Norsko - Vodopády a ledovce Norska

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava chatka polopenze turistika

Norsko - lehká a střední turistika s ubytováním v chatičkách a polopenzí


Úvod:

Vydejte se na poznávací zájezd do Norska s turistikou, jehož název napovídá, že v programu uvidíte nejvíce přírodních krás Norska. Kromě vodopádů a ledovců nezapomeneme ani na další unikátní scenerie - fjordy. Dny s několikahodinovými túrami se střídají s kratšími vycházkami a s odpočinkovými poznávacími dny. V roce 2018 se též krátce rozhlédneme po hlavním městě Norska - Oslu. Ubytování je zajištěno v chatkách TURIST v malých kempech a 1x v hostelu. Vybrané kempy patří dle našich zkušeností i reakcí klientů k nejkrásnějším, které v Norsku najdete! Na všechny termíny vám zajistíme chutnou polopenzi. Při dokoupení lůžka v kajutě, které doporučujeme, si můžete vytvořit příjemný zájezd bez nočních přejezdů.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Vodopády a ledovce Norska - program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR dopoledne. Tranzit přes Německo do přístavu, noční trajekt do Švédska.
 • 2. den: po vylodění v přístavu Trelleborg následuje přejezd jihozápadním Švédskem se zastávkou v malebném městečku Fjallbacka a na pozdní oběd. Na švédsko-norské hranici nás přivítá první norský fjord IDDEFJORDEN, přes který přejedeme po hraničním mostě Svinesundbron. Poté dorazíme k fjordu OSLOFJORDEN. V podvečer možnost prohlídky muzea polární lodě Fram a Frognerova parku se sochami Gustava Vigelanda. Odjezd na ubytování. Večer se ještě můžete vydat na návštěvu centra OSLA - světlo je v létě dlouho.
 • 3. den: po průjezdu druhým nejdelším norským údolím HALLINGDALEN (délka cca 200 km) se za horským městečko Geilo dostaneme k nejrozsáhlejší evropské náhorní plošině HARDANGERVIDDA (cca 10 000 km²). Zde uskutečníme lehčí vycházku. Za dobrého počasí výhledy na vzdálený NP Hallingskarvet. Poté sklesáme ke fjordu HARDANGEFJORD, který překonáme jízdou po více než kilometrovém mostě Hardangerbrua. Ubytování v kempu Tvinde pod kaskádovitým vodopádem Tvindefossen. Po večeři se můžeme ještě dojít podívat na kemp z výšky, z hrany vodopádu.
 • 4. den: při průjezdu přes pohoří VIKAFJELLET se nám otevřou nádherné výhledy do světa norských hor. Poté se trajektem přeplavíme přes nejdelší skandinávský fjord SOGNEFJORDEN. Z malebné vesničky Balestrand se vydáme na několihodinovou túru vzhůru směrem k vrcholu RAUDMELEN (972 m n.m.). Čím výš vystoupáme, tím budou výhledy na fjord pod námi atraktivnější. Navečer přejedeme na ubytování v kempu Høv uprostřed idylické přírodní scenerie.
 • 5. den: tento den je volným dnem v krásné přírodě. Můžeme jen tak lenošit v krásném kempu, lehce se projít po okolí nebo podniknout několikahodinovou túru v pozvolném, avšak divokém terénu stezkou FOSSESTIEN („Stezka vodopádů“) kolem několika kaskádovitých peřejí řeky Gaula.
 • 6. den: oblastí divokých řek, jezer, fjordů a dalších krásných scenerií dojedeme na dosah národního parku JOSTEDALSBREEN. Za dobrého počasí spatříme některý ze stále ubývajících ledovcových splazů největšího zalednění pevninské Evropy. V oblasti též podnikneme několikahodinovou túru. Na další noci se pak ubytujeme v dalším pěkném kempu za městem Stryn u ledovcového jezera STRYNSVATNET.
 • 7. den: vyšlápneme si údolím ERDALEN, vymodelovaným ustupujícím ledovcem k samoobslužné chatě Vetledalseter. V případě dobrého počasí a vaší dobré kondice můžeme pokračovat až na dohled ledovcového splazu ERDALSBREEN.
 • 8. den: dnes se na nás těší slavná TROLÍ STEZKA. Nejprve však dojedeme do vesničky Geiranger, odkud se zájemci mohou vydat na vyhlídkovou plavbu po fjordu GEIRANGERFJORDEN, který je na seznamu památek UNESCO. Uvidíme samozřejmě známé vodopády Sedm sester. Poté vystoupáme tzv. Silnicí orlů a po krátké plavbě trajektem vyjedeme „jahodovým údolím“ VALLDALEN až do sedla nad serpentinami Trolí stezky. V oblasti se vydáme na 2-4 hodinovou pěší túru. Návrat zpět do kempu u Strynu později večer přes městečko Stranda.
 • 9. den: krásnou krajinou s jezery a divokou řekou Otta dojedeme ke vstupní bráně do národního parku REINHEIMEN. Zde uskutečníme 2-3 hodinový výšlap stezkou Diktarstien za výhledy na hřmící vodopády a dále ke kameni zaklesnutému nad řekou (Steinbrua). Po zastávce s posledními nákupy suvenýrů v turistickém středisku LOM (nachází se zde i sloupový kostel, „stavkirke“) se vydáme na cestu na ubytování.
 • 10. den: dnes se začneme vracet na jih. Odpoledne cesta do švédského přístavu Trelleborg, kde se v noci nalodíme na trajekt do Německa.
 • 11. den: ráno vylodění v Německu nebo v Polsku, návrat do ČR odpoledne.
 • Poznámka I: možnost odletu z Prahy do Osla a zpět a samostatná cesta vlakem a MHD za skupinou na ubytování, přílet do Osla 2. den večer, nocleh navíc 10. den a odlet navečer 11. den. Ceny na vyžádání.
 • Poznámka II: změna programu s ohledem na počasí vyhrazena - náhradní túry určí průvodce.
 • Cena zahrnuje: doprava autobusem, mezistátní a vnitrostátní trajekty, 7x ubytování v chatkách TURIST a 1x v hostelu ve vlastních spacích pytlích (4lůžkové pokoje bez příslušenství), 1x oběd ve Švédsku a 7x česká polopenze (od 3. dne večer do 10. dne ráno), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné cca 200 NOK (tj. cca 25 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: lůžko na trajektu ve 4lůžkové kajutě 700 Kč/os./jeden směr, nebo ve 2lůžkové kajutě 1 250 Kč/os./jeden směr.
 • Stravování: 1x oběd ve Švédsku a 7x česká polopenze (od 3. dne večer do 10. dne ráno).
 • Ubytování: 7x ubytování v chatkách TURIST a 1x v hostelu ve vlastních spacích pytlích (4lůžkové pokoje bez příslušenství).

Vodopády a ledovce Norska
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ S TURISTIKOU
UbytováníChatka
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Praha, BratislavaQrCode image

TOPlist