Pohodový týden v Alpách - Rakousko, Německo - Alpský diamant Zugspitze s kartou

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Z-TICKET


Úvod:

Tento zájezd je zaměřen na podrobné poznání kraje pod nejvyšší horou Německa – Zugspitze, a to z německé i z rakouské strany, kde máme zajištěno ubytování v ***útulném hotelu v městečku Ehrwald. Pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením, sat. TV, telefonem a rádiem. Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech s výběrem včetně dezertového a salátového švédského stolu. Majitelé pro nás také připravili 1x typickou regionální večeři. Určitě oceníte i kartu Z-TICKET, kterou obdrží každý klient zdarma, a která opravňuje využívat během 4 dnů všechny lanovky zdarma. Během programu vyjedeme lanovkou na nejvyšší horu Německa, na Zugspitzi, projdeme se soutěskou na německé straně u Garmisch-Parkirchenu, načerpáme pohodu u panoramatického jezera Plansee nebo naopak budeme obdivovat nádhernou krajinu kolem jezera Drachensee. Pro zájemce je možný i sjezd letní sáňkařskou dráhou atd. Provází L. Abbafyová.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd ve večerních hodinách z ČR do Rakouska.
 • 2. den: ráno příjezd do EHRWALDU (1 000 m), dopoledne snídaně, ubytování dle možností hotelu. Základní varianta (náročnost 2 z 5, 5,5 hod., ↑30 m, ↓700 m): výjezd lanovkou k chatě GRUBIGSTEINHÜTTE (1 705 m), velmi příjemná túra „Adlerweg“ k jezeru BLINDSEE (1 200 m), dále kolem dalšího jezera MITTERSEE (1 050 m - možnost koupání) a cestou BLINDSEEWEG až do hotelu (možnost kratší túry a zpět od střední stanice lanovkou), večeře.
 • 3. den: snídaně, odjezd busem do BIBERWIER (990 m), výjezd lanovkou nad chatu SUNNALM (1 620 m), základní varianta (2 z 5, 6 hod., ↑70 m, ↓650 m): po cestě JUBILAEUMSWEG pod SCHACHTKOPFEM (1 642 m - krátký výstup), zpět k busu. Těžší varianta (2 z 5, 6 hod., ↑500 m, ↓630 m): od horní stanice lanovky přes HÖLLTOERL (2 126 m) k jezeru DRACHENSEE(1 917 m), dále kolem jezera SEEBENSEE (1 657 m) po vozové cestě až k horní stanici lanovky, kterou sjedeme do EHRWALDU, odtud již jen kousek do hotelu, večeře.
 • 4. den: snídaně, výjezd lanovkou na ZUGSPITZE (2 962 m). Základní varianta (2 z 5, 6 hod., ↑50 ↓1 450 m): po krátké túře na nejvyšší hoře Německa zpět do údolí lanovkou a příjemnou cestou do Ehrwaldu, prohlídka městečka a pěšky do hotelu. Těžká varianta (2,5 z 5, 7 hod., ↑50 m, ↓1 450 m), poté středně těžkou túrou „Nordalpenweg" k chatě KNORRHÜTTE (2 051 m), cestou „Plattsteig“ až k chatě EHRWALDER ALM (1 502 m), lanovkou dolů do EHRWALDU a pěšky do hotelu, typická regionální večeře.
 • 5. den: snídaně, odjezd busem do HEITERWANGU (1 000 m). Základní varianta (1,5 z 5, 5 hod., ↑50 m,  ↓100 m): pěšky kolem mlýna k jezeru HEITERWANGER SEE, panoramatickou cestou k jezeru PLANSEE až k hotelu FORELLE (970 m), odtud lodí k hotelu SEESPITZE (980 m) a kolem vodopádů STULBENFÄLLE až na okraj města REUTTE, velmi pěkná cesta, kterou lze zkrátit lodí. Těžší varianta (2 z 5, 6 hod., ↑50 m, ↓1 450 m): výstup na vrchol ZUNTERKOPF (1 811 m). Všichni odjezd do hotelu busem, večeře.
 • 6. den: snídaně, odjezd do GARMISCH-PARKIRCHENU (850 m). Základní varianta (2 z 5, 5 hod., ↑250 m, ↓50 m): soutěskou HÖLLENTALKLAMM a dále kolem jezera AIBSEE (1 100 m) až k dolní stanici na Zugspitze - hezká túra pod masívem Zugspitze, nakonec okružní túra kolem již zmíněného jezera. Lehčí varianta (1,5 z 5, 5 hod., ↑50 m, ↓50 m): fakultativně zubačkou odjezd k jezeru AIBSEE (1 100 m), lehká okružní túra s možností občerstvení i koupání v jezeře pod masivem Zugspitze. Všichni odjezd do hotelu, večeře.
 • 7. den: snídaně a odjezd do ČR. Příjezd v pozdních odpoledních hodinách.
 • Poznámka I: Dětské ceny platí jen při ubytování s 2 dospělými osobami.
 • Cena zahrnuje: : 5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeře, 1x typická regionální večeře, doprava klimatizovaným autobusem, 4denní Z-ticket, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1 lůžkový pokoj 1 800 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 210 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., Beroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, svoz Brno, svoz Tábor, svoz České Budějovice, svoz JihlavaQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist