Pohodový týden v Alpách - Rakousko - Korutanské perly s kartou

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze turistika sauna bazén Kaertner Card EXCLUSIVE

Rakouské Alpy - pohodová turistika s kvalitním zázemím. Ubytováni jsme v jednom z nejlepších ****hotelů na okraji známého lyžařského a lázeňského centra Bad Kleinkirchheim. Skvělá polopenze a lanovky dle programu na zdarmana rok 2018.

Úvod:

Asi nejlépe poznáme část Rakouska zvanou Korutany právě s ubytováním v horském městečku Bad Kleinkirchheim, odkud můžeme podnikat nespočet výletů do tohoto báječného kraje. Při použití karty máme navíc vše již v ceně, takže se nemusíme omezovat při výběru zajímavostí, ať to jsou lanovky, lodě, vstupy do muzeí, soutěsky atd. Ubytováni jsme v jednom z nejlepších ****hotelů na okraji známého lyžařského a lázeňského centra Bad Kleinkirchheim, pokoje se vším komfortem, snídaně formou velmi bohatého švédského stolu a večeře menu o 5 chodech a 1x galavečer. Součástí hotelu je relaxační zóna s bazénem, saunou.



Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 




Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR do Rakouska.
 • 2. den: ráno příjezd do BAD KLEINKIRCHHEIMU (1 080 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu. Základní varianta (náročnost 2 z 5; 4 hod., 30 m, 230 m): od hotelu pěšky na kabinkovou lanovku, výjezd na KAISERBURG (2 039 m), krátký výstup na WOELLANER NOCK (2 145 m), odkud je krásný panoramatický výhled do okolí, zpět k chatě ROSSALMHÜTTE (1 915 m). Vozovou cestou buď k horní stanici lanovky, nebo pěšky až do střední části lanovky, sjezd do údolí lanovkou a pěšky do hotelu. Odpoledne můžete využít hotelového bazénu či sauny k relaxaci, večeře.
 • 3. den: snídaně, odjezd busem do SPITTALU (560 m), výjezd lanovkou na GOLDECK (2 142 m). Základní varianta (2 z 5; 4 hod., 150 m, 150 m): krásná panoramatická túra přes GAISPLATENNSPITZE (2 054 m), dále přes MARTENNOCK, zpět k horní stanici, sjezd dolů k busu. Přejezd na prohlídku muzea Porsche do GMÜNDU a odjezd do hotelu, večeře.
 • 4. den: snídaně, odjezd busem jen pár minut do ST. OSWALDU (1 300 m), výjezd lanovkou na BRUNNACH (1 902 m). Základní varianta (2 z 5; 6 hod., 320 m, 180 m): po vrcholu nádhernou cestou s mnohými výhledy přes MALLNOCK (2 226 m), dále k STEINOCKU (2 197 m) až ke kouzelnému jezeru FALKERTSEE (1 872 m), odkud dojedeme až na hotel busem, galavečeře.
 • 5. den: snídaně, odjezd do FLATTACHU, výjezd zubačkou na ledovec WEISSEE. Krátká procházka po ledovém království a sjezd zpět do údolí. Odjezd na prohlídku soutěsky RAGGASCHLUCHT (celkem cca 2 hodiny). Odjezd do hotelu, večeře.
 • 6. den: snídaně, busem do OSSIACHU, jízda lodí do ANNANHEIMU, výjezd lanovkou na GERLITZEN (1 909 m). Základní varianta (2 z 5; 4 hod., 70 m, 440 m): okolo chaty STIFTERBODENHÜTTE (1 675 m) až na lesní mýtinku u STEINWENDERHÜTTE (1 473 m) a téměř po vrstevnici ke střední části lanovky na ALPENROSE (1 504 m) a sjezd lanovkou k busu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., 20 m, 200 m): jen okružní procházka po vrcholku a s krátkým sestupem na vyhlídku SONNENWAND (cca 1 700 m) a zpět k horní stanici lanovky, sjezd k busu. Všichni společně busem do hotelu, večeře.
 • 7. den: snídaně, dopoledne vyklizení pokojů, odjezd, příjezd do ČR.
 • Poznámka I: Dětské ceny platí v doprovodu 2 dospělých osob.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeře, 1x galavečeře, doprava klimatizovaným autobusem, karta Kärtner Card, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 245 Kč.
 • Stravování: snídaně formou velmi bohatého švédského stolu a večeře menu o 5 chodech a 1x galavečer se 6 chody.
 • Ubytování: Ubytováni jsme v jednom z nejlepších ****hotelů na okraji známého lyžařského a lázeňského centra Bad Kleinkirchheim, pokoje se vším komfortem. Součástí hotelu je relaxační zóna s bazénem, saunou.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
UbytováníHotel 4*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Tábor, svoz Brno, svoz Plzeň, svoz Bratislava, svoz Jihlava

Mapa zájezdu






QrCode image

TOPlist