Termíny - přidat do oblíbených
18.09.19 - 22.09.1919RAF146095 990 KčPřidat

Itálie - Florencie - Řím - Tivoli - poklady Itálie a UNESCO

Náročnost 1 klimatizovaný autobus hotel 3* snidane

Řím a Florencie - poznávací zájezd. Prodloužený víkend v Itálii. Řím je kolébkou západoevropské civilizace a křesťanství, Florencie je jedním obrovským a úchvatným památníkem renesance. Byly to právě obrazy a sochy Botticelliho, Michelangela, Donatella a dalších, jenž učinily z Florencie jedno z předních center umění na světě.


Úvod:

Navštívíme jedinečný Řím, kolébku západoevropské civilizace a křesťanství, s bohatstvím uměleckých děl a architektonických památek. Slavné zahrady a vily Tivoli, kam se již po celá tisíciletí uchyluje před žárem léta římská společenská smetánka a podmanivou Florenci, která je jedním obrovským a úchvatným památníkem renesance a byly to právě obrazy a sochy, Botticelliho Zrození Venuše, Michelangelův velkolepý David a další, jež učinily z města jedno z předních center umění na světě.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
18.09.19 - 22.09.19 19RAF14609 5 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Řím - poznávací - program zájezdu

 • 1. den: v odpoledních hodinách odjezd z ČR do Itálie.
 • 2. den: ráno příjezd do FLORENCIE (UNESCO), kolébka renesance, domov Machiavelliho, Michelangela i Medicejských. Prohlídka Piazza della Signoria a Palazzo Vecchio, Piazza del Duomo s nepřehlednutelným DÓMEM, Giottova kampanila, dóm St. Croce, kostel San Lorenzo a KAPLE MEDICEJSKÝCH s Michelangelovými náhrobky, Ponte Vecchio. Odjezd na ubytování.
 • 3. den: slavné zahrady a vily TIVOLI (UNESCO) populární letovisko bohatých Římanů v období renesance. Návštěva extravagantního paláce VILLA D´ESTE, pozdně renesanční vila a propracovaná zahrada s vodními chrliči, stinnými cestami a velkolepými fontánami - letní sídlo kardinála Ippolita d´Este variantně rozsáhlý komplex HADRIÁNOVY VILY - antické sídlo a zahrady císaře Hadriána. Příjezd do „věčného města“ ŘÍM (UNESCO), málokde se svědectví minulosti a současnosti doplňují tak harmonicky, jako právě zde. Prohlídka nejzajímavějších pamětihodností - pěší procházka po Posvátné cestě (Via Sacra), odkud byla kdysi ovládána celá Říše římská, KOLOSEUM – symbol města, FORUM ROMANUM - s pozůstatky budov, chrámů i dalších objektů patřících neodmyslitelně k Římu v 1. - 4. stol., KAPITOL - náměstí navržené Michelangelem s nádhernými paláci se vzácnými sbírkami soch i obrazů, kašnou a jezdeckou sochou Marca Aurelia z 2. stol., PANTHEON - nejlépe dochovaná stavba z dob římské antiky považovaná za vrcholné dílo římského stavitelství, FONTÁNA DI TREVI – největší římská fontána je díky Felliniho filmu „La Dolce Vita“ známá po celém světě, ŠPANĚLSKÉ SCHODY, večerní atmosféra uliček.
 • 4. den: VATIKÁN (UNESCO) hlava katolické církve, náměstí sv. Petra, BAZILIKA SV. PETRA na jejíž výzdobě se podíleli Raffael, Michelangelo a další. Možnost výstupu na kopuli s krásným výhledem na celý Řím. VATIKÁNSKÁ MUZEA s úchvatnými sbírkami antického umění a SIXTINSKOU KAPLÍ s Michelangelovým Posledním soudem. Dokončení prohlídky ŘÍMA, Piazza del Popolo s barokními kostely, PIAZZA NAVONA, nejkrásnější barokní náměstí s velkolepými fontánami. Večer odjezd do ČR.
 • 5. den: předpokládaný návrat do ČR v odpoledních hodinách.
 • Poznámka I: CK je oprávněna změnit nástupní místo na svozové místo! Nástupní místa se odvíjejí podle počtu přihlášení klientů.
 • Cena zahrnuje: doprava klim. busem, 2x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 2x snídaně, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, fakultativní služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžk. pokoj 1 200 Kč, 2x večeře 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 175 Kč, rezervace vstupenky do Vatikánských muzeí 590 Kč (do 18ti let 350 Kč), sdružené vstupné do Kolosea, Fora Romana a Palatinu 420 Kč (18-25 let 290 Kč, do 18ti let 70 Kč).

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 1 200 Kč
 • 2x večeře - 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 175 Kč
 • příplatek nástupní místo Olomouc - 250 Kč
 • vstupenka do Vatikánských muzeí - 590 Kč
 • vstupenka do Vatikánských muzeí - do 18 let - 350 Kč
 • vstup do Kolosea, Palatiny a Fora Romana - 420 Kč
 • vstup do Kolosea, Palatiny a Fora Romana - 18-25 let - 290 Kč
 • vstup do Kolosea, Palatiny a Fora Romana - do 18 let - 70 Kč
 • příplatek nástupní místo Havířov, Ostrava, Hranice na Moravě, Zábřeh na Moravě na osobu - 500 Kč
 • příplatek nástupní místo Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Česká Třebová - 150 Kč

Řím - poznávací
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Řím Řím
Itálie Itálie
Florencie Florencie
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Olomouc, Pardubice, Praha, Vysoké Mýto, Svitavy, Hranice na Moravě, Ostrava, Litomyšl, Holice, Poděbrady (dálnice ÖMV), Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Česká Třebová
Zájezdy do destinací
Řím - zájezdy
Itálie - zájezdy
Florencie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist