Rakousko - Pohodový týden na kole - Solná komora s kouzelnými smaragdovými jezery na kole

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel 3* hotel polopenze cyklistika

Zájezd je určen pohodovým cykloturistům, kteří chtějí poznat oblast Solné komory. Kvalitní cyklostezky nás zavedou k největším jezerům oblasti (Wolfgangsee, Mondsee, Attersee, Halstattersee, Traunsee a Altausee). Denní etapy jsou v průměru 50 km dlouhé s příjemným a snadno zvládnutelným převýšením.


Úvod:

Zájezd je určen pohodovým cykloturistům, kteří chtějí poznat oblast Solné komory. Kvalitní asfaltové a šotolinové cyklostezky nás zavedou k největším jezerům oblasti (Wolfgangsee, Mondsee, Halstattersee, Traunsee a Altausee). Ubytováni budeme v ***pensionu s polopenzí. Vybavení pokojů sprchou a WC jsou u našich zájezdů samozřejmostí. Pohodu tohoto zájezdu umocňuje i absence nočního přejezdu. Denní etapy jsou v průměru 50 km dlouhé s příjemným a snadno zvládnutelným převýšením.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd v brzkých ranních hodinách do ABERSEE (570 m). Odpoledne seznámení s okolím – přívozem do SANKT WOLFGANGU a po cyklostezce přes STROBL zpět do hotelu. (cca 20 km, minimální převýšení), večeře.
 • 2. den: snídaně, autobusem do ALTAUSEE (700 m). Na kole přes Ramsau po šotolinové kamenité cyklostezce údolím potoka Rettenbach do BAD ISCHLU (460 m). Po proudu řeky Traun k TRAUNSEE do městečka TRAUNKIRCHEN (420 m) (cca 40 km, převýšení 200 m). Busem zpět do hotelu, večeře.
 • 3. den: snídaně, na kole k jezeru MONDSEE, po severním břehu přes městečko MONDSEE okruh kolem jezera a přes ST. GILGEN zpět do hotelu (cca 40 km, převýšení 200 m), večeře.
 • 4. den: snídaně, odjezd busem do královského města BAD ISCHL. Výjezd lanovkou na KATRINALM (1416 m), výstup na vyhlídkový vrchol KATRIN (1542 m). Dále horskou stezkou na HAINZEN (1638 m) a sestup na horní stanici lanovky a zpět k busu, večeře.
 • 5. den: snídaně, busem do BAD AUSSEE (650 m). Na kole sjezd podél Kopentraunu k HALSTATTSKÉMU JEZERU (500 m). Po jeho severním břehu do BAD GOISERN podél Traunu do BAD ISCHLU a dále zpět k Wolfgangsee až do hotelu (cca 55 km, 300 m převýšení).
 • 6. den: snídaně, dopoledne odjezd do ČR s krátkou zastávkou u HALSTATTU, příjezd v nočních hodinách.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeře, 1x místní speciality, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 1 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 210 Kč.
 • Stravování: 5x snídaně, 4x večeře, 1x místní speciality.
 • Ubytování: Ubytováni budeme v ***pensionu s polopenzí. Vybavení pokojů sprchou a WC jsou u našich zájezdů samozřejmostí.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY POD ALPAMI
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Tábor, svoz Brno, svoz Plzeň, svoz JihlavaQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist