Termíny - přidat do oblíbených
06.09.18- 17.09.1818AFB0143819 990 KčPřidat

Pohodový týden - Španělsko - Přírodní parky a moře Andalusie - bus

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika Novinka

Úvod:

Andalusie, druhý největší region ležící na jihu Pyrenejského poloostrova, patří mezi nejvíce navštěvované oblasti Španělska. Turistických cílů díky mnohotvárnosti nádherné krajiny je bezpočet. Ať už se jedná o stovky písečných pláží, architektonické skvosty ve městech, z nichž Granada, Sevilla a Cordoba jsou na seznamu památek UNESCO, či rozeklaná pohoří a horské štíty jako stvořené pro turistiku. V průběhu zájezdu podnikneme několik túr do Sierry Nevady, oblíbeného cíle nejen milovníků zimních sportů, ale i letních aktivit. Neuvěřitelná rozmanitost krajiny se sítí dobře značených stezek se stává i v létě pravým turistickým rájem. Nejvyšší vrcholy národního parku, pokryté až do května sněhem, dosahují přes 3 000 metrů. Na strmých svazích ve vyšších polohách potkáme i vzácného kozoroha španělského. Několik túr podnikneme z jižní strany pohoří, z oblasti zvané Alpujarras, která byla posledním útočištěm Maurů. Okouzlí vás zapomenutá údolí s terasovitými políčky a půvabnými městečky se svéráznou architekturou, kulturou i dochovanými zvyky, odkud jsou pozoruhodné výhledy na masiv Sierry Nevady. Nevynecháme ani Granadu, jedno z nejhezčích španělských měst s úžasným palácovým komplexem Alhambra z doby maurské nadvlády. Provází E. Červená.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
06.09.18- 17.09.18 18AFB01438 19 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR v dopoledních hodinách přes Německo a Francii do Španělska.
 • 2. den: příjezd do TARRAGONY. Návštěva původně slavného města založeného Římany s bohatou historií se zachovalými památkami, eventuálně odpočinek na nádherných písčitých plážích. Nocleh.
 • 3. den: snídaně, příjezd do hotelu v ALMUNÉCARU na pobřeží Costa Tropical, ubytování, večeře.
 • 4. den: po snídani přejezd do městečka CAPILEIRA na jižních svazích Sierra Nevady, okružní túra po horských stezkách jedním z nejhezčích údolí, POQUEIROU. Úžasné výhledy na nejvyšší vrcholy Sierra Nevady, Mulhacén a Veletu. Při zpáteční cestě zastávka v půvabném bílém městečku Capileira s křivolakými uličkami. Základní varianta (náročnost 2 z 5, 4-5 hod., ↑↓550 m). Možnost výběru i lehčí varianty. Příjezd do hotelu, večeře.
 • 5. den: po snídani přejezd na celodenní pěší výlet v SIERRA NEVADA, do oblasti TREVENQUE. Po několika vrcholcích horského hřbetu se dostaneme na skalnatý vrchol (2 083 m) s panoramatickým rozhledem na okolní velikány. Základní varianta ( 2,5 z 5, 5 hod., ↑↓800 m). Možnost zvolit jednodušší variantu. Přejezd do hotelu, večeře.
 • 6. den: celodenní návštěva GRANADY, jednoho z nejhezčích měst celého Španělska. Prohlídka slavné ALHAMBRY, vrcholu maurské středověké architektury, procházka soustavou paláců a nádherných zahrad. Za návštěvu stojí i původní maurská čtvrť Albaicín, katedrála, kaple Capilla Real. Přejezd do hotelu, možnost koupání, večeře.
 • 7. den: přejezd do oblasti ALPUJARRAS, odtud místním busem do srdce národního parku Siera Nevada, výstup na MULHACÉN (3 479 m) nazývaného králem iberského poloostrova. Cestou nás provází vyhlídky na ostatní velikány masivu, zejména VELETU. Z vrcholu úžasné kruhové výhledy na majestátní vrcholy, zelené laguny a hluboká zelená údolí. Základní varianta (2,5 z 5, 5-6 hod., ↑↓800 m). Možnost výběru i lehčí varianty. Zpět místním busem a přejezd do hotelu, večeře.
 • 8. den: dopoledne procházka po městečku ALMUNÉCAR, návštěva tržnice a dalších zajímavostí (parky, maurský hrad, římský akvadukt, stará čtvrť na kopci). Odpoledne přejezd do přírodního parku SIERA ALMIJARA, putování romantickými soutěskami okolo vodopádů a tůněk RIO VERDE (Zelené řeky). Cestou pěkné výhledy na okolní krasovou skalní krajinu. Základní varianta (2 z 5, 4 hod., ↑↓400 m).
 • 9. den: po snídani přejezd k městečku BUSQUISTAR, odtud slavnou dálkovou cestou Senda Granadina po GR 7 na jižním svahu Siery Nevady do romanticky položeného městečka TRÉVELEZ. Cestou nádherné výhledy na vrcholky okolních pohoří a Trévelez (1 476 m) ležící na terasovitých svazích, které je proslulé výbornou sušenou šunkou. Základní varianta (2 z 5, 4 hod., ↑650, ↓400 m). Přejezd do hotelu, možnost koupání, večeře.
 • 10. den: ráno odjezd z Almunécaru do Barcelony, nocleh.
 • 11. den: snídaně, návštěva četných starověkých a středověkých památek v historické čtvrti, architektonických skvostů Gaudího, starého přístavu či procházka po slavné Rambla (proslulé corso). V podvečer odjezd přes Španělsko, Francii a Německo do ČR.
 • 12. den: příjezd do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 2x tranzitní nocleh se snídaní, 7x nocleh v hotelu v Almunécaru s polopenzí, vstupné do Alhambry, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 5 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně horské turistiky a připojištění stornopoplatků 360 Kč.

Příplatky a slevy


 • 1 lůžkový pokoj - 5 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 5 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 360 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Španělsko Španělsko
Andalusie Andalusie
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaPardubice
Zájezdy do destinací
Španělsko - zájezdy
Andalusie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist