Velká Británie, Skotsko - Skotskem na ostrov Skye s výletem na Orkneje

klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika Náročnost 1.5


Úvod:

Pojeďte se s námi podívat do země, kde muži nosí sukně, kde žije Lochnesská příšera, kde se pálí whisky a o jejíchž obyvatelích koluje spousta vtipů. Navštivte s námi Skotsko, zemi zádumčivých hor i tajemných jezer, rozsáhlých vřesovišť a močálů, ale i zemi nedotčených koutů přírody, a hlavně bohaté a slavné historie. Při našem putování navštívíme i kouzelný ostrov Skye a v horách zdoláme několik místních vrcholů. Fakultativně zavítáme i na Orkneje obydlené více než 5 500 let, které jsou pod ochranou UNESCO. Doba vikingsko-norského osídlení je všudypřítomná a člověk rázem zapomíná, že je na skotském území. Během cesty Skotskem a Anglií neopomeneme navštívit také nejkrásnější města, hrady a katedrály. Poslední den v Británii strávíme prohlídkou Londýna.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Skotsko - Skye - Orkneje - program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR, noční přejezd přes Německo, Belgii a Francii, ve dne trajektem do Anglie, ubytování v kempu.
 • 3. den: cesta na sever, krátká zastávka ve městě Ripon s katedrálou z 12. století, prohlídka ruin opatství FOUNTAINS ABBEY, přejezd do jezerní oblasti NP LAKE DISTRICT, nocleh v kempu u moře.
 • 4. den: celodenní pěší túra v oblasti LAKE DISTRICT - výstup na nejvyšší horu Anglie SCAFFEL PIKE nebo procházka kolem nejhlubšího jezera Anglie Wast Water. Nocleh v kempu.
 • 5. den: zastávka u nádherně situovaného megalitického kruhu Castlerigg Stone Circle nedaleko Keswicku a u HADRIÁNOVA VALU. Přejezd podél jezera LOCH LOMOND, rašelinišť RANNOCH MOOR, údolí GLENCOE k Fort William, kemp.
 • 6. den: zdolání BEN NEVISU (1 344 m), nejvyšší hory Británie, nebo nenáročná túra v nejproslulejším skotském údolí GLENCOE. Turistické centrum FORT WILLIAM.
 • 7. - 9. den: ostrov SKYE, velký okruh po ostrově, návštěva výrobny whisky, prohlídka hlavního města ostrova PORTREE, čedičové útesy KILT ROCK a vodopád MEALT FALL, skalní věž OLD MAN OF STORR, pěší túra na ostrově v jedné z nejpozoruhodnějších krajin na ostrově - v pohoří QUIRAING. Výlet lodí k tulením koloniím u hradu Dunvegan Castle. Noclehy v krásně položeném kempu na poloostrově Staffin.
 • 10. den: krátký výlet v malebném pohoří CUILLIN, odjezd z ostrova, tajemné jezero LOCH NESS, krátká zastávka u romantické zříceniny hradu URQUHART CASTLE, přesun na sever do oblasti INVERNESS, nocleh v kempu (2 noci).
 • 11. den: vstupní brána skotského severu - hl. město skotské vysočiny INVERNESS, individuální volno (nákupy nebo návštěva místního aquaparku). Pro zájemce fakultativní celodenní výlet na ORKNEJSKÉ OSTROVY, nejlépe dochovaná neolitická osada v Evropě, SKARA BRAE (UNESCO), starší než egyptské pyramidy, katedrála SV. MAGNUSE v KIRKWALL z „vikingských dob“ či magické menhiry a obřadní kameny. Zpět do Inverness, setkání obou skupin, nocleh.
 • 12. den: túra v pohoří Cairngorms - výstup na vrchol CAIRN GORM nebo turistika houbařským rájem kolem jezera LOCH MORLICH v lesním parku Glenmore, kempování v areálu farmy poblíž Stirlingu.
 • 13. den: zastávka u památníku WILLIAMA WALLISE u Stirlingu a u FALKIRK WHEEL - první rotační výtah na světě, prohlídka hlavního města Skotska, EDINBURGHU (hrad Edinburgh Castle, nejznámější ulice Royal Mile, palác Holyroodhouse), noční přesun do Londýna.
 • 14. - 15. den: celodenní volno v LONDÝNĚ, trajektem zpět do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (5 900 km), trajekt do Anglie a zpět, 11x noclehy ve vlastních stanech v kempech a na farmách, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: fakultativní výlet na Orkneje 2 500 Kč.
 • Stravování: vlastní stravování.
 • Ubytování: 11x noclehy ve vlastních stanech v kempech a na farmách.
 • Sleva: účastníkům z Olomouce, Ostravy a okolí je poskytována vzdálenostní sleva 500 Kč, kterou lze kumulovat s ostatními slevami (nelze uplatnit, pokud si zvolíte svoz z Brna).

Skotsko - Skye - Orkneje
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY SE STANY
Ubytovánívlastní stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Bratislava

Mapa zájezdu


QrCode image

TOPlist