Norsko - Vodopády a ledovce Norska

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava chatka polopenze turistika

Norsko - lehká a střední turistika s ubytováním v chatičkách a polopenzí


Úvod:

Vydejte se na poznávací zájezd do Norska s turistikou, jehož název napovídá, že v programu uvidíte nejvíce přírodních krás Norska. Kromě vodopádů a ledovců nezapomeneme ani na další unikátní scenérie - fjordy. Dny s několikahodinovými túrami se střídají s kratšími vycházkami a s odpočinkovými poznávacími dny. V roce 2019 se též krátce rozhlédneme po hlavním městě Norska - Oslu. Ubytování je zajištěno po 4 osobách v chatkách TURIST (spacáky) a KEMP v malých kempech a 1x v hostelu. Vybrané kempy patří dle našich zkušeností i reakcí klientů k nejkrásnějším, které v Norsku najdete! Na všechny termíny vám zajistíme chutnou polopenzi. Při dokoupení lůžka v kajutě, což doporučujeme, si můžete vytvořit příjemný zájezd bez nočních přejezdů.



Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 




Vodopády a ledovce Norska - program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR dopoledne. Tranzit přes Německo do přístavu, noční trajekt do Švédska. Za příplatek si můžete koupit lůžko v kajutě.
 • 2. den: po vylodění v přístavu Trelleborg následuje přejezd jihozápadním Švédskem se zastávkou v malebném městečku FJÄLLBACKA a na pozdní oběd. Na švédsko-norské hranici nás přivítá první norský fjord IDDEFJORDEN, přes který přejedeme po hraničním mostě Svinesundbron. Poté dorazíme k fjordu OSLOFJORDEN. V podvečer možnost prohlídky Frognerova parku se sochami Gustava Vigelanda. Odjezd na ubytování. Večer se ještě můžete vydat na návštěvu centra OSLA - světlo je v létě dlouho. Na vyžádání možnost odletu z Prahy do Osla (večerní let) a samostatná cesta vlakem a MHD za skupinou na ubytování.
 • 3. den: ráno prohlídka muzea polární lodě FRAM. Po průjezdu druhým nejdelším norským údolím HALLINGDALEN (délka cca 200 km) se za horským městečkem GEILO dostaneme k nejrozsáhlejší evropské náhorní plošině HARDANGERVIDDA (cca 10 000 km²). Zde uskutečníme lehčí vycházku. Za dobrého počasí výhledy na vzdálený NP HALLINGSKARVET. Poté sjedeme ke fjordu HARDANGEFJORD, který překonáme jízdou po více než kilometrovém mostě HARDANGERBRUA. Ubytování v kempu Tvinde pod kaskádovitým vodopádem TVINDEFOSSEN. Po večeři se můžeme ještě dojít podívat na kemp z výšky, z hrany vodopádu.
 • 4. den: při průjezdu přes pohoří VIKAFJELLET se nám otevřou nádherné výhledy do světa norských hor. Poté se trajektem přeplavíme přes nejdelší skandinávský fjord SOGNEFJORDEN. Z malebné vesničky BALESTRAND se vydáme na několikahodinovou túru vzhůru směrem k vrcholu RAUDMELEN (972 m). Čím výš vystoupáme, tím budou výhledy na fjord pod námi atraktivnější.
 • 5. den: tento den je volným dnem v krásné přírodě. Můžeme jen tak lenošit v krásném kempu, lehce se projít po okolí nebo podniknout několikahodinovou túru v pozvolném, avšak divokém terénu stezkou FOSSESTIEN („Stezka vodopádů“) kolem několika kaskádovitých peřejí řeky Gaula.
 • 6. den: oblastí divokých řek, jezer, fjordů a dalších krásných scenerií dojedeme na dosah národního parku JOSTEDALSBREEN. Za dobrého počasí spatříme některý ze stále ubývajících ledovcových splazů největšího zalednění pevninské Evropy. V oblasti též podnikneme několikahodinovou túru. Na další noci se pak ubytujeme v dalším pěkném kempu za městem Stryn u ledovcového jezera STRYNSVATNET.
 • 7. den: vyšlápneme si údolím ERDALEN, vymodelovaným ustupujícím ledovcem k samoobslužné chatě Vetledalseter. V případě dobrého počasí a vaší dobré kondice můžeme pokračovat až na dohled ledovcového splazu ERDALSBREEN.
 • 8. den: dnes se na nás těší slavná TROLÍ STEZKA. Nejprve však dojedeme do vesničky Geiranger, odkud se zájemci mohou vydat na vyhlídkovou plavbu po fjordu GEIRANGERFJORDEN, který je na seznamu památek UNESCO. Uvidíme samozřejmě známé vodopády Sedm sester. Poté vystoupáme tzv. Silnicí orlů a po krátké plavbě trajektem vyjedeme „jahodovým údolím“ Valldalen až do sedla nad serpentinami Trolí stezky. V oblasti se vydáme na 2-4hodinovou pěší túru. Návrat zpět do kempu u Strynu později večer přes městečko Stranda.
 • 9. den: krásnou krajinou s jezery a divokou řekou Otta dojedeme ke vstupní bráně do národního parku REINHEIMEN. Zde uskutečníme 2-3hodinový výšlap stezkou Diktarstien za výhledy na hřmící vodopády a dále ke kameni zaklesnutému nad řekou (Steinbrua). Po zastávce s posledními nákupy suvenýrů v turistickém středisku LOM (nachází se zde i sloupový kostel, „stavkirke“) se vydáme na cestu na ubytování.
 • 10. den: dnes se začneme vracet na jih. Klienty, kteří mají připlacený nocleh a odletí zpět až 11. den, dovezeme na železniční stanici nebo na metro, odkud se dostanou k místu ubytování. Odpoledne cesta do švédského přístavu Trelleborg, kde se v noci nalodíme na trajekt. Za příplatek si můžete koupit lůžko v kajutě.
 • 11. den: ráno vylodění v Německu nebo v Polsku, návrat do ČR odpoledne, do Brna navečer.
 • Poznámka I: Za příplatek možnost letecké varianty - přílet do Osla 2. den večer, nocleh navíc 10. den a odlet navečer 11. den. Orientační cena 7 000 Kč, aktuální cena bude nabídnuta po rozhodnutí o konání vybraného termínu zájezdu.
 • Poznámka II: Změna programu s ohledem na počasí vyhrazena - náhradní túry určí průvodce. Tento zájezd není vhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu. Program 6. až 8. dne uspořádá průvodce, mj. podle počasí, výkonnosti skupiny apod.
 • Cena zahrnuje: doprava autobusem, mezistátní a vnitrostátní trajekty, 2x ubytování v chatkách TURIST, 5x ubytování v chatkách KEMP a 1x v hostelu ve vlastních spacích pytlích (všechny typy ubytování: 4lůžkové pokoje bez příslušenství), 1x oběd ve Švédsku a 7x českou polopenzi (od 3. dne večer do 10. dne ráno), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné cca 450 NOK včetně plavby po Geirangerfjordu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: lůžko ve 2lůžkové kajutě (směr TAM) 1 250 Kč, lůžko ve 2lůžkové kajutě (směr ZPĚT) 1 250 Kč, lůžko ve 4lůžkové kajutě (směr ZPĚT) 700 Kč, lůžko ve 4lůžkové kajutě (směr TAM) 700 Kč, zpáteční letenka Praha-Oslo včetně noclehu 10. den cca 7 000 Kč (na vyžádání).

Vodopády a ledovce Norska
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ S TURISTIKOU
UbytováníChatka
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Praha, Bratislava



QrCode image

TOPlist