Pohodový týden v Alpách - Rakousko - Korutanské perly s kartou

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze turistika sauna bazén Kaertner Card EXCLUSIVE

Rakouské Alpy - pohodová turistika s kvalitním zázemím. Ubytováni jsme v jednom z nejlepších ****hotelů na okraji známého lyžařského a lázeňského centra Bad Kleinkirchheim. Skvělá polopenze a lanovky dle programu na zdarmana rok 2017.

Úvod:

Asi nejlépe poznáme část Rakouska zvanou Korutany právě s ubytováním v horském městečku Bad Kleinkirchheim, odkud můžeme podnikat nespočet výletů do tohoto báječného kraje. Při použití karty máme navíc vše již v ceně, takže se nemusíme omezovat při výběru zajímavostí, ať to jsou lanovky, lodě, vstupy do muzeí, soutěsky atd. Ubytováni jsme v jednom z nejlepších ****hotelů na okraji známého lyžařského a lázeňského centra Bad Kleinkirchheim, pokoje se vším komfortem, snídaně formou velmi bohatého švédského stolu a večeře menu o 5 chodech a 1x galavečer se šesti chody. Součástí hotelu je relaxační zóna s bazénem, saunou. Součástí je i karta KÄRNTEN CARD Provází A. Votrubová.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR do Rakouska.
 • 2. den: ráno příjezd do BAD KLEINKIRCHHEIMU (1 080 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, základní varianta (náročnost 2 z 5; 4 hod., ↑30 m, ↓230 m): od hotelu pěšky na kabinkovou lanovku, výjezd na KAISERBURG (2 039 m), krátký výstup na WOELLANER NOCK (2 145 m), odkud je krásný panoramatický výhled do okolí, zpět k chatě ROSSALMHÜTTE (1 915 m), vozovou cestou buď k horní stanici lanovky (nebo pěšky až do střední části lanovky), sjezd do údolí lanovkou a pěšky do hotelu. Odpoledne můžete využít hotelového bazénu či sauny k relaxaci. Večeře.
 • 3. den: snídaně, odjezd busem do SPITTAL (560 m), výjezd lanovkou na GOLDECK (2 142 m), základní varianta (2 z 5; 4 hod., ↑150 m, ↓150 m): krásná panoramatická túra přes GAISPLATENNSPITZE (2 054 m), dále přes MARTENNOCK, zpět k horní stanici, sjezd dolů k busu, přejezd na prohlídku muzea Porsche do GMÜNDU a odjezd do hotelu, večeře.
 • 4. den: snídaně, odjezd busem jen pár minut do ST. OSWALDU (1 300 m), výjezd lanovkou na BRUNNACH (1 902 m), základní varianta (2 z 5; 6 hod., ↑320 m, ↓180 m): po vrcholu nádhernou cestou s mnohými výhledy přes MALLNOCK (2 226 m) dále k STEINOCK (2 197 m) až ke kouzelnému jezeru FALKERTSEE (1 872 m), odkud dojedeme až na hotel busem. Galavečeře.
 • 5. den: snídaně, odjezd do FLATTACHU, výjezd zubačkou na ledovec WEISSEE. Krátká procházka po ledovém království a sjezd zpět do údolí. Odjezd na prohlídku soutěsky RAGGASCHLUCHT (celkem cca 2 hodiny). Odjezd do hotelu, večeře.
 • 6. den: snídaně, busem do OSSIACHU, jízda lodí do ANNANHEIMU, výjezd lanovkou na GERLITZEN (1 909 m), základní varianta (2 z 5; 4 hod., ↑70 m, ↓440 m): okolo chaty STIFTERBODENHÜTTE (1 675 m) až na lesní mýtinku u STEINWENDERHÜTTE (1 473 m) a téměř po vrstevnici ke střední části lanovky na ALPENROSE (1 504 m) a sjezd lanovkou k busu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., ↑20  m, ↓200 m): jen okružní procházka po vrcholku a s krátkým sestupem na vyhlídku SONNENWAND (cca 1 700 m) a zpět k horní stanici lanovky, sjezd k busu. Všichni společně busem do hotelu. Večeře.
 • 7. den: snídaně, dopoledne vyklizení pokojů, odjezd domů, příjezd do ČR.
 • Poznámka II: Dětské ceny platí v doprovodu 2 dospělých osob.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeři, 1x galavečeře, doprava klimatizovaným autobusem, karta KÄRNTEN CARD (přehled všech slev na kartu na www.poznani.cz), vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 210 Kč.
 • Stravování: snídaně formou velmi bohatého švédského stolu a večeře menu o 5 chodech a 1x galavečer se 6 chody.
 • Ubytování: Ubytováni jsme v jednom z nejlepších ****hotelů na okraji známého lyžařského a lázeňského centra Bad Kleinkirchheim, pokoje se vším komfortem. Součástí hotelu je relaxační zóna s bazénem, saunou.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduHORSKÁ TURISTIKA
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Tábor, svoz Brno, svoz Plzeň, svoz Bratislava, svoz Jihlava

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist