Norsko - Krásy jihozápadních fjordů - let

Náročnost 1 letecky turistická ubytovna snidane turistika Novinka


Úvod:

Atraktivní zájezd do jedné z nejkrásnějších částí Norska, do oblasti Bergenu a jihozápadních fjordů. Osamocené farmy vysoko na útesech, sofistikovaná města, Hardangerfjord s nádherně zelenými břehy, krása Lysefjordu – norské ikony, Bergen a Stavanger vstupní brány do oblasti jihozápadních fjordů. Nepřijdete ani o prohlídku Osla a o putování od nejatraktivnější stolové hory Preikestolen až k Cestě trolů.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: v podvečer odlet z Prahy do norského STAVANGERU, před půlnocí transfer na ubytování.
 • 2. den: vstupní brána do oblasti jihozápadních fjordů STAVANGER, prohlídka zachovalého historického centra s dřevěnými domy, gotickým kostelem a strážní věží nad městem a zbytek dne budeme poznávat výjimečnou krásu LYSEFJORDU, možnost projížďky lodí po fjordu nebo středně náročná delší vycházka na legendární skalní plošinu - vyhlídku PREIKESTOLEN - PULPIT ROCK (Kazatelna), jedinečný žulový skalní útvar, jehož stěny klesají do hloubky 604 m až do fjordu ležícího pod ním.
 • 3. den: oblastí HAUGELANDET, přes hory a četné fjordy dojedeme přes EIDFJORD a ULVIK do oblasti Bergenu. Cestou to nejlepší z HARDANGERFJORDU, ubytování poblíž Bergenu.
 • 4. den: BERGEN, historické centrum (UNESCO), neopakovatelná atmosféra trhu, unikátní hanzovní domy Bryggen (UNESCO) - středověké kostely, stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen, možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku Fløyen, ze které je vidět centrum města jako na dlani. Dle časových možností návštěva známého akvária. Odjezd na ubytování do oblasti Vossu.
 • 5. den: zastávka u kaskádovitého vodopádu TVINDEFOSS. Přejedeme nádhernými scenériemi k rameni největšího norského fjordu SOGNEFJORDU (délka 200 km), toto legendární údolí plné jezer a vodopádů je často přirovnáváno k americkému Grand Canyonu. Vycházka horským údolím k největšímu ledovci v Evropě JOSTEDALSBREEN resp. k jeho nádhernému ledovcovému splazu BRIGSDALSBREEN.
 • 6. den: zlatá cesta severu - Vyjedeme na horské sedlo s vyhlášenou vyhlídkou DALSNIBBA (1440 m) s úchvatnými pohledy na fjord Geiranger, jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami vodopádů, z nichž nejznámější jsou vodopády Sedm sester, Nápadník a Naděje. Městečko GEIRANGER, ležící v romantických scenériích GEIRANGERFJORDU (UNESCO). Jeho krásy nejlépe vychutnáte při vyhlídkové plavbě. Pokračujeme ORLÍ STEZKOU, překonáme Nordalsfjord a vyjedeme věhlasnou CESTOU TROLLŮ – Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl 800 m a prochází překrásnými horskými scenériemi. Před příjezdem na ubytování prohlídka kouzelného městečka ÅLESUND.
 • 7. den: zastávka u pověstné převislé STĚNY TROLLŮ – Trollveggen. Pokračujeme podél divoké řeky Rauma do monumentální soutěsky Romsdalen a dále mohutným údolím Gudbrandsdalen. Navštívíme olympijský LILLEHAMMER, ležící u největšího norského jezera Mjösa. K večeru příjezd do OSLA, podvečerní prohlídka, světoznámá budova radnice, budova Opery na břehu Oslofjordu, ubytování.
 • 8. den: dokončení prohlídky OSLA - poloostrov muzeií BYGDØY, návštěva Muzea polárních výprav, kde nalezla svůj domov polární loď Fram, na které se plavil Amundsen k severnímu a jižnímu pólu, muzeum Kon-Tiky, Vikingské muzeum.
 • 9. den: transfer na letiště v Oslu a odlet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: letenka Praha – Stavanger, Oslo - Praha vč. let. tax a poplatků 8 000 Kč, transfer z letiště, doprava klimatizovaným autobusem v Norsku, vnitrostátní trajekty, 7x ubytování - 4lůžkové pokoje, 7x snídaně převážně bufetovou formou, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, fakult. výlety, vyhlídkovou plavbu Geiranger fjord a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
 • Příplatky: 2lůžk.pokoj - 7 nocí v hostelu 3 400 Kč/os., 7x večeře 4 000 Kč (min.10 osob), pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu 315 Kč.
 • Ubytování: hostely/turistické norské hotely – 2 a 4lůžk.pokoje, na patře je vždy kuchyňka - možnost vaření, k dispozici místnost s TV, společenská místnost.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHostel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPrahaQrCode image

TOPlist