Norsko, Švédsko - Nejkrásnější fjordy Norska

letecky klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel polopenze Náročnost 1.5


Úvod:

Oblíbený a také nejdéle prodávaný poznávací zájezd do Norska a Švédska. Kajuty na trajektu přes Baltské moře jsou v ceně zájezdu a zpáteční cestu absolvujete letecky. Stravování na zájezdu obsahuje každý den snídaně, v ceně je i několik večeří, další jsou možné za příplatek. V ceně je také vyhlídková plavba po světoznámém fjordu Geiranger, který je na seznamu UNESCO. V programu je zařazeno několik krátkých vycházek. Některá místa ubytování jsou přímo na dosah panenské norské přírody a hor (Skeikampen). Ve Švédsku poznáte kouzlo šérového pobřeží. Na zhlédnutí přírodních magnetů Norska - fjordů, hor, ledovců a vodopádů - je dostatek času. Z měst můžete podrobně poznat Oslo i s jeho muzei a výraznou dominantou - Operou, olympijský Lillehammer a malebný Bergen. Vyhlídková plavba po Geirangerfjordu, zastávka pod nejvyšší kolmou stěnou Evropy Trollveggen, průjezd proslavenou Trolí stezkou či pohled na magický splaz ledovce Jostedalsbreen patří k největším atrakcím zájezdu.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR kolem poledne. Tranzit přes Německo, večer nalodění na trajekt do Švédska. Dvoulůžkové kajuty jsou v ceně.
 • 2. den: ráno následuje přejezd z přístavu přes GÖTEBORG podél západního pobřeží, kde se seznámíme se švédským fenoménem: uvidíme moře poseté desítkami malých šérových ostrůvků. Odpoledne zavítáme do oblasti TANUMSHEDE (UNESCO), známé četnými nálezy skalních kreseb. Pozdní oběd/večeře je v ceně. Do Norska vjedeme autobusem nebo přejdeme po mostu Svinesundbron nad fjordem IDDEFJORDEN. Ubytování.
 • 3. den: dopoledne zamíříme do hlavního města Norska OSLA. V centru budeme obdivovat světoznámou radnici i architektonický skvost - bělostnou budovu Opery na břehu OSLOFJORDU. Na poloostrově muzeí BYGDØY nalezla svůj trvalý domov polární loď FRAM, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout i vor Kon Tiki a papyrovou loď Ra II. Thora Heyerdahla. Projdeme se v parku FROGNER, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště HOLLMENKOLLEN s novým skokanským můstkem nakonec pěkně uvidíme celé město a vody Oslofjordu. Nocleh mimo centrum Osla.
 • 4. den: dnes zamíříme do oblasti ZOH 1994. V LILLEHAMMERU, ležícímu u největšího norského jezera MJØSA (po několik let zde žila norská spisovatelka Sigrid Undsetová - autorka románu Kristina Vavřincová), navštívíme olympijské můstky a přes 100 let starý skanzen MAIHAUGEN. Na ubytování v apartmánech dojedeme do horského střediska pod horou SKEIKAMPEN. V případě dobrého počasí si můžete na její úpatí večer sami vystoupat. V místě jsou i další možnosti na krátké či delší procházky. Světlo je v letních měsících nejméně do deseti hodin.
 • 5. den: ráno se vydáme na panoramatickou silnici Peer Gynt Vegen. Odtud za dobrého počasí zahlédneme siluety NP Rondane a Jotunheimen a uvidíme atraktivní krajinu na náhorní plošině. Okolo poledne se zastavíme v městečku DOMBÅS. Odpoledne se pak vydáme podél mnoha peřejí a vodopádů divoké řeky Rauma, vinoucí se hlubokým údolím ROMSDALEN, až k nejvyšší kolmé stěně Evropy - TROLLVEGGEN (v překladu Trolí stěna). Úchvatné zážitky nás pak čekají při stoupání 11 zatáčkami po proslulé silnici TROLLSTIGEN (v překladu Trolí žebřík). Tato „trolí cesta“ vede až do horského sedla, ležícího v nadmořské výšce 900 m. Po průjezdu jahodovým údolím VALLDALEN nás již polapí pavučiny ramen západonorských fjordů. První z nich, STORFJORD, přeplujeme trajektem a pak se již dostaneme na ubytování. Dnešní večeře je v ceně zájezdu.
 • 6. den: nejprve se potěšíme vyhlídkovou plavbou po nejznámějším norském fjordu GEIRANGERFJORD (UNESCO). Plavba je v ceně. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře DALSNIBBA (1 497 m n. m.). Dále budeme pokračovat do městečka LOM, kde si prohlédneme starobylý sloupový kostel (stavkirke). Po silnici SOGNEFJELLVEGEN vyjedeme do nejvyššího silničního sedla v Norsku (1 440 m n. m.). Odtud jsou fantastické pohledy na nejvyšší skandinávské pohoří Jotunheimen a jeho přilehlé ledovce. Večeře je v ceně zájezdu.
 • 7. den: dnešek bude opět ve znamení fjordů a největšího ledovce evropské pevniny JOSTEDALSBREEN. Kolem Lustrafjordu a proti proudu ledovcové řeky dojedeme na dosah nádherného ledovcového splazu NIGARDSBREEN. Nejprve se přeplavíme lodičkou po ledovcovém jezeře a následně dojdeme až na dosah mohutného čela ledovce. Nejdelší fjord světa SOGNEFJORDEN (204 km) přeplujeme trajektem. Večeře je v ceně zájezdu.
 • 8. den: kolem poledne přijedeme do posledního cíle naší skandinávské cesty, do druhého největšího města Norska Bergenu, jehož neopakovatelnou atmosféru tvoří rybí trh, unikátní hansovní domy na nábřeží BRYGGEN (UNESCO), starobylá pevnost Bergenhus, středověké kostely s nejkrásnějším Mariánským kostelem a stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen. Pěkný pohled na centrum města nabízí vyhlídka FLØYEN, kam lze, podobně jako na pražský Petřín, vystoupat pěšky nebo se svézt pozemní lanovou dráhou. Kromě července (viz 9. den) odjedeme na ubytování mimo Bergen.
 • 9. den: kromě července jsou odlety z BERGENU do Prahy v době tisku katalogu plánovány na odpoledne. Dopoledne tak využijeme ještě k poslednímu vychutnání si poklidné norské atmosféry. V červenci odlet do Prahy dopoledne.
 • Poznámka I: u většiny termínů je možný za příplatek samostatný odlet (bez průvodce) z Prahy do Osla druhý den (cena na vyžádání).
 • Poznámka II: V termínu od 21.5. nástupní místo pouze Praha.
 • Cena zahrnuje: letenka Bergen-Praha vč. let. tax a poplatků cca 3 000 Kč (v termínu od 21. 5. 2 500 Kč), doprava autobusem (v termínu od 21.5. mikrobusem), mezistátní trajekt včetně 2lůžkové kajuty, vnitrostátní trajekty včetně plavby po Geirangerjordu, 7x ubytování se snídaní v 2lůžkových pokojích turistických hotelů, 4x večeře, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 3x večeře 2 100 Kč, 1lůžkový pokoj 7 000 Kč.
 • Stravování: 7x snídaně, 4x večeře.
 • Ubytování: 7x ubytování se snídaní v 2lůžkových pokojích turistických hotelů


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníturistický hotel
Stravapolopenze
DopravaKombinovaná
Nástupní místaPrahaQrCode image

 

TOPlist