Pohodový týden - Moře a soutěsky Kréty

Náročnost 2 letecky bus hotel polopenze turistika

Úvod:

Kréta je největší z řeckých ostrovů. Je oblíbený pro své přírodní krásy, rozmanitou krajinu, kde turisté mohou obdivovat hluboce zaříznuté a divoké soutěsky, vysoké horské masívy, náhorní plošiny i nádherné památky, spojené zejména s jednou z nejstarších civilizací lidstva - minojskou kulturou. Každoročně přitahuje tisíce turistů, kteří využívají nejen hlavní dálkovou evropskou trasu E4 vedoucí ze západního na východní pobřeží s odbočkami na jih ostrova, ale i ostatní značené cesty v horských masívech. Vydejte se s námi na cestu po tomto úžasném ostrově opředeném mytologickými pověstmi a objevujte nespoutanou přírodu soutěsek západní Kréty. Vystoupáte na jeden z nejvyšších vrcholů, seznámíte se s minojskou civilizací i antickou i benátskou kulturou. Užijete si i odpočinku na písečných plážích a koupání v nádherném tyrkysovém moři. Ochutnáte nejen krétské speciality, ale i pověstnou rakiji.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Kréta - program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR na ostrov KRÉTA, přejezd na ubytování na pobřeží v blízkosti města CHANIA. Večer procházka starým městem a přístavem v Chanii s kouzelnou středověkou atmosférou úzkých uliček, benátskou pevností a spoustou hospůdek lákajících k posezení.
 • 2. den: přejezd do XYLOSKALÓ, na náhorní plošinu Omalos, odtud pěší túra národním parkem, nejznámější krétskou soutěskou SAMARIÍ (dálková trasa E4). Dobrá, zabezpečená cesta vede většinou stínem s mnoha prameny s pitnou vodou do vesničky Agia Roumeli, pak lodí podél pobřeží do HÓRA SFAKION nebo SOUGIA (dle jízdního řádu), odtud zpět busem na ubytování.
 • 3. den: odpočinkový den, dopoledne krátký trek impozantní soutěskou TSIKHLIANÁ, od městečka Sirikári k dórské pevnosti POLIRINIA s úžasnými panoramatickými výhledy na Bílé hory i na pobřeží. Odpoledne koupání v moři.
 • 4. den: přejezd na náhorní plošinu OMALOS, odtud výstup na GINGILOS vysoký 2 080 m n. m. a nazývaný Trůn boha Dia, variantně do sedla pod vrchol - 1850 m n. m. Na celé cestě se otevírají nádherné výhledy do krajiny včetně pohledů do soutěsky Samaria. Uvidíme bizarní tvary pokroucených borovic ošlehaných větrem, i mohutné skály, projdeme i skalní bránou. Stejnou cestou se vracíme zpět. Nádherná alpská túra v přehledném terénu BÍLÝCH HOR (Lefka Óri). V podvečer koupání v moři.
 • 5. den: celodenní výlet na jižní pobřeží, z vesnice ANÓPOLIS sestup nad městečko LOUTRO na pobřeží až ke kapli s restaurací a nádhernou pláží v blízkosti zátoky MÁRMARA obklopené bílými skalami. Pobřežní stezka je součástí dálkové trasy E4. Po odpočinku průchod soutěskou ARADENA k mostu na konci soutěsky s třemi lehkými lezeckými partiemi. Možnost zkrácení výstupem do vesničky Livaniana. Odjezd zpět na ubytování.
 • 6. den: ráno přejezd na ubytování v blízkosti hlavního města HÉRAKLIONU. Odpoledne prohlídka nejslavnějšího archeologického naleziště minojské civilizace KNÓSSU známého i z mytologie, z pověstí o labyrintu Minotaurovi.
 • 7. den: přejezd do jedné z nejhezčích vesniček na Krétě, ZAROS známé i svými vodními mlýny a líhněmi pstruhů. Okolo jezera Votamos stoupáme do divoké soutěsky ROUWAS až ke kraji náhorní plošiny MESSARA (dálková trasa E4). Překonáváme i zajištěné pasáže s žebříky a lávkami, korytem potoka s tůňkami a kaskádami při dostatku vody. Odpočineme si pod nádhernými platany blízko poutního místa s kaplí Agios Ioannis a vrátíme se zpět rozeklanými skalisky do vesničky Zaros. K večeru koupání v moři.
 • 8. den: odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka vč. let. tax a poplatků cca 8 500 Kč, 7x nocleh v hotelu s polopenzí, transfer z a na letiště, místní transfery dle programu, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně horské turistiky a připojištění stornopoplatků, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: místní doprava mimo program a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 200 Kč.
 • Stravování: polopenze
 • Ubytování: 7x nocleh v hotelu s polopenzí

Kréta
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájezdy

 

TOPlist