Termíny - přidat do oblíbených
28.06.19- 05.07.1919NFD1761435 900 KčPřidat

Norsko - Norsko je v červnu nejkrásnější

Náročnost 1 letecky bus hotel snidane


Úvod:

Letecký zájezd do Norska pro všechny, kteří rádi pobývají v nádherné severské přírodě, na čerstvém vzduchu a baví je nenáročná turistika. Zájezd je vhodný i pro rodiny s malými dětmi a pro aktivní seniory. Oproti jiným zájezdům do Norska ujedeme méně kilometrů po silnici, budeme však mít možnost mnoha krátkých i několikahodinových vycházek - každý podle vlastní chuti a výkonnosti. Ačkoliv se budeme pohybovat jen v řídce osídlené krajině, nebudou nám chybět vymoženosti civilizace (např. možnost dokoupit si potřebné potraviny). K poklidnému průběhu zájezdu přispěje i způsob ubytování - 2x strávíme tři noci za sebou v jednom hotelu. V ceně jsou snídaně i večeře.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
28.06.19- 05.07.19 19NFD17614 35 900 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: večer odlet z Prahy na letiště Gardermoen (severně od Osla) je plánován (v době tisku katalogu) ve večerních hodinách. Poté 2 hodiny přejezd na tranzitní ubytování. Vzhledem k červnovému termínu ihned zažijeme kouzlo severu v podobě tzv. bílé noci. Polární den je právě na vrcholu.
 • 2. den: po snídani se vydáme na další cestu, kterou si zpestříme zastávkami v pěkných přírodních sceneriích. Po poledni už spatříme první rameno fjordu. A to hned toho celosvětově nejznámějšího GEIRANGERFJORDU (UNESCO). V obci Geiranger se projdeme kolem fjordu, poté se vydáme na plavbu po fjordu, která je zahrnuta v ceně zájezdu. Z paluby lodi uvidíme mnohé vodopády, např. Sedm sester, a další zajímavosti. Po vylodění se přesuneme na ubytování v hotelu (celkem 3 noci).
 • 3. den: během pobytu v srdci norských fjordů budeme mít možnost uskutečnit jak kratší vycházky s průvodcem, tak, pokud kondice a počasí dovolí, i vícehodinové túry. Podmínkou vašich samostatných túr je dobrá orientace v přírodě bez značek a bez doprovodu průvodce, protože průvodce je k dispozici pro vycházku hlavní skupiny klientů.
 • 4. den: náš průvodce se bude tento den věnovat těm, kteří se vydají na autobusový výlet do přímořského a rybářského města ÅLESUND, jehož centrum je známé mnoha stavbami stylu art nouveau. Kouzelnou atmosféru doplňují racci a mnohé jachty a lodě. Velkou atrakcí je moderní akvárium s oblíbeným krmením ryb potápěčem.
 • 5. den: dnes se přesuneme na druhé pobytové místo. Cestou pojedeme slavnou horskou silnicí TROLLSTIEGEN (Trolí stezka) a uskutečníme lehčí vycházku v přírodě. Ubytování v hotelu (3 noci).
 • 6. den: tentokrát budeme ubytováni na dosah národních parků RONDANE a JOTUNHEIMEN. Mnohé stezky vedou po okrajích jezer či podél řek. Zdatnější mohou vystoupat během 2 až 3 hodin na některý z vyhlídkových vrcholů. Průvodce je k dispozici pro vycházku hlavní skupiny klientů.
 • 7. den: v dnešním dni se podíváme k divoké řece SJOA a k ledovcovému jezeru GJENDE. Nad ním, přes hřeben Bessegen, vede tzv. norská národní túra. Někteří mohou vystoupat po horském chodníku na výhledy na jezero Gjende, jiní mohou doplout lodí po jezeru na chatu Memurubu a zpět.
 • 8. den: s krásnými vzpomínkami na fjordy, hory, sněhová pole, řeky, jezera, březové a borové lesy se začneme vracet do civilizace. Krátce zastavíme v olympijském LILLEHAMMERU. Pak dojedeme na letiště Gardermoen, odkud odpoledne odletíme do Prahy.
 • Poznámka I: Tento zájezd je vhodný i pro osoby s omezenou schopností pohybu, pokud ovšem omezení není takového rozsahu, aby činilo potíže s chůzí při lehké turistice a při procházkách v přírodě.
 • Poznámka II: První termín je s Jiřím Kolbabou.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Oslo vč. let. tax a poplatků cca 8 000 Kč, doprava autobusem nebo mikrobusem dle velikosti skupiny, 1x místní trajekt, plavba po Geirangerfjordu, 7x ubytování v turistických hotelech (2lůžkové pokoje s WC a sprchou), 7x snídaně, 6x večeře (mimo 1. den), pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, plavba po jezeru Gjende, muzeum v Alesundu přibližně 500 NOK a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 5 000 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 5 000 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 5 000 Kč
 • zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Evropa - 600 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Norsko Norsko
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníturistický hotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Norsko - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist