Rakousko - Enžská cyklostezka

klimatizovaný autobus hotel polopenze cyklistika Náročnost 1.5

Úvod:

• jedna z nejoblíbenějších cyklostezek • po rovině v sevření Alp • dobrodružnou stezkou po zrušené železnici s tunely Hvězdicově pojatý zájezd po překrásné cyklostezce sledující tok řeky Enns vede říší divokých hor a nespoutané vody. Pojedete podél horního toku v lyžařské oblasti Amadé (1 200 m n. m.), podél Radstadtských a Schladmingských Taur, Dachsteinu, přes vlídná podhorská městečka, soutěskou Gesäuse v sevření rudných hor až k mírnému dolnímu toku Enns. Dobrodružnou variantou je jízda po zrušené horské železnici s 13 tunely napříč Národním parkem Vápencové Alpy.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR v ranních hodinách, přesun busem do Rakouska. Na kole podél horního toku Enže přes světoznámé lyžařské středisko Flachau do EBENU (20 km, příp. do penzionu + 14 km).
 • 2. den: po Enžské cyklostezce lemované Nízkými Taurami po jedné straně a masívem DACHSTEINU po druhé straně přes střediska ALTENMARKT, Radstadt (muzeum bláznivých kol Radmuseum) do SCHLADMINGU - kafíčko na náměstí nebo kabinovou lanovkou (možno i s koly) za výhledy na PLANAI (1 905 m n. m.), možnost ukončení (37 km) nebo dále přes Haus do PRUGGERN (55 km).
 • 3. den: z Pruggern stále po rovinaté cyklostezce podél Nízkých Taur kolem zámku Trautenfells (rybářská hospůdka u rybníka) a jezera Putterersee, přes město LIEZEN (možnost ukončení, 36 km) do ADMONTU s velkolepým klášterním komplexem až do WENGU (62 km).
 • 4. den: naším autobusem soutěskou Gesäuse do ALTENMARKTU AM GALLEN, odtud buď variantou po zrušené železnici skrz tunely Národním parkem Vápencové Alpy do LOSENSTEINU (45 km), nebo údolím po Enžské cyklostezce (50 km). Návrat do ČR.
 • Povrch a profil: asfaltovaná cyklostezka (místy šotolinová), profil rovinatý až mírně kopcovitý.
 • Poznámka I: Tento zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Trip.
 • Poznámka II: RELAXACE: večerní návštěva Therme Amadé (vstupné 12,50 EUR/2 hod., uskuteční se při min. zájmu 8 účastníků). Infrasauna v Pensionu Heidi (200 Kč/hod. pro 3 osoby). Zdarma vstup do Seeparku v St. Martinu (jezírko, atrakce) denně po 15 hod. + na celý den 1x za pobyt.
 • Cena zahrnuje: doprava vč. kola, ubytování, pobytová taxa, polopenze, povlečení a ručník, mýtné na Postalmstrasse, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 1 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 120 Kč.
 • Stravování: 3x polopenze v Pensionu Heidi (česky hovořící personál). Večeře i snídaně - výběr ze dvou variant (první a poslední den menu jednotné). Začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. Nápoje za Kč. Nebo bez polopenze z vlastních zásob ve vybavených kuchyňkách apartmánů (sleva 450 Kč/os.).
 • Ubytování: 3x ve studiích a apartmánech pro 2-4 osoby s 2-4lůžkovými ložnicemi s příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou, sat. TV (vč. českých programů) v Pensionu Heidi. K dispozici též apartmány pro 5-8 osob. Povlečení a ručník v ceně. V jídelně možnost posezení, zdarma WiFi, stolní hry, konzumace nápojů za Kč i z vlastních zdrojů. Pobytový St. Martin je idylickou horskou obcí s obchody, restauracemi a koupalištěm. Zdarma trampolína, badminton, šipky, stolní fotbal.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
UbytováníApartmány
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaČeské Budějovice, Praha, Tábor, Liberec, Benešov, Mnichovo Hradiště, Stará Boleslav, Jablonec nad Nisou, Turnov, Mladá BoleslavQrCode image

Podobné zájezdy

 

TOPlist