Pohodový týden v Alpách - Rakousko - Kouzelný Stubai s kartou

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika STUBAI CARD

Rakouské Alpy - uprostřed Tyrolska se nachází údolí Stubaital, nevšední turistický ráj. Stěží najdete podobné místo pyšnící se tolika vrcholy. Ubytováni jsme v *** hvězdičkovém hotelu se ****komfortem. Místní polopenze je kulinářským zážitkem a lanovky dle programu na zdarmana rok 2017.


Úvod:

Uprostřed Tyrolska se nachází údolí Stubaital, turistický ráj. Stěží najdete podobné místo pyšnící se tolika vrcholy. Přes 850 km značených turistických cest odkrývá milovníkům hor opuštěná údolí, senzační panoramata, šťavnaté louky a rovněž přes 50 horských chat a salaší. Všech 109 vrcholů s nadmořskou výškou přes 3 000 m tvoří, společně se Stubaiským ledovcem, nepřekonatelnou scenérii. A právě v srdci tohoto kouzelného údolí najdeme zázemí našeho zájezdu v ***hotelu se ****komfortem v útulných pokojích se vším potřebným vybavením (sprcha, WC, sat. TV, lednička atd.) včetně wellness centra s rozlohou 120 m2. Zážitkem je i kulinářský požitek z místní polopenze, snídaně je formou švédského stolu, večeře menu o 4 chodech s výběrem + švédský salátový stůl. Během zájezdu poznáme, proč se tomuto kraji říká turistický ráj. Vyjedeme lanovkou až na báječnou vyhlídku ve výšce 3 210 m. n. m. s fascinujícím panoramatickým výhledem na majestátný svět ledovců nebo se projdeme po stubaiské horské stezce či k vodopádům Grawa. Vše nám zpříjemní místní karta STUBAI SUPER CARD, která umožňuje používat místní lanovky zdarma. Provází M. Krátký.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd ve večerních hodinách z ČR do Rakouska.
 • 2. den: příjezd do NEUSTIFTU (994 m), dopolední snídaně, ubytování dle možnosti hotelu, základní varianta (náročnost 2 z 5 možných; 4 hod., ↑300 m, ↓300 m): túra ke kouzelně položené chatě HOFER (1 284 m) a přes chatu BÄRENBAD (1 248 m), a zpět údolím OBERBERGTAL zpět do hotelu, večeře.
 • 3. den: snídaně, základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↑280 m, ↓1 000 m) pěšky k lanovce, která nás vyveze k chatě AGRAR (1 794 m), odtud dále k chatě ELFERHÜTTE (2 080 m) po panoramatické cestě na PINNISALM (1 560 m) pak po cestě BESINNUNGSWEG, která vede krásným údolím až do hotelu. Trasu lze absolvovat i opačným směrem. Pro méně zdatné např. jen menší túra již zmiňovaným údolím k chatě ISSENANGERALM (1 366 m) a zpět, večeře.
 • 4. den: snídaně, odjezd busem k chatě GRAWA ALM (1 534 m), základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↑650 m, ↓800 m) po cestě č. 136 k chatě SULZENAUHÜTTE (2 194 m) s nádhernými výhledy, zpět stejnou cestou až k vodopádům GRAWA (1 700 m) a podél potoka údolím MURTERBERGTAL do SPITZU(1 320 m). Ostatní výstup jen na vodopády. Všichni busem zpět do hotelu, večeře.
 • 5. den: snídaně, busem k údolní stanici na konci Stubaiského údolí, základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↑150 m, ↓950 m), výjezd kabinkovou lanovkou až pod STUBAIER WILDSPITZE do výšky přes 3 000 m n. m., výstup na novou atrakci celého Tyrolska – TOP OF TYROL, což je vyhlídková terasa v neuvěřitelné výšce 3 210 m n. m., odkud se naskýtá panoramatický pohled na majestátný svět ledovců. Zpět lanovkou pod ledovec, nádherná túra přes GASGARTEN (2 620 m) po cestě č. 135 až do údolí k busu. Snadnější varianta je sjet lanovkou až k chatě DRESDNER HÜTTE (2 308 m), odkud lze sejít cestou pod lanovkou strmě do údolí (nejjednodušší varianta je sjet lanovkou až do údolí). Všichni odjezd do hotelu, večeře.
 • 6. den: snídaně, busem do FULPMESU (937 m), základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↑300 m, ↓1 200 m), výjezd lanovkou na KREUZJOCH (2 210 m), kde byla vybudována nová panoramatická vyhlídková trasa STUBAIBLICK, kterou zvládnou opravdu všichni. Zpět lanovkou do údolí a pěšky až do hotelu – jednoduchá varianta. Pro zdatnější fantastická celodenní túra z vyhlídky do SEEJOECHL (2 518 m) a po cestě FRANZ-SEEN-WEG přes KEMATER ALM (1 673 m) odkud sestoupíme do prostřední stanice lanovky (1 351 m) a sjezd dolů k busu, večeře
 • 7. den: snídaně, dopoledne odjezd do ČR, příjezd v pozdních večerních hodinách.
 • Poznámka II: Vzhledem k tomu, že naplnění turistické nebo cykloturistické části programu je přímo závislé na vhodných povětrnostních podmínkách, CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v případě nepříznivého počasí. Dětské slevy platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, vstup do welness centra, Stubai Card, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 1 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 210Kč.
 • Stravování: polopenze. Zážitkem je i kulinářský požitek z místní polopenze, snídaně je formou švédského stolu, večeře menu o 4 chodech s výběrem + švédský salátový stůl.
 • Ubytování: A právě v srdci tohoto kouzelného údolí najdeme zázemí našeho zájezdu v ***hotelu se ****komfortem v útulných pokojích se vším potřebným vybavením (sprcha, WC, sat. TV, lednička atd.) včetně wellness centra s rozlohou 120 m2.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduHORSKÁ TURISTIKA
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz České Budějovice, svoz Bratislava, svoz JihlavaQrCode image

 

TOPlist