Pohodový týden - Údolí a horské monumenty Gran Canaria

Náročnost 2 letecky bus hotel polopenze turistika

Gran Canaria s turistikou - letecky do hotelu s polopenzí

Úvod:

Gran Canaria je třetí největší z Kanárských ostrovů. Má charakteristický kruhovitý tvar, uprostřed ostrova vulkanického původu se tyčí do 1949 m nejvyšší vrchol Pico de las Nievas. Téměř polovina plochy ostrova patří mezi chráněné oblasti pro svou bohatost fauny, flóry a geologickou rozmanitost. Není divu, že se jedná o nejnavštěvovanější ostrov nejen milovníky pláží, ale je vyhledávaný i nadšenci pěší turistiky, vodních sportů a jízdy na koni. Právem se o něm hovoří jako o kontinentu v miniatuře. Zelený, svěží sever střídá divoká horská scenérie s hluboce zaříznutými soutěskami ve vnitrozemí se skvělými vyhlídkami, vodopády, jezery a vodními zdroji. Typické kanárské vesničky jsou obklopené bujnou vegetací palmových hájů, endemických kanárských borovic a eukalyptů. V údolích uvidíme na terasovitých políčkách mandloně, pomerančovníky, fíkovníky, banánovníkové a avokádové plantáže. Úplně na jihu najdeme i písečné duny, které připomínají Saharu. Můžeme na nich zahlédnout i velbloudy s turisty. Ostrov se pyšní i svými bohatými dějinami, zejména prehistorickými jeskyněmi, které byly obývány původními obyvateli Guanči a památkami v historické čtvrti Vegueta hlavního města Las Palmas. Na ostrově panuje po celý rok subtropické podnebí s průměrnou teplotou 21 ºC.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR na ostrov GRAN CANARIA, přejezd do hotelu, ubytování.
 • 2. den: přejezd k východisku cesty na parkoviště Tasartico. Pobřežní túra na východě ostrova nejméně obydlenou krajinou s krásnými výhledy na osamělé pláže a rybářská městečka. Cestou zpět zastávka v půvabném PUERTO DE MOGÁN přezdívaném kanárské Benátky. Kanály byly v přístavu vybudované v 80. letech minulého století. Zpět do hotelu.
 • 3. den: přejezd do vnitrozemí, okružní túra okolo nejznámějšího symbolu ostrova ROQUE NUBLO, čedičového monolitu vysokého 67 m, ležícího na stolové hoře. Nádherné vyhlídky na celý ostrov, zejména na kráter TEJEDA a okolní soutěsky, v dálce ostrov Tenerife s vrcholem El Teide. Na zpáteční cestě zastávka v nejvýše položené vesnici ostrova ARTENAŘE. Lidé tu ještě dnes žijí v jeskyních. Pěkné výhledy na okolní krajinu. Prohlídka blízkého městečka Tejeda, nejpůvabnějšího na ostrově. Rozložené na několika plošinách uprostřed rozeklané krajiny, se strmými a klikatými uličkami, je vyhledávanou zastávkou turistů. Zpět do hotelu.
 • 4. den: krátká túra v CALDEŘE DE BANDAMA, největším kráteru ostrova s krásnými výhledy, přejezd do městečka TEROR, které je nejdůležitějším poutním místem ostrova s historickým centrem a malebnými starými domy s dřevěnými balkóny. Zastávka v městečku ARUCAS proslaveném výrobou kanárského rumu (možná prohlídka palírny). V podvečer procházka historickou čtvrtí Vegueta hlavního města LAS PALMAS (katedrála, úzké uličky, koloniální paláce ze 17. a 18. století). Zpět do hotelu.
 • 5. den: přejezd do vnitrozemí, túra na nejvyšší vrchol ostrova PICO DE LAS NIEVES s nádherným borovicovým lesem, krátký výstup kaňonem. Z vrcholu neuvěřitelný panoramatický rozhled až na nejbližší ostrovy Tenerife a La Gomeru. Zpět přes sousední vrchol a sestup Královskou cestou používanou již Guanči. Zastávka v městečku SAN BARTOLOMÉ s kostelem v mudejarském stylu s krásně vyřezávanou výzdobou ze dřeva kanárských borovic. Zpět do hotelu.
 • 6. den: turistika v kaňonu BARRANCO DE GUAYADEQUE známém pro dochované skalní obytné jeskyně vytesané v porézní lávové hornině. Možnost návštěvy jeskynní kapličky i jedné ze dvou restaurací ve skále. Cestou nazpět zastávka v historickém centru města Aguimes. Zpět do hotelu.
 • 7. den: návštěva kanárské Sahary MASPOLAMOS s možností koupání na jediné světlé písčité pláži, túry po vyznačených stezkách mezi dunami (od r. 1994 národní park), eventuálně projížďky na velbloudech. Návrat do hotelu, poslední nákupy.
 • 8. den: transfer na letiště, odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků cca 11 400 Kč, 7x nocleh, 7x polopenze formou bufetu, transfery z a na letiště, půjčovné mikrobusu, místní doprava dle programu, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně horské turistiky a připojištění stornopoplatků, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1 lůžkový pokoj 4 600 Kč
 • Stravování: 7x polopenze formou bufetu
 • Ubytování: hotel


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist