Rakousko - Pohodový týden v Alpách - Krimmelské vodopády s kartou

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika bazén National Card Hohe Tauren

Úvod:

Další zájezd vás zavede ke Krimmelským vodopádům, tentokrát vylepšeným o kartu NATIONAL CARD HOHE TAUERN. Právě s touto kartou nejlépe poznáte výjimečnost údolí Pinzgau a přilehlých velikánů, bouřící vodu v Krimmelských vodopádech, ledovec Weissee atd. Ubytováni jsme v ***hotelu v útulných pokojích se sprchou, WC, sat. TV, telefonem, fénem a trezorem. Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech s výběrem a salátovým bufetem. Jednou pro nás majitel připraví pinzgauerský večer s místními specialitami. Strava v tomto hotelu je velmi bohatá a vydatná a patří mezi to nejlepší, co naše CK nabízí. K hotelu náleží ještě venkovní bazén s protiproudem (protiproud za poplatek) a dětský koutek. Výhodou jsou určitě i děti do 5 let zdarma.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR do Rakouska.
 • 2. den: ráno příjezd do STUHLFELDENU (790 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu. Základní varianta (náročnost 1,5 z 5; 4 hod., ↑100 m, ↓100 m): pěšky kolem zámku LÄMBACH (788 m) do města MITTERSILL (786 m), prohlídka typického pinzgauerského městečka s možností návštěvy místního muzea (historie údolí) nebo krytého bazénu Kogler. Zpět do hotelu pěšky kolem golfového hřiště. Všichni večeře.
 • 3. den: snídaně, odjezd busem do ENZINGER BODENU (1 468 m), výjezd kabinkou (na kartu zdarma) až k chatě RUDOLFSHÜTTE (2 311 m). Základní varianta (2 z 5; 4 hod., ↑270 m, ↓270 m): okolo ledovcového jezera WEISSEE (2 300 m) panoramatickou ledovcovou cestou s nádhernými výhledy na štíty okolních třítisícovek až do úbočí ODENWINKEL a kolem malého jezera EISBODENLACKE (2 068 m) k přehradě TAUERNMOSSSEE (2 048 m). Zpět k horní stanici kabinkové lanovky jen krátkým výstupem, sjezd do údolí k busu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): pouze okružní procházka kolem ledovcového jezera WEISSEE a sjezd do údolí k busu. Všichni odjezd do hotelu, večeře.
 • 4. den: snídaně, odjezd busem do městečka HOLLERSBACHU, výjezd panoramatickou lanovkou k chatě RESTERKOGEL (1 894 m), základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑150 m, ↓150 m): hřebenová túra přes chatu PANORAMAALM (1 975 m) až k nové horní stanici zimní lanovky s krátkým výstupem ZWEITAUSENER (2.004 m), zpět pod horní hranou k lanovce PANORAMABAHN, sjezd do údolí a zpět do hotelu naším busem.
 • 5. den: snídaně, odjezd busem jen pár minut do KRIMMLU (1 080 m). Základní varianta (2,5 z 5; 4 hod., ↑550 m, ↓720 m): podél hřmících vodopádů až na horní hranu (1 482 m), podél potoka KRIMLER ACHE až k chatě KRIMMLER TAÜRNHAUS (1 631 m), možnost občerstvení a zpět stejnou cestou až do hotelu. Lehčí varianta (2 z 5; 3 hod., ↑400 m, ↓400 m): pouze výstup k horní hraně vodopádů do výšky 1 482 m a zpět stejnou cestou. Do hotelu pěšky nebo místním busem. Všichni večeře.
 • 6. den: snídaně, odjezd do NEUKIRCHENU (858 m), výjezd kabinkovou lanovkou (na kartu zdarma) k horní restauraci (2 091 m). Základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑270 m, ↓270 m): od restaurace na BRAUNKOGEL (2 167 m) až na GAIGERSCHARTE (2 028 m), potom výstup na nejvyšší bod dne - STEINKOGEL (2 299 m), zpět do průsmyku a jinou cestou zpět k horní stanici kabinkové lanovky, sjezd dolů. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., ↑200 m, ↓200 m): výstup na BRAUNKOGEL (2 167 m), FRÜHMESSER (2 233 m) a okruhem přes HERENNSTEIGSCHARTE (2 028 m) zpět k lanovce, sjezd dolů. Všichni odjezd do hotelu busem, pinzgauerský večer.
 • 7. den: snídaně, dopoledne vyklizení pokojů, odjezd domů, příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách.
 • Poznámka I: Dětské ceny platí jen při ubytování s 2 dospělými osobami.
 • Poznámka II: Z důvodu zrušení kuchyně v původním hotelu Schranz jsme byli nuceni zajistit jiný, již také ověřený hotel, u městečka Mittersill – hotel Flatscher Stuhlfelden. Úroveň hotelu je dokonce vyšší než původní, opravdu útulné pokoje a i pěkné místo k prohlídce Pinzgauerského údolí. Zároveň došlo k drobné úpravě programu oproti katalogu (příjezdový den a čtvrtý den).
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeře, 1x pinzgauerský večer, doprava klimatizovaným autobusem, karta National Card Hohe Tauern, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 300 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech s výběrem a salátovým bufetem. Jednou pro nás majitel připraví pinzgauerský večer s místními specialitami. Strava v tomto hotelu je velmi bohatá a vydatná a patří mezi to nejlepší, co naše CK nabízí.
 • Ubytování: Ubytováni jsme v již léty prověřeném rodinném ***hotelu v útulných pokojích se sprchou, WC, sat. TV, telefonem, fénem a trezorem. Jen 5 minut pěšky je od našeho hotelu pěkný panoramatický bazén s výhledy na vrcholky Taur. Výhodou jsou určitě i děti do 5 let zdarma.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Tábor, svoz Brno, svoz Plzeň, svoz Bratislava, svoz JihlavaQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist