Termíny - přidat do oblíbených
15.07.19- 22.07.1919NJL1436528 990 KčPřidat

Norsko - Krásy jihozápadních fjordů - let

Náročnost 1 letecky turistická ubytovna snidane turistika


Úvod:

Podrobný a atraktivní zájezd do nejkrásnějších částí Norska. Navštívíme oblast bílých městeček jižního pobřeží, Stavanger - vstupní bránu do oblasti jihozápadních fjordů, norskou ikonu krásný Lysefjord s atraktivní vyhlídkou Preikestolen. Zastavíme u mohutných vodopádů Latefossen, vyjdeme k největšímu ledovci v Evropě Jostedalsbreen, shlédneme nádherné přírodní scenérie největšího norského fjordu Sognefjord. Prohlédneme si Bergen s unikátními hanzovními domy, čtvrť Bryggen, vyjedeme na vyhlídku Fløyen. V druhé části zájezdu nás čekají monumentální soutěsky, městečka, fjordy, vodopády a legendární „Zlatá cesta severu“ vč. vyhlášeného Geirangerfjordu, Dalsnibby, Orlí stezky nebo cesty Trollů.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
15.07.19- 22.07.19 19NJL14365 28 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: v podvečer odlet z Prahy do norského STAVANGERU, před půlnocí transfer na ubytování.
 • 2. den: vstupní brána do oblasti jihozápadních fjordů STAVANGER, prohlídka zachovalého historického centra s dřevěnými domy, gotickým kostelem a strážní věží nad městem a zbytek dne budeme poznávat výjimečnou krásu LYSEFJORDU, možnost projížďky lodí po fjordu nebo středně náročná delší vycházka na legendární skalní plošinu - vyhlídku PREIKESTOLEN - Pulpit rock (Kazatelna), jedinečný žulový skalní útvar, jehož stěny klesají do hloubky 604 m až do fjordu ležícího pod ním.
 • 3. den: oblastí Haugelandet, pojedeme přes hory a četné fjordy kde si prohlédneme jeden z nejstarších dřevěných kostelů Norska - Roldal Stavkyrkje, zastavíme se u mohutných vodopádů se dvěma rameny LATEFOSSEN a dojedeme přes EIDFJORD do oblasti Bergenu. Cestou to nejlepší z HARDANGERFJORDU, ubytování poblíž Bergenu, možnost večerního pěšího výstupu na ULRIKEN – překrásný výhled na Bergen.
 • 4. den: BERGEN, historické centrum (UNESCO), neopakovatelná atmosféra trhu, unikátní hanzovní domy Bryggen (UNESCO) - středověké kostely, stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen, možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku Fløyen, ze které je vidět centrum města jako na dlani. Dle časových možností návštěva známého akvária. Odjezd na ubytování do oblasti Vossu.
 • 5. den: zastávka u kaskádovitého vodopádu Tvindefoss. Přejedeme nádhernými scenériemi k rameni největšího norského fjordu Sognefjordu (délka 200 km), toto legendární údolí plné jezer a vodopádů je často přirovnáváno k americkému Grand Canyonu. Vycházka horským údolím k největšímu ledovci v Evropě Jostedalsbreen resp. k jeho nádhernému ledovcovému splazu Brigsdalsbreen.
 • 6. den: ZLATÁ CESTA SEVERU - Vyjedeme na horské sedlo s vyhlášenou vyhlídkou DALSNIBBA (1440 m) s úchvatnými pohledy na fjord Geiranger, jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami vodopádů, z nichž nejznámější jsou vodopády Sedm sester, Nápadník a Naděje. Městečko GEIRANGER, ležící v romantických scenériích GEIRANGERFJORDU (UNESCO). Jeho krásy nejlépe vychutnáte při vyhlídkové plavbě. Pokračujeme ORLÍ STEZKOU, překonáme Nordalsfjord a vyjedeme věhlasnou CESTOU TROLLŮ – Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl 800 m a prochází překrásnými horskými scenériemi. Příjezd na ubytování do oblasti Andalsnes.
 • 7. den: zastávka u pověstné převislé STĚNY TROLLŮ – Trollveggen. Pokračujeme podél divoké řeky Rauma do monumentální soutěsky Romsdalen a dále mohutným údolím Gudbrandsdalen. Navštívíme olympijský LILLEHAMMER, ležící u největšího norského jezera Mjösa. K večeru příjezd do OSLA na ubytování, fakultativně večerní prohlídka města.
 • 8. den: dokončení prohlídky OSLA - světoznámá budova radnice, budova Opery, Vigeland park. Transfer na letiště v Oslu a odlet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: letenka Praha – Stavanger, Oslo - Praha vč. let. tax a poplatků cca 9 800 Kč, transfer z letiště, doprava klim. busem v Norsku, vnitrostátní trajekty, 7x ubytování - 4lůžkové pokoje, 7x snídaně převážně bufetovou formou, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, fakult. výlety, vyhlídkovou plavbu Geiranger fjord a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
 • Příplatky: 2lůžk.pokoj - 7 nocí v hostelu 34 00 Kč/os., 7x večeře 4 000 Kč (min.10 osob), pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 280 Kč.
 • Ubytování: hostely/turistické norské hotely – 2 a 4lůžk.pokoje

Příplatky a slevy


 • dvoulůžkový pokoj - 3 900 Kč
 • 7x večeře - 4 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-sport-Evropa - 280 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Norsko Norsko
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHostel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Norsko - zájezdyQrCode image

TOPlist