Termíny - přidat do oblíbených
06.07.19 - 17.07.1919CYU0181117 490 KčPřidat

Velká Británie, Skotsko - Na kole od jihu k severu Skotska - West Highland Way - chatka

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava chatka vlastni strava cyklistika TIP CK Poznání Last Minute

Skotsko na kole - Cyklozájezdy - nejkrásnějšími místy Skotska na kole a hlavně nalehko, do chatek i pod stan


Úvod:

Čeká vás 400 km dlouhá cyklotrasa nejkrásnějšími partiemi Skotské vysočiny. Trasy jsou vedeny po značených stezkách, bývalých železničních tratích, vojenských cestách i po nefrekventovaných asfaltových silničkách. V některých částech naší etapy se však nevyhneme státní silnici. Nezoufejte, záhy zjistíte, že skotští řidiči jsou daleko ohleduplnější, což učiní naše putování jednodušším. Zájezd je pořádán souběžně s pěší variantou. V případě špatného počasí, popř. nedostatku sil, můžete kolo vynechat a absolvovat turistickou část programu. Oba zájezdy se podstatně odlišují od jiných poznávacích a cyklistických zájezdů tím, že skutečně Skotsko projdeme a projedeme volnou krajinou a dostaneme se i do míst, která se běžně nenavštěvují. Nevynecháme ani to podstatné ze Skotska, např. jezero Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky. Cyklistické cesty sledují dálkovou národní trasu West Highland Way. Díky kolu však poznáme daleko větší část Skotska než náš turista. V závěru našeho programu navštívíme skotsko-anglické pomezí, kde budeme moci obdivovat římské opevnění zapsané na seznamu UNESCO. Takřka ideální lokality ubytování, byť nižší a často jediné dostupné úrovně odpovídající velmi jednoduchým vícelůžkovým chatkám či hostelům, nám umožní navštívit co nejvíce vyhlášených míst proslulé skotské vysočiny.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
06.07.19 - 17.07.19 19CYU01811 18 490 Kč 17 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Skotsko na kole - program zájezdu

 • 1. den: odpoledne odjezd z ČR, přesun do Belgie.
 • 2. den: příjezd do města BRUGGY, cyklistická prohlídka města, podél říčních kanálů malebnou belgickou krajinou do přímořského letoviska u přírodní rezervace HET ZWIN poblíž holandských hranic, zpět k autobusu (50 km), nočním trajektem do Anglie.
 • 3. den: cesta na sever, z MILNGAVIE na severu Glasgow vyjedeme do krajiny CAMPSIE WELLS. Zastávka s prohlídkou palírny skotské whisky GLENGOYNE a odjezd na ubytování nedaleko GLASGOW, možnost individuální večerní návštěvy města (2 noci na stejném místě) (20 km).
 • 4. den: cyklistika v NP LOCH LOMOND s výletem k moři. Přes centrum jižního Lomozu, BALLOCH, podél řeky LEVEN do Dumbartonu ke stejnojmennému a nejstaršímu písemně doloženému hradu v Británii, DUMBARTON, s výhledem na mořský záliv FIRTH OF CLYDE, autobusem zpět do GLASGOW na ubytování (55 km).
 • 5. den: trasa podél západního pobřeží a jednoho z nejhezčích jezer Skotska LOCH LOMOND, přes malebné obce LUSS a TARBET s cílem u elektrárny (možnost ukončení cykloturistiky). Trasu lze prodloužit kolem jezera LOCH LONG (15 km) nebo přes městečko ARROCH a kolem přečerpávací elektrárny zpět k LOCH LOMOND. Ubytování na farmě (2 noci na stejném místě), bus parkuje cca 300 m od farmy (55 km).
 • 6. den: královská okružní etapa nás zavede do „srdce Skotska“, oblasti BEN LAWERS a pohádkového jezera LOCH TAY. Z rybářské vesničky KILLIN vystoupáme do sedla pod vrcholem Ben Lawer s úžasným výhledem na jezero i do údolí GLEN LYON, do kterého sjedeme. Jedinečnou horskou krajinou pod majestátnými vrcholy budeme klesat údolím s pasoucími se ovečkami a divokými jeleny opět k jezeru LOCH TAY, které objedeme po jeho hornatější jižní straně (s jedinečnými výhledy na jezero a okolní krajinu) zpět do Killinu (80 km). Možnost kratší varianty - okružní cestou okolo jezera Tay (60 km).
 • 7. den: od kamenného mostu v BRIDGE OF ORCHY k jezeru Loch Tulla, po staré vojenské cestě do vřesovišť a rašelinišť RANNOCH MOOR. Za Ba Bridge vystoupáme k ruinám Ba Cottage, odkud se otevírají výhledy na GRAMPIAN MOUNTAINS a GLENCOE HILLS. Sjezd údolím GLEN COE, nad kterým ční majestátný Buachaille Etive Mòr, až k mořskému jezeru LOCH LEVEN a dále na ubytování (2-3 noci na stejném místě) (50 km, možností zkrácení na 30 km).
 • 8. den: po vojenské cestě vyšlapeme do nádherné pusté krajiny typické pro Skotskou vysočinu. V závěru novými lesními porosty (chvilku potlačíme kola), které nás dovedou na hřeben nad údolím GLEN NEVIS s výhledem na horu BEN NEVIS (1 344 m n. m.). Sjezd do údolí a dále přes oblastní město FORT WILLIAM kopírujíce KALEDONSKÝ KANÁL až k Památníku Commandos, tiše strážícího vrchol nejvyšší hory Skotska, autobusem zpět na ubytování (50 km). Alternativně lze trasu do Fot William absolvovat po silnici podél jezera LOCH LEVEN a LOCH LINNHE nebo podél řeky KLACHMISH (50 km).
 • 9. den: odpočinkový den ve Fort William nebo výstup na nejvyšší horu Velké Británie BEN NEVIS (20 km). Pro zájemce o cyklo možnost celodenní trasy k jezeru LOCH NESS.
 • 10. den: odjezd na jih. Zastávka u GREENHEAD s procházkou u HADRIÁNOVA VALU - památka z doby, kdy byla Británie obsazena Římany. Přejezd přes Anglii. Večer ubytování.
 • 11. - 12. den: lehká cyklistika v okolí OXFORDU podél TEMŽE (25 km). Individuální prohlídka univerzitního města. Večer trajektem do Francie, přejezd přes Německo do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (5 000 km) s cyklovlekem, trajekt do Anglie a zpět, 8x nocleh v jednoduchých chatičkách a hostelech ve vícelůžkových pokojích (1lůžkový pokoj nelze), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 7x česká polopenze 2 100 Kč (začíná 3. den večeří a končí 10. den snídaní).
 • Stravování: vlastní, možnost dokoupení 7x česká polopenze.
 • Ubytování: 8x nocleh v jednoduchých chatičkách a hostelech ve vícelůžkových pokojích (1lůžkový pokoj nelze).

Příplatky a slevy


 • 7x česká polopenze - 2 100 Kč

Skotsko na kole
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Velká Británie Velká Británie
Skotsko Skotsko
Anglie Anglie
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
UbytováníChatka
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, svoz Brno, svoz Bratislava, svoz Liberec
Zájezdy do destinací
Velká Británie - zájezdy
Skotsko - zájezdy
Anglie - zájezdy

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist