Norsko - Norsko je v červnu nejkrásnější

Náročnost 1 letecky bus hotel snidane


Úvod:

Letecký zájezd pro všechny, kteří rádi pobývají v nádherné severské přírodě, na čerstvém vzduchu a baví je nenáročná turistika. Zájezd je vhodný i pro rodiny s malými dětmi a pro aktivní sen¬iory. Oproti jiným zájezdům do Norska ujedeme méně kilometrů po silnici, budeme však mít možnost mnoha vycházek a horských túr - každý podle vlastní chuti a výkonnosti.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy na letiště Gardermoen (severně od Osla). Poté 1-3 hodiny přejezd na tranzitní ubytování. Vzhledem k červnovému termínu ihned zažijeme kouzlo severu v podobě tzv. bílé noci. Polární den je právě na vrcholu.
 • 2. den: po snídani se vydáme na další cestu, kterou si zpestříme zastávkami v pěkných přírodních sceneriích. Po poledni už spatříme první rameno fjordu. A to hned toho celosvětově nejznámějšího GEIRANGERFJORDU (UNESCO). V obci Geiranger se projdeme kolem fjordu, poté se vydáme na plavbu po fjordu, která je zahrnuta v ceně zájezdu. Z paluby lodi uvidíme mnohé vodopády, např. SEDM SESTER, a další zajímavosti. Po vylodění se přesuneme na ubytování v hotelu (celkem 3 noci).
 • 3. den: během pobytu v srdci norských fjordů budeme mít možnost uskutečnit jak kratší vycházky s průvodcem, tak pokud kondice a počasí dovolí, i vícehodinové túry. Podmínkou vašich samostatných túr je dobrá orientace v přírodě bez značek a bez doprovodu průvodce, protože průvodce je k dispozici pro vycházku hlavní skupiny klientů.
 • 4. den: náš průvodce se bude tento den věnovat těm, kteří se vydají na autobusový výlet do přímořského a rybářského města ÅLESUND, jehož centrum je známé mnoha stavbami stylu art deco. Kouzelnou atmosféru doplňují racci a mnohé jachty a lodě. Velkou atrakcí je moderní akvárium s oblíbeným krmením ryb potápěčem.
 • 5. den: dnes se přesuneme na druhé pobytové místo. Cestou pojedeme slavnou horskou silnicí TROLLSTIEGEN (Trolí stezka) a uskutečníme lehčí vycházku v přírodě. Ubytování v hotelu (3 noci).
 • 6. den: tentokrát budeme ubytováni na dosah národních parků RONDANE a JOTUNHEIMEN. Mnohé stezky vedou po okrajích jezer či podél řek. Zdatnější mohou vystoupat během 2 až 3 hodin na některý z vyhlídkových vrcholů. Průvodce je k dispozici pro vycházku hlavní skupiny klientů.
 • 7. den: v dnešním dni se podíváme k divoké řece SJOA a k ledovcovému jezeru GJENDE. Nad ním, přes hřeben BESSEGEN, vede tzv. norská národní túra. Někteří mohou vystoupat po horském chodníku na výhledy na jezero Gjende, jiní mohou doplout lodí po jezeru na chatu Memurubu a zpět.
 • 8. den: s krásnými vzpomínkami na fjordy, hory, sněhová pole, řeky, jezera, březové a borové lesy se začneme vracet do civilizace. Krátce zastavíme v olympijském LILLEHAMMERU. Pak dojedeme na letiště Gardermoen, odkud odletíme do Prahy.
 • Poznámka I: samostatný odlet z Vídně na vyžádání.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Oslo vč. let. tax a poplatků cca 7 000 Kč, doprava autobusem, 1x místní trajekt, plavba po Geirangerfjordu, 7x ubytování v turistických hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 7x snídaně, vedoucí zájezdu, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a jízdné cca 300 NOK a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 8 000 Kč, 3x večeře 2 100 Kč, 6x večeře 4 200 Kč (min. 15 osob).
 • Stravování: 7x snídaně.
 • Ubytování: 7x ubytování v turistických hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníturistický hotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

TOPlist