Norsko - Krásy jihozápadních fjordů - bus/let

letecky klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava snidane turistika Novinka

Atraktivní zájezd do jedné z nejkrásnějších částí Norska, do oblasti Bergenu a jihozápadních fjordů. Osamocené farmy vysoko na útesech, sofistikovaná města, Hardangerfjord s nádherně zelenými břehy, krása Lysefjordu – norské ikony, Bergen a Stavanger vstupní brány do oblasti jihozápadních fjordů.


Úvod:

Atraktivní zájezd do jedné z nejkrásnějších částí Norska, do oblasti Bergenu a jihozápadních fjordů. Osamocené farmy vysoko na útesech, sofistikovaná města, Hardangerfjord s nádherně zelenými břehy, krása Lysefjordu – norské ikony, Bergen a Stavanger vstupní brány do oblasti jihozápadních fjordů. Nepřijdete ani o prohlídku Osla a o putování od nejatraktivnější stolové hory Preikestolen až k Cestě trolů.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR v pozdních večerních hodinách přes Německo do Dánska.
 • 2. den: cesta Jutským poloostrovem, kolem poledne příjezd do HIRTSHALS, před naloděním na trajekt do Norska krátká prohlídka městečka, ev. návštěva jedinečného akvária Severního moře. V podvečerních hod. přejezd trajektem do Skandinávie, vylodění v Norsku, ubytování v Kristiansand nebo okolí.
 • 3. den: krátká prohlídka města KRISTIANSAND, ráno atmosféra rybího trhu kolem malého přístavu, pěkné historické centrum, Posebyen (staré město). Výlet po jižním pobřeží Norska za bílými městečky usazenými v mnoha skalnatých zátokách a zálivech. Krásný GRIMSTAD na pobřeží Skagerraku, historické centrum plné úzkých uliček, muzeum Henrika Ibsena Ibsenhuset. Nabílené domy a atmosféra městečka LILLESAND. RISOR další bílé město na Skagerraku, patřící k těm nejkrásnějším v jižním Norsku, centrum kolem přístavu, barevné rybářské čluny. Po prohlídce pokračujeme k FLEKKEFJORDU (flekkefjordský kostel) a jednou z nejkrásnějších cest jižního Norska přijedeme do EGERSUNDU na ubytování. Cestou úžasná krajina plná kolmých skal a vodopádů.
 • 4. den: vstupní brána do oblasti jihozápadních fjordů STAVANGER, prohlídka zachovalého historického centra s dřevěnými domy, gotickým kostelem a strážní věží nad městem a zbytek dne budeme poznávat výjimečnou krásu LYSEFJORDU, možnost projížďky lodí po fjordu nebo středně náročná delší vycházka na legendární skalní plošinu - vyhlídku PREIKESTOLEN - PULPIT ROCK (Kazatelna), jedinečný žulový skalní útvar, jehož stěny klesají do hloubky 604 m až do fjordu ležícího pod ním.
 • 5. den: oblastí HAUGELANDET, přes hory a četné fjordy dojedeme přes EIDFJORD a ULVIK do oblasti Bergenu. Cestou to nejlepší z HARDANGERFJORDU, ubytování poblíž Bergenu.
 • 6. den: BERGEN, historické centrum (UNESCO), neopakovatelná atmosféra trhu, unikátní hanzovní domy Bryggen (UNESCO) - středověké kostely, stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen, možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku Fløyen, ze které je vidět centrum města jako na dlani. Dle časových možností návštěva známého akvária. Odjezd na ubytování do oblasti Vossu.
 • 7. den: zastávka u kaskádovitého vodopádu TVINDEFOSS. Přejedeme nádhernými scenériemi k rameni největšího norského fjordu SOGNEFJORDU (délka 200 km), toto legendární údolí plné jezer a vodopádů je často přirovnáváno k americkému Grand Canyonu. Vycházka horským údolím k největšímu ledovci v Evropě JOSTEDALSBREEN resp. k jeho nádhernému ledovcovému splazu BRIGSDALSBREEN.
 • 8. den: zlatá cesta severu - Vyjedeme na horské sedlo s vyhlášenou vyhlídkou DALSNIBBA (1440 m) s úchvatnými pohledy na fjord Geiranger, jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami vodopádů, z nichž nejznámější jsou vodopády Sedm sester, Nápadník a Naděje. Městečko GEIRANGER, ležící v romantických scenériích GEIRANGERFJORDU (UNESCO). Jeho krásy nejlépe vychutnáte při vyhlídkové plavbě. Pokračujeme ORLÍ STEZKOU, překonáme Nordalsfjord a vyjedeme věhlasnou CESTOU TROLLŮ – Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl 800 m a prochází překrásnými horskými scenériemi. Před příjezdem na ubytování prohlídka kouzelného městečka ÅLESUND.
 • 9. den: zastávka u pověstné převislé STĚNY TROLLŮ – Trollveggen. Pokračujeme podél divoké řeky Rauma do monumentální soutěsky Romsdalen a dále mohutným údolím Gudbrandsdalen. Navštívíme olympijský LILLEHAMMER, ležící u největšího norského jezera Mjösa. K večeru příjezd do OSLA, podvečerní prohlídka, světoznámá budova radnice, budova Opery na břehu Oslofjordu, ubytování.
 • 10. den: dokončení prohlídky OSLA - poloostrov muzeií BYGDØY, návštěva Muzea polárních výprav, kde nalezla svůj domov polární loď Fram, na které se plavil Amundsen k severnímu a jižnímu pólu, muzeum Kon-Tiky, Vikingské muzeum. Transfer na letiště v Oslu a odlet do Prahy.
 • Poznámka I: CK je oprávněna změnit nástupní místo na svozové místo! Nástupní místa se odvíjejí podle počtu přihlášení klientů.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, trajekt do Skandinávie a zpět (Hirtshals – Kristiansand, Trelleborg - Rostock), vnitrostátní trajekty, 8x ubytování - 4lůžkové pokoje, 8x snídaně převážně bufetovou formou, letenka Oslo - Praha vč. let. tax a poplatků 5 000 Kč, transfer z letiště, doprava klimatizovaným autobusem v Norsku, vnitrostátní trajekty, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, fakult. výlety, vyhlídkovou plavbu Geiranger fjord a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
 • Příplatky: 2lůžk.pokoj - 8 nocí v hostelu 3 900 Kč/os., 8x večeře 4 650 Kč (min.10 osob), pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu 350 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Stravasnídaně
DopravaKombinovaná
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Olomouc, Pardubice, Praha, Vysoké Mýto, Svitavy, Hranice na Moravě, Ostrava, Litomyšl, Holice, Poděbrady (dálnice ÖMV)QrCode image

TOPlist