Pohodový týden - Norsko - NP Jotunheimen, Rondane a „zlatý okruh“ hotel letecky

Náročnost 2 letecky hotel polopenze turistika

Úvod:

Málokterá země je nabitá přírodními skvosty, tak jako Norsko. V tomto zájezdu poznáte NP Jotunheimen, Rondane a rozhodně nevynecháme legendární Golden Road s Trolí cestou a Geiranger fjordem. Tato vyhlášená místa „zlatého okruhu“ poznáte během dvou dnů s turistikou nedaleko Geiranger fjordu. Ubytováni budeme na čtyřech místech v hotelu „skandinávského typu“ (neočekávejme luxus švýcarských a rakouských ***hotelů) s polopenzí. Tento zájezd je určen milovníkům příjemné turistiky.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Osla, přejezd na ubytování do DOMBÅSU.
 • 2. den: NP RONDANE. Okruh od chaty SMUKKSJŐSETER ke kamenné chatě PEER GYNTA postavené na břehu skalnatého kaňonu horské říčky. Návrat jinou cestou s výhledy ze sedla (náročnost 4 hod., ↑200 m, ↓200 m). V závěru dne výstup k unikátní přírodní zajímavosti - ZEMNÍM PYRAMIDÁM (2 hod., ↑150 m, ↓150 m).
 • 3. den: východní část NP JOTUNHEIMENU, nejvyššího pohoří Skandinávie. Jezero GJENDE (984 m) a přejezd lodí do Memurubu. Jedna z nejznámějších norských túr přes BESSEGEN s malebnými výhledy na jezera a na druhou nejvyšší horu GLITTERTIND (2 465 m) (8 hod., ↑1160 m, ↓1160 m). Pro zájemce možnost méně náročné túry kolem jezer RUSSVATNET (984 m) a BESSVATNET (1 174 m) k jezeru Gjende (6 hod., ↑800 m, ↓800 m).
 • 4. den: první část jízdy po „ZLATÉM OKRUHU“: procházka k širokému lesnímu vodopádu (2 hod., ↑200 m, ↓200 m), průjezd monumentálním údolím ROMSDALEN. Zastávka u 1 000 m vysoké výzvě horolezcům TROLLVEGEN. Výhled na odvážně vedenou silnici ve skalní stěně u TROLLSTIGEN. Ubytování.
 • 5. den: dokončíme „ZLATÝ OKRUH“. Plavba trajektem přes NORDDALSFJORDEM, sjezd „ORLÍ CESTOU“ do GEIRANGERU, procházka k vodopádu STORSÆETERFOSSEN, následné stoupání, ale naším busem na panoramatické místo zvané DALSNIBBA ( 1 476 m n. m.). Přejezd přes překrásné městečko LOM, příjezde na ubytování v pohoří JOTUNHEIMEN.
 • 6. den: střed pohoří JOTUNHEIMEN. Cesta autobusem do výšky 1 841 m k chatě JUVASSHYTTA, pěšky úbočím s výhledy na nejvyšší vrcholy (5 hod., ↑500 m, ↓500 m). Přejezd zpět na nocleh.
 • 7. den: západ pohoří JOTUNHEIMEN. Odpočinková túra od chaty SOGNEFJELLSHYTTA. Tundra, přechody říček po kamenech, výběžky ledovce (4 hod., ↑150 m, ↓150 m). Dřevěný sloupový kostel a skanzen v horském středisku LOM. Cesta busem severskou krajinou na náhorní plošině VALDRESFLYE. Za příznivých podmínek možnost zahlédnout stádo sobů.
 • 8. den: odlet z Osla do Prahy.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Oslo vč. let. tax a poplatků cca 7 000 Kč, trajekty, 7x ubytování v hotelu s polopenzí, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, strava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 8 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 280 Kč a pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 80 000 Kč za 880 Kč.
 • Stravování: polopenze.
 • Ubytování: ubytováni budeme celkem na čtyřech místech v hotelu „skandinávského typu“ (neočekávejme luxus švýcarských a rakouských hotelů) s polopenzí.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

TOPlist