Termíny - přidat do oblíbených
13.07.18- 24.07.1818PJC0181117 690 KčPřidat

Velká Británie, Skotsko - Pěšky od jihu k severu Skotska - West Highland Way - chatky

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava chatka vlastni strava turistika TIP CK Poznání


Úvod:

Čeká vás 160 km dlouhá cesta pěšky nejkrásnějšími partiemi Skotské vysočiny po dálkové trase West Highland Way. Její etapy půjdeme ,,na lehko“ a autobus nám převeze zavazadla do dalšího kempu či tábořiště. Každý následující díl cesty naváže na putování předchozího dne. Trasy jsou vedeny po značených stezkách, bývalých železničních tratích, vojenských cestách i po nefrekventovaných silničkách. Zájezd je určen nejen pro ,,nováčky“, neboť se podstatně odlišuje od jiných poznávacích zájezdů tím, že skutečně Skotsko projdeme volnou krajinou a dostaneme se i do míst, která se běžně nenavštěvují. Nevynecháme ani jezera Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky. Ve Skotsku strávíme minimum času v autobuse, budeme stále v krajině. Cestou tam navštívíme flanderské Bruggy nazývané Benátky severu a na zpáteční cestě univerzitní Oxford.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
13.07.18- 24.07.18 18PJC01811 17 690 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odpoledne odjezd z ČR, přesun do Belgie.
 • 2. den: příjezd do města BRUGGY, prohlídka města pěšky i na vodě, pro zájemce možnost zapůjčení kola a projížďky po cyklistických stezkách k moři, nočním trajektem do Anglie.
 • 3. den: cesta na sever, východiště trasy v MILNGAVIE na severu Glasgow, podél říčky Allander Water do volné krajiny CAMPSIE WELLS, zastávka s prohlídkou palírny skotské whisky GLENGOYNE. Ubytování v GLASGOW nebo okolí, kam odjedeme autobusem. Dnes 11 km.
 • 4. den: začínáme tam, kde jsme včera skončili. Lesními porosty výstup ke CONIC HILL s nádhernými výhledy, sestup k jezeru LOCH LOMOND. Autobusem odjezd do kempu, zastávka ve městečku, kde si budete moci doplnit zásoby. Dnes 18 km.
 • 5. den: podél jednoho z nejhezčích jezer Skotska LOCH LOMOND. Ubytování na tábořišti na farmě. Bus parkuje cca 300 m od kempu. Dnes 40 km. Trasu lze zkrátit lodí po jezeře pod Ben Lomond a dále podél východního břehu jezera (25 km).
 • 6. den: z INVERNAN podél River Falloch s menšími vodopády stoupáme po Old Military Road, hřbitůvky a pozůstatky kostela Sv. Fillana. Z TYNDRUM opět po staré vojenské cestě, která vede rovnoběžně s železniční tratí na sever. Končíme u BRIDGE OF ORCHY. Most tu stojí více než 250 let. Návrat do místa ubytování. Dnes 31 km.
 • 7. den: za Loch Tulla přes vřesoviště a rašeliniště Rannoch Moor. Za Ba Bridge vystoupáme k ruinám Ba Cottage s výhledy na Grampian Mountains a Glencoe Hills. Ubytování v kempu. Dnes 26 km.
 • 8. den: výstup po DEVIL´S STAIRCASE. Za námi zůstávají horské štíty Glencoe, před námi Ben Nevis. Sestup do KINLOCHLEVEN a vzhůru do nádherné pusté krajiny typické pro Skotskou vysočinu. V závěru lesními porosty sestup do údolí GLEN NEVIS, podél silničky až do cíle West Highland Way ve FORT WILLIAM. Ubytování v kempu. Dnes 33 km.
 • 9. den: výstup na nejvyšší horu Velké Británie BEN NEVIS (tam a zpět celkem 18 km). Alternativně odpočinkový den ve Fort William. Ubytování v kempu.
 • 10. den: odjezd na jih. Zastávka s procházkou u HADRIÁNOVA VALU - památka z doby, kdy byla Británie obsazena Římany. Přejezd přes Anglii. Večer ubytování v OXFORDU nebo okolí.
 • 11. - 12. den: dopoledne příjezd k OXFORDU, túra podél řeky Temže (16 km), prohlídka univerzitního města, večer trajektem do Francie, noční přejezd přes Německo do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (5 000 km), trajekt do Anglie a zpět, 8x nocleh v jednoduchých chatičkách a hostelu ve vícelůžkových pokojích (1lůžkový pokoj nelze), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informací materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 7x česká polopenze 1 960 Kč (začíná 3. den večeří a končí 10. den snídaní).
 • Sleva: Účastníkům z Olomouce, Ostravy a okolí je poskytována vzdálenostní sleva 500 Kč, kterou lze kumulovat s ostatními slevami. (nelze uplatnit při využití svozu z Brna).

Příplatky a slevy


 • vzdálenostní sleva -účastníci z Olomouce, Ostravy a okolí (nelze uplatnit při zvolení svozu) - -500 Kč
 • 7x česká polopenze - 1 960 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Velká Británie Velká Británie
Skotsko Skotsko
Anglie Anglie
Oxford Oxford
Typ zájezduHORSKÁ TURISTIKA
UbytováníChatka
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaPardubice
Zájezdy do destinací
Velká Británie - zájezdy
Skotsko - zájezdy
Anglie - zájezdy
Oxford - zájezdy

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist