Francie - Provence - aktivní pobyt

Náročnost 1 klimatizovaný autobus bungalov vlastni strava Děti vítány bazén

10denní pobytový zájezd s výlety, ubytování u moře v bungalovech - Francie, Provence


Úvod:

Ochutnáte místní vyhlášené víno i světově proslulou provensálskou kuchyni. Dýchne na vás kouzlo středověkých městeček i římských památek. Odpočinete si u moře, načerpáte energii a plně vychutnáte atmosféru prosluněné krajiny plné vůně koření, polí slunečnic i levandule, vinic i olivových hájů. Pojeďte s námi objevovat kouzlo Provence, kraje světla a vůní, rozmanité krajiny bohaté na historické i umělecké památky. Nechte se okouzlit úžasnými přírodními scenériemi - hlubokými kaňony, úzkými soutěskami, rozeklanými vápencovými pohořími, bizarními skalnatými útvary i divokou krásou přírodní rezervace Camargue.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Francie - Provence - program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR do Francie. Ráno zastávka v soutěsce řeky ARDECHE u skalního oblouku LE PONT D‘ARC, dále autobusem po panoramatické cestě nad kaňonem s vyhlídkami na vápencové skalní útvary. Odpočinek na pláži v městečku SAUZE spojený s koupáním, procházka podél řeky do St. Martin d‘Ardeche a středověkého městečka Aigueze, spojená s ochutnávkou vína, čas chůze 2 hod. V podvečer přejezd na ubytování k moři do Saintes Maries de la Mer. Fakultativně možnost splutí řeky Ardeche za příplatek.
 • 3. den: seznámení s městečkem LES SAINTES MARIES DE LA MER a jeho pamětihodnostmi, koupání a pobyt u moře. V podvečer si prohlédneme bývalé hlavní město římské provincie ARLES, zejména arénu, kde se pořádají ještě dnes býčí zápasy, římské divadlo a románský klášterní komplex ST. TROPHIME. Večer návrat do kempu.
 • 4. den: výlet do městečka SAINT RÉMY, možnost navštěvy archeologického naleziště GLANUM s galořímskými památkami, případně i románský klášter St. Paul de Mausole, kde se léčil Vincent van Gogh. Odtud přes vápencové pohoří LES ALPILLES s nádhernými výhledy do krajiny. Zastávka u Daudetova mlýna, procházka v okolí. Přejezd do středověkého městečka na skále obehnaného hradbami, LES BAUX DE PROVENCE - jedno z nejnavštěvovanějších městeček Francie, prohlídka hradu. Fakultativně možnost cyklovýletu na kole z půjčovny za příplatek.
 • 5. den: ráno přejezd do NP LUBERON, pěší výlet unikátním cedrovým lesem s překrásnými výhledy. Zastávka v kamenném městečku na kopci, tzv. orlích hnízd - LACOSTE. Dále se zastavíme u románského cisterciáckého kláštera ABBEY DE SENANQUE, který je obklopen políčky levandule, projedeme městečko Gordes (nejfotografovanější městečko v Provence). Pokračujeme do malebného městečka ROUSSILLON, které je vybudované na výběžku okrových skal a nese označení jedné z nejkrásnějších vesnic Francie. Příjezd do kempu pozdě večer.
 • 6. den: koupání, v podvečer zastávka v blízkém unikátním vinném sklepu na ochutnávku, návštěva opevněného městečka AIGUES-MORTES, možnost procházky po hradbách a možnost ochutnávky místních specialit v jedné z hospůdek. Večer návrat do kempu.
 • 7. den: ráno výlet do jednoho z nejkrásnějších a nejvýznamnějších měst v Provence - AVIGNONU a okolí. Zastávka u řeky GARDON v historickém městečku COLLIAS s možností koupání. Přejezd k mimořádně zachované stavbě zapsané na seznamu památek UNESCO, k římskému akvaduktu PONT DU GARD z počátku našeho letopočtu. Prohlídka, možnost koupání, případně kratší procházka v okolí. Odpoledne přejezd do AVIGNONU, návštěva historického opevněného centra, zejména papežského paláce, největší gotické stavby v Evropě, slavného mostu ST. BÉNÉZET známého z písničky „Sur le pont d‘Avignon“ a skalní vyhlídky Rocher des Doms. Večer návrat do kempu. Fakultativně možnost splutí řeky Gardon za příplatek.
 • 8. den: přejezd do oblasti LES CALANQUES na Azurové pobřeží do městečka CASSIS, kratší pěší výlet většinou po skalnatých útesech okolo zálivu Port-Miou a Port Pin s možností koupání ve druhém zálivu. Eventuálně projížďka lodí podél zálivů a prohlídka městečka CASSIS rozloženého na svazích s vinicemi, někdy přirovnávaného ke slavnému St. Tropez. Večer návrat do kempu.
 • 9. den: pěší turistika v deltě RHONY (délka podle vlastního výběru), podél jezera Vaccares po hrázi okolo písečných dun směrem k majáku La Gacholle (12 km) a zpět po mořském břehu přírodní rezervací CAMARGUE, eventuálně možnost plavby výletní lodí po Malé Rhoně. Možnost připojení ke skupině zájezdu „Kouzelná Provence“, zapůjčit si kolo a projet s ním krajinu Camargue. V podvečer odjezd směr ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (4 000 km), 7x ubytování v mobilhomech, ochutnávka vína, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 900 Kč, 6x česká polopenze 1 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu 300 Kč.
 • Stravování: vlastní, možnost 6x české polopenze (začíná 3. den snídaní a končí 8. den večeří).
 • Ubytování: Ubytování je v jednoduchých mobilhomech v klidném, částečně stinném kempu na okraji městečka Saintes Maries de la Mer, asi 150 - 200 m od pláže s přímým vstupem zadní brankou. mobilhome (4 osoby) tvoří dvě, výjimečně tři navzájem oddělené místnosti se dvěma lůžky, uprostřed kuchyňka se stolem, rohovou lavicí a židlemi, lednice, plynový sporák, mikrovlnka, zvlášť WC, malá koupelna s umyvadlem a sprchou. Venku je krytá terasa s posezením. V kempu je k dispozici malý obchod, bar, bazén pro dospělé a jeden pro děti. Centrum historického městečka je vzdálené asi 15 min.chůze, plné restaurací, barů a obchůdků. V blízkosti kempu jsou dva menší supermarkety.

Francie - Provence
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOBYTOVĚ POZNÁVACÍ
UbytováníMobilhome
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno

Mapa zájezdu


QrCode image

 

TOPlist