Norsko - Za krásami a tradicemi Norska s lehkou turistikou

klimatizovaný autobus turistická ubytovna chatka vlastni strava turistika Novinka Náročnost 1.5


Úvod:

Když Bůh rozdával zemím krásu, na Norsku nešetřil. Dostalo do vínku úchvatné moře a fjordy, které patří k nejdelším a nejhlubším na světě. Dostalo do vínku hory a ledovce v takovém seskupení, že se člověku při pohledu na ně až tají dech. A dostalo do vínku nespočet řek, vodopádů a jezer s vodou, které se můžete ve většině případů rovnou napít. Seznámíme se s Norskem, jeho historií, kulturou a tradicemi. Vydáme se za Thorem Heyerdahlem do Muzea Kon-Tiki, za Nansenem a Amundsenem do Muzea Fram nebo za Vikingy a jejich nejen loďařským uměním. Uvidíme, jak se žilo v této zemi ještě před několika desítkami let, tradiční dřevěné kostelíky, ale i skvělá díla moderní doby. Současně projdeme jedny z nejkrásnějších túr této země Bessegenský hřeben a túru ke skalnímu srázu vybíhajícímu ve výšce 700 m nad mořský fjord zvanému Trolltunga. A budeme mít možnost se plavit po divoké řece Sjoa i obdivovat mistrovské cestářské dílo Trolí stezku a tisícimetrovou skalní stěnu nad kterou vede. Tato země vás tak nadchne, že se sem budete chtít vrátit. Ubytovaní budeme v chatkách nebo hostelích s možností jednoduchého vaření. Provází L. Drastichová.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR, přejezd přes Německo do Rostocku na noční trajekt.
 • 2. den: po ranním vylodění přejedeme přes malebné Švédsko kolem měst MALMÖ a GÖTEBORG až k jižní hranici norského Telemarku, navštívíme krátce městečko LILLEHAMMER, kde si prohlédneme olympijské můstky a večer dorazíme na ubytování na 4 noci.
 • 3. den: turistika v NP RONDANE, kde zajdeme k chatě Pier Gynt Hytta s možností výstupu na některý z vrcholů v okolí.
 • 4. den: výlet k jezeru GJENDE, lodí se přesuneme k výchozímu bodu na jednu z nejkrásnějších túr nejen v Norsku - túra po hřebeni BESSEGEN, který vede mezi dvěmi jezery s rozdílem hladin cca 400 výškových metrů, zpět na ubytování.
 • 5. den: fakultativně rafting na řece SJOA - jedinečný zážitek při splavování jedné z nejhezčích evropských řek - alternativně procházka kolem řeky a peřejí, městečko OTTA nebo LOM, sestup do údolí k zemním pyramidám KVITSKRIUPRESTINE (Bílí mniši), návrat na ubytování.
 • 6. den: přejedeme hlubokým údolím ROMSDALEN k impozantní Trolí stěně TROLLSTIGEN - nejvyšší v Evropě, výjezd serpentinami Trolí stezky kolem ohlučujícího vodopádu Stigfossen na Trollstigen, odtud túra na vrchol hřebenu TROLLTINDAN, nocleh.
 • 7. den: přejezd NP REINHEIMEN, orlí stezkou k nejkrásnějšímu norskému fjordu GEIRANGERFJORD, výlet v okolí fjordu nebo možnost plavby lodí s výhledy na fjord (cca 1,5 hod.), ubytování.
 • 8. den: kolem NP JOSTEDARBREEN s největším ledovcem v Evropě, zastávka v městečku FLAM, místo, kde končí nejslavnější evropská železnice FLAMSBANA.
 • 9. den: přejezd kolem náhorní planiny HARDANGERVIDDA, největší v Evropě, s výškou přes 1 000 m, zastávka u vodopádu VORINGFOSSEN, procházka v okolí.
 • 10. den: celodenní túra k TROLLTUNGA - TROLÍMU JAZYKU - jedno z nejatraktivnějších míst Norska, skála vyčnívající nad jezero, kde si můžete pořídit zcela mimořádnou fotografii. Přes svou ne zrovna snadnou dostupnost přitahuje denně desítky turistů, nocleh.
 • 11. den: přejezd do OSLA, návštěva některého z muzeí v Oslu, muzea Kon-tiky, Muzeum Fram, Vikingské muzeum, projdeme se po hlavní pěší zóně kolem divadla, galerie a muzea až ke Královskému paláci, dojdeme k místní radnici, kde se uděluje Nobelova cena míru a odtud kolem přístavu k moderní běloskvoucí budově opery, z jejíž střechy je nádherná vyhlídka na středověkou pevnost Akershus, přístav a město. Nocleh.
 • 12. den: dokončení prohlídky Osla - Vigelandův park, přejezd do Trelleborgu na noční trajekt.
 • 13. den: přejezd přes Německo do ČR. Příjezd ve večerních hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, všechny trajekty, 10x ubytování v chatkách a hostelech ve vícelůžkových pokojích (převážně 4lůžkové) s možností vaření, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, strava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: místo ve 4lůžkové kajutě 700 Kč/1 cesta (hlásit při přihlášení), 10x česká večeře 1 900 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
UbytováníHotel
Stravabeze stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaHradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Ústí nad LabemQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist