Termíny - přidat do oblíbených
20.07.19- 03.08.1919SKO0107015 990 KčPřidat

Velká Británie, Skotsko - Skotskem na ostrov Skye s výletem na Orkneje

klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika Náročnost 1.5


Úvod:

Pojeďte se s námi podívat do země, kde muži nosí sukně, kde žije Lochnesská příšera, kde se pálí whisky a o jejíchž obyvatelích koluje spousta vtipů. Navštivte s námi Skotsko, zemi zádumčivých hor i tajemných jezer, rozsáhlých vřesovišť a močálů, ale i zemi nedotčených koutů přírody, a hlavně bohaté a slavné historie. Při našem putování navštívíme i kouzelný ostrov Skye a v horách zdoláme několik místních vrcholů. Fakultativně zavítáme i na Orkneje obydlené více než 5 500 let, které jsou pod ochranou UNESCO. Doba vikingsko-norského osídlení je všudypřítomná a člověk rázem zapomíná, že je na skotském území. Během cesty Skotskem a Anglií neopomeneme navštívit také nejkrásnější města, hrady a katedrály. Poslední den v Británii strávíme prohlídkou Londýna.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
20.07.19- 03.08.19 19SKO01070 15 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Skotsko - Skye - Orkneje - program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR, noční přejezd přes Německo, Belgii a Francii, ve dne trajektem do Anglie, ubytování v kempu.
 • 3. den: cesta na sever, krátká zastávka ve městě Ripon s katedrálou z 12. století, prohlídka ruin opatství FOUNTAINS ABBEY, přejezd do jezerní oblasti NP LAKE DISTRICT, nocleh v kempu u moře.
 • 4. den: celodenní pěší túra v oblasti LAKE DISTRICT - výstup na nejvyšší horu Anglie SCAFFEL PIKE nebo procházka kolem nejhlubšího jezera Anglie Wast Water. Nocleh v kempu.
 • 5. den: zastávka u nádherně situovaného megalitického kruhu Castlerigg Stone Circle nedaleko Keswicku a u HADRIÁNOVA VALU. Přejezd podél jezera LOCH LOMOND, rašelinišť RANNOCH MOOR, údolí GLENCOE k Fort William, kemp.
 • 6. den: zdolání BEN NEVISU (1 344 m), nejvyšší hory Británie, nebo nenáročná túra v nejproslulejším skotském údolí GLENCOE. Turistické centrum FORT WILLIAM.
 • 7. - 9. den: ostrov SKYE, velký okruh po ostrově, návštěva výrobny whisky, prohlídka hlavního města ostrova PORTREE, čedičové útesy KILT ROCK a vodopád MEALT FALL, skalní věž OLD MAN OF STORR, pěší túra na ostrově v jedné z nejpozoruhodnějších krajin na ostrově - v pohoří QUIRAING. Výlet lodí k tulením koloniím u hradu Dunvegan Castle. Noclehy v krásně položeném kempu na poloostrově Staffin.
 • 10. den: krátký výlet v malebném pohoří CUILLIN, odjezd z ostrova, tajemné jezero LOCH NESS, krátká zastávka u romantické zříceniny hradu URQUHART CASTLE, přesun na sever do oblasti INVERNESS, nocleh v kempu (2 noci).
 • 11. den: vstupní brána skotského severu - hl. město skotské vysočiny INVERNESS, individuální volno (nákupy nebo návštěva místního aquaparku). Pro zájemce fakultativní celodenní výlet na ORKNEJSKÉ OSTROVY, nejlépe dochovaná neolitická osada v Evropě, SKARA BRAE (UNESCO), starší než egyptské pyramidy, katedrála SV. MAGNUSE v KIRKWALL z „vikingských dob“ či magické menhiry a obřadní kameny. Zpět do Inverness, setkání obou skupin, nocleh.
 • 12. den: túra v pohoří Cairngorms - výstup na vrchol CAIRN GORM nebo turistika houbařským rájem kolem jezera LOCH MORLICH v lesním parku Glenmore, kempování v areálu farmy poblíž Stirlingu.
 • 13. den: zastávka u památníku WILLIAMA WALLISE u Stirlingu a u FALKIRK WHEEL - první rotační výtah na světě, prohlídka hlavního města Skotska, EDINBURGHU (hrad Edinburgh Castle, nejznámější ulice Royal Mile, palác Holyroodhouse), noční přesun do Londýna.
 • 14. - 15. den: celodenní volno v LONDÝNĚ, trajektem zpět do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (5 900 km), trajekt do Anglie a zpět, 11x noclehy ve vlastních stanech v kempech a na farmách, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: fakultativní výlet na Orkneje 2 500 Kč.
 • Stravování: vlastní stravování.
 • Ubytování: 11x noclehy ve vlastních stanech v kempech a na farmách.
 • Sleva: účastníkům z Olomouce, Ostravy a okolí je poskytována vzdálenostní sleva 500 Kč, kterou lze kumulovat s ostatními slevami (nelze uplatnit, pokud si zvolíte svoz z Brna).

Příplatky a slevy


 • vzdálenostní sleva -účastníci z Olomouce, Ostravy a okolí (nelze uplatnit při zvolení svozu) - -500 Kč
 • fakultativní výlet na Orkneje - 2 500 Kč

Skotsko - Skye - Orkneje
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Velká Británie Velká Británie
Skotsko Skotsko
Anglie Anglie
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY SE STANY
Ubytovánívlastní stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Bratislava
Zájezdy do destinací
Velká Británie - zájezdy
Skotsko - zájezdy
Anglie - zájezdy

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist