Termíny - přidat do oblíbených
03.05.20 - 07.05.2020RWH0166734 330 KčPřidat

Velká Británie, Skotsko - Přes Vysočinu do hlavního města skotské whisky

Náročnost 1 letecky bus hotel snidane


Úvod:

GARANCE MALÉ SKUPINY (MAX. 8 OSOB) Při našem putování za skotskou whisky navštívíme výrobní oblast skotské whisky Speyside, kterou protéká řeka Spey. Více než polovina všech existujících palíren ve Skotsku se nachází v tomto regionu, zdejší whisky nás okouzlí bohatou chutí a komplexním a relativně jemným charakterem. Mnoho palíren používá vodu přímo z řeky Spey. Není divu, že se jí někdy přezdívá „životadárná řeka“. Zamíříme do „hlavního města světa whisky“ Dufftown a prohlédneme si jeho vlajkovou loď, Glenfiddich distillery, zastavíme u Balvenie distillery a dalších palíren v okruhu několika čtverečních kilometrů. Whisky ochutnáme také v Cragganmore distillery, Glenlivet distillery a dalších palírnách, která mají návštěvnická centra. Cestou přes Vysočinu (Highlands) zastavíme k prohlídce palíren Dalwhinnie distillery a Edradour distillery. Whisky na Vysočině mají často mohutné, bohaté a kouřové chutě. Po prohlídkách palíren budeme relaxovat procházkami v překrásné a rozmanité skotské krajině a uvidíme nejednu historickou zajímavost.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
03.05.20 - 07.05.20 20RWH01667 34 330 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy, seznámení s hlavním městem Skotska EDINBURGHEM, prohlídka centra města a procházka s průvodcem po Royal Mile, návštěva hradu Edinburgh Castle nebo individuální volno v Edinburghu s možností nákupů na Princess Street. Vyhlídka na město z pahorku Artušovo křeslo. Cesta na sever zajímavou krajinou, přejezd do místa ubytování.
 • 2. den: snídaně, prohlídka s ochutnávkou whisky v EDRADOUR DISTILLERY u Pitlochry. Edradour se pyšní tím, že je nejmenší palírnou ve Skotsku. Tři muži zajišťují veškeré činnosti při výrobě zdejší whisky. Prohlídka hradu BLAIR CASTLE, jehož vévoda drží jedinou soukromou armádu v Británii. Procházka Herkulovou zahradou a parkem s lesními velikány. Návštěva jedné z nejvýše položených palíren DALWHINNIE DISTILLERY na skotské Vysočině. Zastávka u krásně položených ruin bývalých kasáren u KINGUSSIE, kdysi to byl důležitý opěrný bod v krajině na severojižní cestě. Večer ubytování.
 • 3. den: snídaně, návštěva „hlavního města světa whisky“ DUFFTOWNU. Prohlídka palírny GLENFIDDICH DISTILLERY, produkující jednu ze dvou nejprodávanějších single malt whisky na světě. Je vyvážena do 180 zemí. Jméno Glenfiddich pochází z gaelštiny, znamená „údolí jelenů“. Fotozastávka u palírny BALVENIE, která je v majetku William Grants and Son a místní single malt je zásadním příspěvkem také do u nás známé míchané Grant´s. Zastávky u dalších palíren v nejbližším okolí: DUFFTOWN, MORTLACH a GLENDULLAN. Večer návrat do místa ubytování.
 • 4. den: snídaně, prohlídka GLENLIVET DISTILLERY. Reklamní slogan říká, že zdejší whiskou vše začíná. Je nejprodávanější single malt whisky ve Spojených státech. Návštěva a ochutnávka v CRAGGANMORE DISTILLERY ve vesnici Ballindalloch. Jedním z důvodů založení palírny na tomto místě byla přítomnost nedaleké železnice Strathspey Railway. Železnice ukončila provoz, sláva a užitečnost výroby whisky je trvalá. Zastávka s vyhlídkou na novou palírnu BALLINDALLOCH DISTILLERY, založenou v roce 2014. Zastávka v návštěvním centru palírny ABERLOUR, zastávka u palírny MACALLAN. Procházka na úpatí CAIRNGORM MOUNTAINS, které je druhým nejvyšším pohořím ve Skotsku. Přejezd do Edinburghu. Večer ubytování.
 • 5. den: snídaně, přejezd na letiště, odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Edinburgh vč. let. tax a poplatků cca 6 500 Kč, doprava minibusem dle programu (cca 700 km), 4x ubytování v hotelu se snídaní, vedoucí zájezdu, informační materiál.
 • Cena nezahrnuje: místní doprava mimo program, ostatní strava, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 6 990 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 175 Kč.
 • Stravování: snídaně.
 • Ubytování: 4x v hotelu.

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 175 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 6 990 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 6 990 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Velká Británie Velká Británie
Skotsko Skotsko
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníBed and Breakfast
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Velká Británie - zájezdy
Skotsko - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist