sami vystoupat. V místě jsou i další možnosti na krátké či delší procházky. Světlo je v letních měsících nejméně do 22 hod. Večeře je v ceně.
 • 5. den: ráno se vydáme na panoramatickou silnici PEER GYNT VEGEN. Odtud za dobrého počasí zahlédneme siluety NP Rondane a Jotunheimen a uvidíme atraktivní krajinu na náhorní plošině. Okolo poledne se zastavíme v městečku DOMBÅS. Odpoledne se pak vydáme podél mnoha peřejí a vodopádů divoké řeky Rauma, vinoucí se hlubokým údolím ROMSDALEN, až k nejvyšší kolmé stěně Evropy – TROLLVEGGEN (v překladu Trolí stěna). Úchvatné zážitky nás pak čekají při stoupání 11 zatáčkami po proslulé silnici TROLLSTIGEN - tato „trolí cesta“ vede až do horského sedla, ležícího v nadmořské výšce 900 m. Po průjezdu jahodovým údolím Valldalen nás již polapí pavučiny ramen západonorských fjordů. První z nich, Storfjord, přeplujeme trajektem a pak se již dostaneme na ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.
 • 6. den: nejprve se potěšíme vyhlídkovou plavbou po nejznámějším norském fjordu GEIRANGERFJORD (UNESCO) - plavba je v ceně. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře DALSNIBBA (1 497 m n. m.). Dále budeme pokračovat do městečka LOM, kde si prohlédneme starobylý sloupový kostel (stavkirke). Po silnici SOGNEFJELLVEGEN vyjedeme do nejvyššího silničního sedla v Norsku (1 440 m n. m.). Odtud jsou fantastické pohledy na nejvyšší skandinávské pohoří Jotunheimen a jeho přilehlé ledovce. Večeře je v ceně zájezdu.
 • 7. den: dnešek bude opět ve znamení fjordů a největšího ledovce evropské pevniny JOSTEDALSBREEN. Kolem Lustrafjordu a proti proudu ledovcové řeky dojedeme na dosah nádherného ledovcového splazu NIGARDSBREEN. Nejprve se přeplavíme lodičkou po ledovcovém jezeře a následně dojdeme až na dosah mohutného čela ledovce. Nejdelší fjord světa SOGNEFJORDEN (204 km) přeplujeme trajektem. Večeře je v ceně zájezdu.
 • 8. den: kolem poledne přijedeme do posledního cíle naší skandinávské cesty – do druhého největšího města Norska – BERGENU, jehož neopakovatelnou atmosféru tvoří rybí trh, unikátní hansovní domy na nábřeží BRYGGEN (UNESCO), starobylá pevnost Bergenhus, středověké kostely s nejkrásnějším Mariánským kostelem a stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen. Pěkný pohled na centrum města nabízí vyhlídka FLØYEN, kam lze, podobně jako na pražský Petřín, vystoupat pěšky nebo se svézt pozemní lanovou dráhou.
 • 9. den: v červenci odlet z BERGENU do Prahy dopoledne, v jiných měsících odlet odpoledne. Dopoledne tak využijeme ještě k poslednímu vychutnání si poklidné norské atmosféry.
 • Poznámka I: v případě, že lodní společnost neposkytne dostatek 2lůžkových kajut a klient bude cestovat ve 4lůžkové kajutě, bude mu poskytnuta sleva ve výši 500 Kč/os.
 • Poznámka II: V termínu od 31.5. 2018 nástupní místo pouze Praha.
 • Cena zahrnuje: letenka Bergen-Praha vč. let. tax a poplatků cca 5 000 Kč, dopravu autobusem (*mikrobusem), mezistátní trajekt včetně 2lůžkové kajuty, vnitrostátní trajekty včetně plavby po Geirangerjordu, 6x ubytování se snídaní ve 2lůžkových pokojích turistických hotelů a 1x v luxusních apartmánech (2x2lůžkový pokoj, WC, sprcha), 5x večeře, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné cca 600 NOK (tj. cca 65 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 7 000 Kč.
 • Stravování: snídaně, 5x večeře.
 • Ubytování: 6x ubytování se snídaní ve 2lůžkových pokojích turistických hotelů a 1x v luxusních apartmánech (2x2lůžkový pokoj, WC, sprcha).


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníturistický hotel
Stravapolopenze
DopravaKombinovaná
Nástupní místaPraha



QrCode image

TOPlist