Španělsko - Pohodový týden - Asturie a Picos de Europa - bus

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika

Úvod:

Národní park Picos de Europa je nejstarším ve Španělsku a jedním z největších v Evropě. Rozkládá se necelých 20 km od severního pobřeží Atlantského oceánu. NP se tyčí jako izolovaný ostrov uprostřed bujné vegetace. Je tvořen třemi oddělenými vápencovými masivy s průměrnou výškou 1 200 m na ploše přibližně 700 km2. Je charakteristický nejen vysokými horskými štíty, více než 60 vrcholků dosahuje přes 2 500 m, ale i hlubokými soutěskami a průrvami, kterými si razí cestu divoké horské potoky a řeky. Malebnou scenérii dotvářejí i ledovcová jezera, v nižších polohách i hluboké lesy, obývané divokou zvěří (vlci, několik medvědů) a sytě zelené louky. Úchvatná horská příroda spolu s bohatou flórou a faunou láká každoročně nejen turisty, ale i horolezce a speleology. Krajina je díky blízkosti Atlantického oceánu bohatá na srážky během celého roku a podnebí je zde drsnější. Kontrast přírodní scenérie od svěžích alpínských luk, kde se pasou stáda krav, ovcí, koní i koz přes hluboce zaříznutá údolí, kterými se derou horské bystřiny k ostrým vápencovým bílo-šedým štítům, to vše přitahuje milovníky hor, kteří mají na výběr mezi trasami různé obtížnosti. Unikátní geomorfologický soubor, vytvořený modelací ledovců a erozí, je zařazen již od roku 2003 mezi biosférické rezervace UNESCO. Provází E. Červená.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR, noční přejezd přes Německo a Francii, večeře a nocleh v SAN SEBASTIANU.
 • 3. den: snídaně, krátká prohlídka města, dopoledne odjezd na ubytování v Cangas de Onis, večeře.
 • 4. den: po snídani návštěva typického trhu s nepřebernou nabídkou místních sýrů, pak přejezd do městečka PONCEBOS, odtud výstup divokou soutěskou do nepřístupného městečka BULNES, procházka částí EL CASTILLO na vysokém ostrohu, sestup do městečka. Zpět soutěskou na parkoviště. Možnost prodloužení trasy k vyhlídce na ikonu NP, vrchol NARANJO DE BULNES. Přejezd na ubytování, večeře. Základní varianta (náročnost 2,5 z 5, 4,5 hod, ↑↓500 m).
 • 5. den: po snídani přejezd na parkoviště u jezer COVADONGA, okružní túra okolo ledovcového jezera a romantickou krasovou krajinou se zelenými pastvinami s pohledy na štíty okolních masivů. Na zpáteční cestě krátká zastávka v městečku Covadonga s proslulým poutním místem SANTA CUEVA, jeskynní kaplí. Přejezd na ubytování, večeře. Základní varianta (2,5 z 5, 4,5 hod., ↑↓400 m). Možnost prodloužení k horské chatě Vega de Ario (6 hod., ↑↓600 m).
 • 6. den: po snídani přejezd do městečka TIELVE, odtud okružní výlet do nejvýše položeného městečka Asturie - SOTRES. Cesta s panoramatickými vyhlídkami na nejvyšší vápencové vrcholy Centrálního masivu a líbezné údolí říčky Duje. Přejezd na ubytování, večeře. Základní varianta (2,5 z 5, 5 hod., ↑↓670 m).
 • 7. den: odpočinkový den, po snídani návštěva hlavního města Asturie - OVIEDA. Prohlídka zachovalého historického centra, zejména katedrály, zachovalých paláců, pasáží i moderních soch umístěných volně na ulicích. Nebude chybět ani návštěva typické tržnice. Přejezd do elegantní přímořské RIBADESELLY, procházka podél zátoky na vyhlídku nebo koupání na písečné pláži. Přejezd na ubytování, večeře.
 • 8. den: po snídani přejezd do blízkosti jezer COVADONGA, cesta okolo jezera ENOL na Královskou vyhlídku a výstup směrem na ORDIALES s pastvinami uprostřed krasové krajiny. Neskutečné vyhlídky na okolní strmé štíty. Zpáteční cesta starou bučinou a okolo jezera ERCINA na parkoviště. Přejezd na ubytování, večeře. Základní varianta (2,5 z 5, 5 hod., ↑↓550 m).
 • 9. den: po snídani přejezd na parkoviště u PONCEBOS, odtud putování soutěskou GARGANTA DEL CARES, která je nejnavštěvovanějším cílem v Picos. Tam i zpět stejnou cestou vytesanou částečně ve skále s několika tunely nad hlubokou strží. Romantická stezka po úbočí tzv. Božské soutěsky nad říčkou Cares obklopenou hradbou štítů dosahujících přes tisíc metrů. Přejezd na ubytování, večeře. Základní varianta (3 z 5, max. 7 hod., ↑↓700 m), možnost kdykoliv otočit nazpět.
 • 10. den: přes Francii a Německo do ČR s povinnou přestávkou na pláži u BIARRITZ, v případě nepříznivého počasí v bývalém hlavním městě Basků, BAYONNE - prohlídka zachovalého historického města s katedrálou a klášterem, zbytky hradeb, tržnice. V podvečer odjezd do ČR.
 • 11. den: příjezd do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 8x nocleh v hotelu, 8x polopenze, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 5 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 385 Kč.
 • Stravování: polopenze.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz České Budějovice, svoz Bratislava, svoz JihlavaQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist