Norsko - Divoké Norsko s lehkou turistikou

letecky bus turistická ubytovna snidane turistika Novinka


Úvod:

Nádherná, divoká norská krajina přímo vybízí k túrám a procházkám v přírodě. Přestavujeme na českém trhu jedinečný poznávací zájezd s turistikou do Norska, během kterého se můžete podívat do nejvyššího pohoří Skandinávie Jotunheimen a dosáhnout zde nejvyššího vrcholu Galdhøppigen. Stejně tak můžete vyjít na oblíbenou skalní plošinu Preikestolen s jedinečným výhledem na fjord pod ní. Nebudou chybět nádherné vodopády (zde v údolí Husadalen) ani výhledy na ledovcové splazy. Tato novinka vám umožní vychutnat si Norsko v plné kráse, ani když nepůjdete na uvedené túry - můžete s námi vyrazit na zájezd a užít si třeba jen okolí v místech ubytování, jít za skupinou s průvodcem pomalejším tempem (návrat z túry je vždy stejnou cestou) nebo se toulat okolím, kde bude autobus čekat na hlavní skupinu.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: během dne odlet do Oslo (s přestupem). Navečer odjezd na ubytování přes LILLEHAMMER a LOM, kde se zastavíme u starobylého sloupového kostela (Stavkirke). Ubytování v podhůří NP Jotunheimen na tři noci, večeře.
 • 2. den: hned na začátek se vydáme na nejvyšší vrchol Norska a celé Skandinávie - GALDHØPIGEN (2 469 m). 15 km cesta trvá okolo 7 hodin. Vede mj. přes ledovcové/sněhové pole, v ceně je povinný doprovod místního vůdce s lanem. Po návratu na hotel.
 • 3. den: na druhý dvoutisícový vrchol, na který vystoupíme je nejvýše položená chata norského spolku turistů FANNARÅKHYTTA (2 068 m n.m.). Odměnou jsou fantastické pohledy na vrcholky Jotunheimenu, hřebene ledovce Jostedalsbreen a siluety údolí fjordů. Délka túry cca 6 hodin. Po návratu na hotel večeře.
 • 4. den: během odpočinkového dne uvidíme ramena nejdelšího fjordu Norska SOGNEFJORDEN, a to jak přímo od hladiny fjordu, tak z vyhlídky Stegastein nad obcí Aurland. V oblasti tzv. Sněžné cesty se vypravíme na kratší vycházku pustinou, připomínající Island. V případě mlhy nebo deště zvolí průvodce pobyt venku v jiné lokalitě. Navečer se zastavíme pro pár fotografií kaskádovitého vodopádu TVINDEFOSSEN a na ubytování s večeří v hotelu v obci Kinsarvik dojedeme po průjezdu více než kilometrového mostu HARDANGERFJORDBRUA nad fjordem.
 • 5. den: dnes si užijeme okolí krásného fjordu HARDANGERFJORD a ještě úchvatnějšího údolí Husedalen se čtyřmi nádhernými vodopády na řece Kinso, Max. délka túry 4-5 hod. Každý si může délku túry zvolit podle svých možností. Cestou k dalšímu hotelu v Røldalu, kde strávíme další 3 noci se ještě zastavíme u mohutných vodopádů se dvěma rameny LÅTEFOSSEN.
 • 6. den: dopoledne si prohlédneme jeden z nejstarších dřevěných kostelů Norska - RØLDAL STAVKYRKJE. Z městečka Odda se vydáme údolím Buerdalen, které vytvářely masy ledu druhého největšího ledovce Norska FOLGEFONNA. Našim cílem jsou pohledy na ledovcový splaz BUERBREEN. Túra cca 4 hod.
 • 7. den: přesun oblastí fjordu LYSEFJORDEN k nástupu pro dosažení jednoho z hlavních cílů zájezdu, slavné skalní plošiny „Kazatelna“ - PREIKESTOLEN. Na konci stezky nás čeká ohromující pohled z výšky 600 m do hlubin Lysefjordu. Výšlap nám zabere přibližně 5 hodin.
 • 8. den: další výlet uskutečníme na pomezí krajů Rogaland a Telemark, jen kousek od jižního okraje NP Hardangervidda. Čeká nás lehčí túra cca 4 hod. v ledovcem ohlazené oblasti HAUKELIFJELL. Odjezd na poslední místo ubytování. Dnešní večeře je v ceně zájezdu.
 • 9. den: během cesty na letiště se krátce zavítáme v centru hlavního města OSLO. Projdeme se pěší zónou Karl Johans Gate k nové dominantě Osla - budově Opery. Navečer odlet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Oslo vč. let. tax a poplatků cca 8 000 Kč, doprava mikrobusem, vnitrostátní trajekty, 8x ubytování v turistických hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 8x snídaně, 5x večeře, vedoucí zájezdu, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 3x večeře (5. - 7. den) 2 500 Kč, 1lůžkový pokoj 9 000 Kč.
 • Stravování: 8x snídaně, 5x večeře
 • Ubytování: 8x ubytování v turistických hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím).


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníturistický hotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPrahaQrCode image

TOPlist