Peru - Pohodové týdny v národních parcích Peru

letecky hotel polopenze turistika TIP CK Poznání Novinka Náročnost 2.5


Úvod:

Turistické putování po nejznámějších i méně navštěvovaných místech Peru, tajemným světem předkolumbovských civilizací i fascinujícím světem velehor začíná přímo v srdci říše Inků v Cuzcu, kde navštívíme monumentální komplex Machu Picchu i fascinující Duhové hory (Rainbow Mountains), a uzavírá se výhledem na nejvyšší horu Huascarán, kde vystoupáme až k mizejícímu ledovci Pastoruri a cestou uvidíme i vzácné bromélie Puya Ramondi. Ubytování je vždy v centru v kvalitních hotelech s vlastním sociálním zařízením a polopenzí, pro větší pohodlí jsou zajištěny 2 vnitrostátní přelety. Provází PhDr. Pavla TeichmanováHlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: let do LIMY (v případě potřeby tranzitní nocleh), přelet do CUZCA, aklimatizace, prohlídka města - uličky, paláce a chrámy, Plaza de Armas, katedrála, Chrám Slunce a Zlatá zahrada Coricancha.
 • 3. den: busem do Posvátného údolí řeky Urubamby, z OLLANTAYTAMBA turistickým vláčkem do AGUAS CALIENTES a návštěva legendárních ruin paláců a chrámů MACHU PICCHU (2 400 m), výstup cca 600 výškových metrů po 2 200 schodech na MACHU PICCHU (3 060 m) s dechberoucím výhledem na celý komplex s dominantou WAYNA PICCHU nad ruinami (lze pouze při včasném přihlášení). Návrat turistickým vlakem a minibusem zpět do CUZCA.
 • 4. den: celodenní výlet po okolí Cuzca: incká svatyně SACSAYHUAMAN (3 600 m) nad městem, Chrám Měsíce (TEMPLO DE LA LUNA), skalní observatoř a svatyně slunovratů QENKO („Labyrint“)
 • 5. den: incké posvátné prameny TAMBO-MACHAY (3 700 m) a pevnost PUCA PUCARA, poté sjedeme do Posvátného údolí řeky Vilcanota a prohlédneme si incké středisko experimentálního zemědělství PISAQ (3 400 m) s chrámovým komplexem v oblacích - výstup s převýšením cca 200 m, sestup po terasách (cca 450 m) do městečka s bohatou nabídkou tradičních výrobků.
 • 6. den: turistika na náhorní plošině ve výšce 3 300 metrů s výhledy na andské vrcholky s dominantou Nevado Verónica (5 682 m), návštěva kruhových inckých teras MORAY a solné pánve SALINERAS DE MARAS, kde těží místní rodiny pověstnou růžovou sůl.
 • 7. den: časně ráno odjezd do DUHOVÝCH HOR VINICUNCA (Rainbow Mountains) v masivu posvátné hory Ausangate (6 384 m) - tentokrát nás čeká výstup cca 700 výškových metrů náročný na aklimatizaci - budeme se pohybovat v nadmořské výšce okolo 5 000 m. Putování kouzelnou krajinou velehor nás odmění nezapomenutelnými pohledy na neskutečně barevné horské svahy Duhové hory.
 • 8. den: dopoledne rozloučení z Cuzcem, nákupy tradičních výrobků, odpoledne přelet z Cuzca do Limy, večerní atmosféra hlavního města a noční přejezd pohodlným autobusem na sever do Huarázu.
 • 9. den: ráno příjezd do horského střediska Huarázu, podle možností ubytování v hotelu a společná snídaně. Po snídani nenáročná pěší turistika k vyhlídce u horského jezera WILCACOCHA v nadmořské výšce 4 000 m (cca 3 hod), odkud se nám naskytne podívaná na zasněžené horské vrcholy Bílé Kordillery.
 • 10. den: celodenní výlet s horskou túrou ke zvolna mizejícímu LEDOVCI PASTORURI v nadmořské výšce nad 5 000 m, který za posledních 30 let ztratil již 30 % svého objemu. Cestou budeme obdivovat endemické obří bromélie PUYA RAIMONDI, jejichž květ dosahuje výše až 10 m.
 • 11. den: celodenní výlet ke smaragdově zbarveným JEZERŮM LLANGANUCO (3 500 m) v NP HUASCARAN (UNESCO) s návštěvou pomníčku výpravy československých horolezců, jejichž tábor pohřbila lavina při mohutném zemětřesení v roce 1970. Cestou se pokocháme výhledy na nejvyšší horu Peru HUASCARAN (6 768 m), projdeme se lesem bromélií a prothejí (nenáročný sestup cca 300 výškových metrů) a navštívíme Campo Santo YUNGAY - město, které ve stejném okamžiku zasypala lavina ze svahů Huascaránu.
 • 12. den: dopoledne návštěva místního tržiště s možností nákupu místních produktů (andský sýr, koka, byliny aj.), případně pro zájemce návštěva místního skvělého muzea. Denní přejezd pohodlným busem zpět do Limy, ubytování v hotelu v centru
 • 13. den: prohlídka centra hlavního města Peru LIMY, jehož historické jádro je již od roku 1985 pod ochranou UNESCO: Pizzarova hrobka v katedrále, arcibiskupský i prezidentský palác, klášter a katakomby San Francisco, pěší zóna aj. Odpoledne odjezd na letiště a noční odlet do Evropy.
 • 14. den: návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Lima a vnitrostátní letenky Lima-Cuzco vč. let. tax a poplatků, veškerá místní doprava v rámci programu (vlak na Macchu Picchu, autobusy, minibusy,), 6x ubytování v hotelu s polopenzí v Cuzcu, 3x ubytování v hotelu s polopenzí Huarázu, 2x tranzitní ubytování v Limě s balíčkem. (2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), 1x noční a 1x denní přejezd komfortním dálkovým busem, vedoucí zájezdu, dle potřeby místní odborný průvodce, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava nad rámec cena zahrnuje, fakultativní programy, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 9 900 Kč, pojištění léčeb. výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 770 Kč, do 80 000 Kč za 1 370 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist