Norsko - Norské hory a krásy přírody

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava chatka stan polopenze turistika

Turistika Norsko - Jednodenní túry s polopenzí

Úvod:

Norsko s jeho nedotčenou přírodou můžeme směle označit za nejkrásnější zemi Evropy. Ohromí nás krása severské krajiny, nedozírná a drsná horská tundra se stády divokých sobů a tisíci čtverečních kilometrů hebkých koberců mechů a lišejníků. Rozhledy nám představí mohutné a rozeklané vrcholky hor i nespočet průzračných jezer, obrovských vodopádů a do pevniny hluboce zaříznutých fjordů. Poskytneme vám jedinečnou příležitost nahlédnout do pohádkové krajiny obrů, skřítků a bájných božstev, krajiny, kterou utvářely především ledovce a divoké řeky. Navštívíme národní parky Reinheimen, Dovrefjell, nejstarší norský národní park Rondane i okolí Romsdalfjordu a pobudeme v Domově obrů - NP Jotunheimen. Z vrcholu Bråkdalsbelgen si vychutnáme nádherné výhledy na národní parky Jotunheimen a Dovrefjel. Dech nám vezme pohled z hřebene Trolltindan na dno údolí Romsdalen, které v tu chvíli bude více než 1300 m pod námi. Projdeme se po legendárním hřebeni Bessegen, přes který prchal na hřbetě svého soba Peer Gynt, hrdina veršovaného dramatu Henrika Ibsena, a spatříme dvě jezera jen pár desítek metrů od sebe, ale s výškovým rozdílem 400 m. Po ledovci vyjdeme na nejvyšší vrchol Skandinávie Galdhøpiggen (2 469 m) a jeden den strávíme raftingem na divoké ledovcové řece Sjoa.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: předpokládaný odjezd z ČR v dopoledních hodinách do Německa, noční trajekt do Švédska.
 • 2. den: přejezd jižním Švédskem do Norska přes LILLEHAMMER (zastávka u olympijských můstků) do kempu poblíž města Otta.
 • 3. den: NP RONDANE: Varianta A: vyhlídkový okruh od jezera Høvringsvatnet údolím Kjondalen k chatě Peer Gynthytta, návrat zpět kolem chaty Smuksjøseter (4 hod.). Varianta B: navíc výstup na vyhlídkový vrchol BRÅKDALSBELGEN (1 915 m), nádherné výhledy na národní parky Jotunheimen a Dovrefjel i na centrální část pohoří Rondane (7 hod., ↑800 m, ↓800 m).
 • 4. den: NP DOVREFJELL s možným výskytem pižmoňů. A: výlet od chaty Kongsvold Fjellstue do údolí Stroplsjødalen (4 hod., ↑350 m, ↓350 m). B: túra údolím Stroplsjødalen kolem nejvyšší hory SNOHETTA (7 hod., ↑650 m, ↓200 m).
 • 5. den: rafting na řece SJOA v NP Jotunheimen: Sjížděný úsek Heidal-Faukstat (↔17 km, 2,5 hod.).
 • 6. den: údolím Romsdalen přejezd k TROLLÍ STĚNĚ, nezapomenutelný pohled na vysoké stěny patřící k nejvyšším v Evropě. A: výšlap na jedinečnou vyhlídku RAMPESTREKEN (715 m) (3 hod., ↑550 m, ↓550 m). B: túra na hřeben Romsdalseggen s okouzlujícími výhledy do údolí řeky Raumy a na Romsdalfjord (7 hod., ↑1 000 m, ↓1 200 m).
 • 7. den: výjezd Trollí cestou na parkoviště Trollstigen. A: sestup do kempu po staré obchodní stezce kolem úchvatného vodopádu s nezapomenutelným výhledem do údolí (3 hod., ↓650 m). B: túra na vyhlídku z hřebene TROLLTINDAN, jedné z nejvyšších lezeckých stěn v Evropě (6 hod., ↑800 m, ↓800 m).
 • 8. den: v NP REINHEIMEN autobusem Orlí cestou s neskutečnými výhledy k nejkrásnějšímu fjordu Norska Geirangerfjord. Plavba výletní lodí po GEIRANGERFJORDU a túra s nádhernými rozhledy na fjord. (4 hod., ↑550 m, ↓550 m).
 • 9. den: NP JOTUNHEIMEN: od chaty Juvashytta (1 841 m) výstup v lanových družstvech po ledovci na GALDHØPIGGEN (2 469 m), nejvyšší vrchol Skandinávie, rozhled na zaledněné štíty NP Jotunheimen (6 hod., ↑650 m, ↓650 m). Městečko LOM s unikátním dřevěným kostelem z 12. století.
 • 10. den: NP Jotunheimen - jedna z nejatraktivnějších túr v Norsku: Lodí po blankytně průzračných vodách ledovcového jezera Gjende. A: podél břehu jezera návrat zpět k autobusu (4 hod., ↑500 m, ↓500 m). B: výstup na legendární hřeben BESSEGGEN, jehož stěny kolmo spadají na jedné straně k světle modravému jezeru GJENDE (983 m) a na druhou k tmavšímu, o 400 m výše položenému, BESSVATNET (1 373 m) (8 hod., ↑1 100 m, ↓1 100 m).
 • 11. den: přejezd do OSLA a individuální prohlídka města s možností navštívit Frognerův park se sochami významného norského sochaře Gustava Vigelanda.
 • 12. den: dokončení prohlídky Osla, muzea na poloostrově BYGDOY (Vikingské, Kon-Tiki, Fram). Přejezd přes jižní Švédsko, noční trajekt do Německa.
 • 13. den: příjezd do ČR ve večerních hodinách.
 • Poznámka I: termíny 20.6. a 15.8. mají 5. den rafting za příplatek. Váš zájem o rafting je třeba uvést již při přihlášení. Podmínkou pro účast na raftingu je minimální věk 15 let.
 • Poznámka II: Ubytování v chatkách a kajuty na ověření.
 • Cena zahrnuje: doprava autobusem, poplatky za trajekty, 10x ubytování v kempech ve vlastních stanech, 10x polopenze, vedoucí zájezdu, rafting (kromě zájezdů 20.6. a 15.8.), elektronické informační materiály, bečka, půjčení vybavení na ledovec (k výstupu na Galdhøpiggen).
 • Cena nezahrnuje: lodička po jezeře Gjende (180 NOK), plavba po Geirengerfjordu (190 NOK), vstupy do kostelů a památek (cca 50-250 NOK) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: ubytování v chatkách 2 800 Kč/os. (v termínech od 20.6., 27.6., 4.7., 11.7. 3 200 Kč/os.), lůžko na trajektu 800 Kč/os./1 směr (4lůžková kajuta), rafting (termíny 20.6. a 15.8.) 1 400 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 455 Kč nebo 715 Kč (vhodné pro zájemce o rafting a výstup na ledovec).
 • Stravování: polopenze.
 • Ubytování: ubytování v kempech ve vlastních stanech, za příplatek možnost ubytování v chatkách.
 • Sleva: 600 Kč za neúčast na raftingu.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduHORSKÁ TURISTIKA
Ubytovánívlastní stan
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Jihlava, Praha, Ústí nad LabemQrCode image

TOPlist