Termíny - přidat do oblíbených
18.07.19- 26.07.1919DNT1766138 500 KčPřidat

Norsko - Divoké Norsko s lehkou turistikou

letecky bus hotel polopenze turistika


Úvod:

Nádherná divoká norská krajina přímo vybízí k túrám a procházkám v přírodě. Představujeme jedinečný poznávací zájezd do Norska s turistikou, během kterého se můžete podívat do nejvyššího pohoří Skandinávie Jotunheimen a dosáhnout zde nejvyššího vrcholu Galdhøppigen. Stejně tak můžete vyjít na oblíbenou skalní plošinu Preikestolen s jedinečným výhledem na fjord pod ní. Nebudou chybět nádherné vodopády (zde v údolí Husadalen) ani výhledy na ledovcové splazy. Další jedinečností je ubytování v hotelech a večeře v ceně po většinu dní. Umožníme Vám vychutnat si Norsko v plné kráse, i když třeba nepůjdete na uvedené túry - můžete s námi vyrazit na zájezd a užít si třeba jen okolí v místech ubytování, jít za skupinou s průvodcem pomalejším tempem (návrat z túry je vždy stejnou cestou) nebo se toulat okolím, kde bude autobus čekat na hlavní skupinu. Předností zájezdu je komfortní zázemí turistických hotelů, 5x večeře v základní ceně zájezdu a nádherné horské túry na vrcholy i údolími hor.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
18.07.19- 26.07.19 19DNT17661 38 500 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: večer odlet z Prahy do Osla. Odjezd na ubytování.
 • 2. den: pravé turistické Norsko začíná za LILLEHAMMEREM. Zahřívací cca 3hodinovou túru uskutečníme v oblasti tzv. CESTY PEER GYNTA nedaleko střediska Skeikampen. Za dobré viditelnosti výhledy na panorama národních parků Rondane a Jotunheimen. Přejezd na ubytování na dosah NP JOTUNHEIMEN, 2 noci. Večeře za příplatek.
 • 3. den: tento den se vydáme na nejvyšší vrchol Norska a celé Skandinávie - GALDHØPIGEN (2 469 m). Cesta dlouhá 15 km trvá okolo 7 hodin. Vede mj. přes ledovcové/sněhové pole, v ceně je povinný doprovod místního průvodce s lanem. Návrat na ubytování. Večeře za příplatek.
 • 4. den: na druhém dvoutisícovém vrcholu, na který vystoupíme, se nachází nejvýše položená chata norského spolku turistů FANNARÅKHYTTA (2 068 m). Odměnou nám budou fantastické pohledy na vrcholky Jotunheimenu, hřeben ledovce Jostedalsbreen a siluety údolí fjordů. Délka túry je asi 7-8 hodin. Ubytování v okolí Sogndalu. Večeře v ceně zájezdu.
 • 5. den: větší část dne strávíme v oblasti ledovce JOSTEDALSBREEN. Kromě tradiční lehčí vycházky k čelu nádherného ledovcového splazu NIGAARDSBREEN jsou v oblasti další možnosti 3-4hodinových túr (podle počasí případně možnost přejezdu na turistiku jinam po trase zájezdu). Odpoledne uvidíme mnohá ramena nejdelšího fjordu Norska SOGNEFJORDEN. Ubytování na dosah fjordu Hardangerfjord. Večeře v ceně zájezdu.
 • 6. den: dopoledne si užijeme úchvatného údolí HUSEDALEN se čtyřmi nádhernými vodopády na řece Kinso. Max. délka túry je 4-5 hod. Každý si může zvolit délku túry podle svých možností. Cestou k dalšímu hotelu v Røldalu, kde strávíme další 2 noci, se ještě zastavíme u mohutných vodopádů se dvěma rameny LÅTEFOSSEN. Blízko hotelu je jeden z nejstarších dřevěných kostelů Norska - RØLDAL STAVKYRKJE. Ubytování 2 noci. Večeře v ceně zájezdu.
 • 7. den: přesun oblastí fjordu LYSEFJORDEN k nástupu pro dosažení jednoho z hlavních cílů zájezdu, slavné skalní plošiny „Kazatelna“ - PREIKESTOLEN. Na konci stezky nás čeká ohromující pohled z výšky 600 m do hlubin Lysefjordu. Výšlap nám zabere přibližně 4-5 hodin. Zpět na ubytování do Røldalu. Večeře v ceně zájezdu.
 • 8. den: další výlet uskutečníme na pomezí krajů Rogaland a Telemark, jen kousek od jižního okraje NP Hardangervidda. Čeká nás lehčí túra cca 4 hod. v ledovcem ohlazené oblasti HAUKELIFJELL. Odjezd na poslední místo ubytování. Dnešní večeře je v ceně zájezdu.
 • 9. den: během cesty na letiště krátce zavítáme do centra hlavního města OSLO. Projdeme se pěší zónou Karl Johans Gate k nové dominantě Osla - budově Opery. Navečer odlet do Prahy.
 • Poznámka I: Tento zájezd není vhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Oslo vč. let. tax a poplatků cca 8 000 Kč, doprava autobusem, vnitrostátní trajekty, 8x ubytování v turistických hotelech (2lůžkové pokoje s WC a sprchou), 8x snídaně, 5x večeře, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné (téměř žádné) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 9 000 Kč, 2x večeře (2.a 3. den) 2 500 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč.
 • Stravování: 8x snídaně, 5x večeře
 • Ubytování: 8x ubytování v turistických hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím).

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 9 000 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 9 000 Kč
 • zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Evropa - 600 Kč
 • 2x večeře - 2 500 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Norsko Norsko
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníturistický hotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Norsko - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist