Termíny - přidat do oblíbených
05.05.17- 09.05.1717RAF146275 590 KčPřidat
27.09.17- 01.10.1717RAF146095 990 KčPřidat

Itálie - Florencie - Řím - Tivoli - poklady Itálie a UNESCO

Náročnost 1 klimatizovaný autobus hotel 3* snidane Last Minute

Řím a Florencie - poznávací zájezd. Prodloužený víkend v Itálii. Řím je kolébkou západoevropské civilizace a křesťanství, Florencie je jedním obrovským a úchvatným památníkem renesance. Byly to právě obrazy a sochy Botticelliho, Michelangela, Donatella a dalších, jenž učinily z Florencie jedno z předních center umění na světě.


Úvod:

Řím je kolébkou západoevropské civilizace a křesťanství. Florencie je jedním obrovským a úchvatným památníkem renesance. Byly to právě obrazy a sochy Botticelliho, Michelangela, Donatella a dalších, jenž učinily z Florencie jedno z předních center umění na světě.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Řím - poznávací - program zájezdu

 • 1. den: v odpoledních hodinách odjezd z ČR do Itálie.
 • 2. den: Ráno příjezd do FLORENCIE (UNESCO) - kolébky renesance. Starobylé město je překvapivě celistvým celkem a většinu památek obejdeme pěšky. Prohlídka Piazza de Signoria se sochou Davida, Palazzo Vecchio, Piazza del Duomo, Dóm, Giottova kampanila, dóm St. Croce, kostel San Lorenzo a kaple Medicejských s Michelangelovými náhrobky, Ponte Vecchio. Odjezd na ubytování.
 • 3. den: Slavné zahrady a vily TIVOLI (UNESCO) populární letovisko bohatých Římanů v období renesance. Návštěva extravagantního paláce Villa d´Este, pozdně renesanční vila a propracovaná zahrada s vodními chrliči, stinnými cestami a velkolepými fontánami - letní sídlo kardinála Ippolita d´Este variantně rozsáhlý komplex Hadriánovy vily - antické sídlo a zahrady císaře Hadriána. Příjezd do „věčného města“ ŘÍMA (UNESCO) - málokde se svědectví minulosti a současnosti doplňují tak harmonicky, jako právě zde. Prohlídka města, během které navštívíme ty nejzajímavější pamětihodnosti - pěší procházka po Posvátné cestě (Via Sacra), odkud byla kdysi ovládána celá Říše římská - Koloseum – symbol města, Forum Romanum - s pozůstatky budov, chrámů i dalších objektů patřících neodmyslitelně k Římu v 1.- 4. stol., Kapitol - náměstí navržené Michelangelem s nádhernými paláci se vzácnými sbírkami soch i obrazů, kašnou a jezdeckou sochou Marca Aurelia z 2.stol., Pantheon - nejlépe dochovaná stavba z dob římské antiky považovaná za vrcholné dílo římského stavitelství, Fontána di Trevi – největší římská fontána je díky Felliniho filmu „La Dolce Vita“ známá po celém světě, Španělské schody, večerní atmosféra uliček.
 • 4. den: VATIKÁN (UNESCO) hlava katolické církve - náměstí sv. Petra s obrovskými kolonádami z 284 dórských sloupů, bazilika sv.Petra na jejíž výzdobě se podíleli Raffael, Michelangelo a další - možnost výstupu na kopuli s krásným výhledem na celý Řím, Vatikánská muzea - s úchvatnými sbírkami antického umění a Sixtinskou kaplí s Michelangelovým Posledním soudem. Dokončení prohlídky města - Piazza del Popolo s barokními kostely, Piazza Navona – nejkrásnější barokní náměstí s velkolepými fontánami. Večer odjezd do ČR.
 • 5. den: předpokládaný návrat do ČR v odpoledních hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 2x ubytování v ***hotelu - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x snídaně, pobytová taxa, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, fakultativní služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 1 200 Kč, 2x večeře 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 150 Kč, vstupenka do Vatikánských muzeí 590 Kč (do 18 let 350 Kč), sdružené vstupné do Kolosea, Fora Romana, Palatiny 420 Kč (18-25 let 290 Kč, do 18 let 70 Kč)

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 1 200 Kč
 • 2x večeře - 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 12 000 Kč (B) - 150 Kč
 • příplatek nástupní místo Ostrava, Frýdek Místek, Nový Jičín, Hranice - 500 Kč
 • příplatek nástupní místo Olomouc - 250 Kč
 • vstupenka do Vatikánských muzeí - 590 Kč
 • vstupenka do Vatikánských muzeí - do 18 let - 350 Kč
 • vstup do Kolosea, Palatiny a Fora Romana - 420 Kč
 • vstup do Kolosea, Palatiny a Fora Romana - 18-25 let - 290 Kč
 • vstup do Kolosea, Palatiny a Fora Romana - do 18 let - 70 Kč

Řím - poznávací
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Řím Řím
Itálie Itálie
Florencie Florencie
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Olomouc, Pardubice, Praha, Vysoké Mýto, Svitavy, Ostrava, Litomyšl, Holice, Poděbrady (dálnice ÖMV), Frýdek Místek, Nový Jičín, Hranice
Zájezdy do destinací
Řím - zájezdy
Itálie - zájezdy
Florencie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist