Termíny - přidat do oblíbených
16.10.17- 23.10.1717AKO0194136 990 KčPřidat

Pohodový týden - Perly Kanárských ostrovů - La Gomera a La Palma

Náročnost 2 letecky bus trajekt - lodní doprava hotel polopenze turistika TIP CK Poznání

Kanárské ostrovy - La Gomera a La Palma - pohodový týden s nenáročnou turistikou


Úvod:

Patří rozlohou k těm menším Kanárským ostrovům, které zatím zůstávají stranou masové turistiky. Oba jsou ideálním cílem pro turisty, kteří obdivují nedotčenou přírodu. Najdou tu nejen magický svět sopek a barevných skal vulkanického původu, ale i hluboké soutěsky, prudké strže, holé vrcholky s nádhernými výhledy i původní mlžné pralesy. La Gomera, druhý nejmenší z Kanárských ostrovů, je vyhledávaný pro svou divokou přírodu s bujnou vegetací. Pustý, sopečný, suchý jih se mění na severu v zelenou krajinu s úrodnými údolími, kde nechybí ani banánová políčka a palmové háje. Národní park ve středu ostrova se pyšní unikátním, téměř neproniknutelným vavřínovým pralesem. La Palma je nejzelenější z ostrovů. Na jihu uvidíte typickou suchou sopečnou krajinu a na severu je ostrov pokryt borovicovými a vavřínovými lesy. Centru ostrova vévodí mohutná kaldera s obvodem 28 km, jejíž stěny dosahují výšky 2000 m. Nechybí tu hluboké kaňony, propasti a vodopády. Oba ostrovy jsou protkány hustou sítí stezek pro pěší turistiku. Průměrná roční teplota se pohybuje okolo 20°C. Pro svoji členitost a úžasnou rozmanitost krajiny s nezkaženou přírodou jsou ostrovy opravdovým rájem pěších turistů. Provází E. Červená.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
16.10.17- 23.10.17 17AKO01941 36 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

La Gomera - La Palma - program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR na ostrov TENERIFE, trajekt na ostrov LA GOMERA, ubytování, snídaně. Půldenní lehká turistika v srdci NP GARAJONAY, návrat do hotelu, relax u moře, večeře.
 • 2. den: snídaně, přejezd na severovýchod ostrova do městečka AGULO, výstup stezkou ve skalní stěně s nádhernými pohledy na městečko, ostrov TENERIFE s nejvyšší horou EL TEIDE a do údolí, odtud překvapující červenou krajinou k návštěvnickému centru s malou botanickou zahradou. Sestup do AGULY typickou krajinou s hlubokými soutěskami a bohatou flórou - euforbie, palmy, terasovitá políčka. Prohlídka AGULA, typického kanárského městečka s úzkými kamennými uličkami a tradiční architekturou. Návrat do hotelu, možnost koupání, večeře.
 • 3. den: snídaně, přejezd do NP GARAJONAY, zapsaného v r. 1986 do seznamu UNESCO. Výstup na nejvyšší horu GARAJONAY - 1487 m, odtud sestup unikátním vavřínovým pralesem ke kapli Panny Marie z Lourdes a osadě El Cedro s restaurací, kde připravují výborné kanárské speciality. Možné prodloužení k nejvyššímu vodopádu na ostrově, Salto d´Agua. Návrat do hotelu, možnost koupání, večeře.
 • 4. den: snídaně, přejezd do krásného údolí VALLERHERMOSO na západním pobřeží, geologicky nejstarší části ostrova. Okružní túra stoupajícími stezkami zelenou soutěskou mezi terasovitými políčky, později divokou krajinou ke kapli Santa Clara s nádhernými výhledy na divoké pobřežíi sousední ostrov La Palmu. Po horském hřebeni až k vyhlídce BUENAVISTA, sestup do údolí VALLERHERMOSO blízko kamenité pláže. Návrat do hotelu, večeře. Po večeři trajektem na ostrov LA PALMU, přejezd do hotelu a ubytování.
 • 5. den: po snídani přejezd na severní část ostrova do ZANZY, zastávka v muzeu pod širým nebem s kresbami na skalách původních obyvatel Gaunčů. Pohádkovým lesem sestup do soutěsky kolem mystických míst a tzv. skalní katedrály. Cesta pokračuje otevřenější soutěskou na tzv. Královskou cestou po pobřeží s výhledy na skaliska bičovaná mořem do malebné vesničky EL TABLADA. Zpět do hotelu, možnost koupání, večeře.
 • 6. den: snídaně, přejezd k turistickému středisku EL PILAR, odtud tzv. cestou sopek přechod přes hřeben CUMBRE VIEJA s panoramatickými výhledy na východní i západní pobřeží. Jedná se o z nejkrásnějších tras na ostrově. Ve FUENCALIENTE fakultativně ochutnávka vína. Přejezd do hotelu, možnost koupání v moři, večeře.
 • 7. den: snídaně, přejezd na nejvyšší bod ostrova, ROQUE DE LOS MUCHACHOS ve výšce 2 426 m. Vyhlídky do hlubokých, dech beroucích soutěsek. Po okraji kaldery okolo astronomických observatoří s pohledy na neobvyklé skalní formace a do prudkých strží přes vyhlídku DEGOLLADA DES FRANCESES na PICO DELLA CRUZ a z posledního vrcholu PICO DELLA NIEVE sestup na parkoviště. Přejezd do hotelu, večeře.
 • 8. den: transfer do přístavu/na letiště, trajektem/přelet na TENERIFE, odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků cca 11 400 Kč, transfery z a na letiště, 2x trajekt dle programu, 1x trajekt nebo přelet La Palma – Tenerife (v závislosti na jízdním a letovém řádu), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků, půjčovné mikrobusu, místní doprava dle programu, 7x ubytování s polopenzí v apartmánu nebo hotelu, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: místní doprava mimo program, ostatní strava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1 lůžkový pokoj 4 800 Kč, zvýšení pojištění storna do 30 000 Kč za 96 Kč.
 • Stravování: polopenze
 • Ubytování: 7x ubytování v apartmánu nebo hotelu

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 800 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 800 Kč
 • zvýšení pojištění storna zájezdu do 30 000 Kč (A30)-turista-Evropa - 96 Kč

La Gomera - La Palma
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Španělsko Španělsko
La Gomera La Gomera
Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy
La Palma La Palma
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníkombinované
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Španělsko - zájezdy
La Gomera - zájezdy
Kanárské ostrovy - zájezdy
La Palma - zájezdy

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

 

TOPlist