Španělsko - Pohodový týden - Menorca - Karibik Středomoří s lehkou turistikou

Náročnost 2 letecky hotel polopenze turistika Novinka

Pohodový týden - Menorca - Karibik Středomoří s lehkou turistikou

Úvod:

Menorca patří do autonomního společenství Baleárského souostroví. I když je rozlohou menší než Mallorca, v ničem za ní nezaostává. Je známá především svou mimořádnou krásou, přírodními zajímavostmi, bohatou historií i směsicí architektonických slohů. Pro zvědavé návštěvníky má připraveno spoustu nečekaných zážitků, pěších výletů neustále se měnící krajinou okouzlující panenskou přírodou, které lze zpestřit příjemným odpočinkem na polozapomenutých plážích. Sever krajiny díky geologické rozmanitosti okouzluje střídáním barev i divokým skalnatým pobřežím, jih, vápencového původu, má také neopakovatelnou atmosféru díky svým borovicovým a dubovým hájům, divoce rostoucím olivovníkům, zurčícím potokům i plážím s neuvěřitelně bílým pískem a křišťálovou vodou. Ostrovu se právem přezdívá Karibik Středomoří. Neuvěřitelnou mozaiku dotváří i 3 tisíce let staré stopy megalitických kultur, tzv.talaioty, taulas a navetas. Největším bohatstvím ostrova je příroda, již v roce 1993 byl ostrov zapsán na seznam UNESCO jako biosférická rezervace. Turisté mají v oblibě především legendární koňskou stezku, která vede většinou okolo pobřeží, její původ sahá až do 14. století a je výborně udržovaná. Součástí kulturního dědictví je i menorský kůň, černý plnokrevník, silný i elegantní současně, na našich pěších toulkách ho možná potkáme. Ochutnáme i místní speciality, mahónský sýr a gin. Navštívíme nejen hlavní město, ležící v nejdelším přírodním přístavu Evropy, ale i bývalé hlavní město, vybudované na skalním ostrohu s atmosférou středověkých městeček, i rybářské vesnice. Na programu máme mnoho zajímavých výletů včetně výstupu na nejvyšší horu Monte Toro s panoramatickým výhledem na celý ostrov.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: přílet na MENORCU, transfer do hotelu, ubytování a večeře.
 • 2. den: po snídani přejezd na východní pobřeží, pěší výlet srdcem biosférické rezervace, rozmanitou krajinou s mokřady, písečnými dunami a sladkovodní lagunou k majáku FAVARITZ s možností odpočinku či koupání v zátokách. Přejezd zpět do hotelu, večeře.
 • 3. den: po snídani přejezd na severní část ostrova, pěší výlet po slavné koňské stezce od zátoky TIRENT přes poloostrov CAVALLERIA s nejseverněji položeným majákem nad vysokými útesy, okolo pozůstatků římského opevnění do zátoky BINIMEL. Zpět do hotelu, večeře.
 • 4. den: po snídani přejezd na jižní pobřeží, po koňské cestě od zátoky TURGUETA okolo dvou nejoblíbenějších a nejvíce fotografovaných pláží s bílým pískem do zátoky CALA GALDANA s možností prodloužení vnitrozemím tzv.zelené plíce ostrova se střídajícími se lesíky, stržemi, horskými potoky a jeskyněmi do zátoky S.TOMAS (nejdelší etapa, vcelku 16 km), zpět do hotelu, večeře.
 • 5. den: po snídani výlet do středu ostrova, výstup na nejvyšší horu a současně poutní místo EL TORO (387 m) s fantastickými výhledy na celou Menorcu. Cestou do bývalého hlavního města zastávka u tři tisíce let starých megalitů. Procházka malebnými uličkami starobylého centra CIUTADELLY na opevněném útesu. Přejezd do hotelu, večeře.
 • 6. den: po snídani přejezd na sever, po koňské stezce nejdivočejším pobřežím v blízkosti ostrovů BLEDES a dalších menších vulkanických ostrůvků s výskytech chráněných ptačích druhů do zátoky PILAR, odtud vnitrozemím k rozvalinám hradu SAN AGUEDA CASTELL ze 13.století na vyvýšenině s dalekým výhledem. Zpět do hotelu, večeře.
 • 7. den: snídaně, přejezd na jihovýchodní pobřeží, kratší výlet z městečka ALCAFAR okolo obranných věží, hradem S.FELIP a mohutného opevnění Fort Marlborough nad 6 km dlouhým zálivem a přístavem hlavního města. Procházka historickým centrem MAHÓNU, fakultativně návštěva likérky, proslavenou zejména výrobou ginu. Zpět na ubytování, večeře.
 • 8. den: snídaně, volný program -vodní sporty, fakultativně zapůjčení kol, večeře.
 • 9. den: transfer na letiště, odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků cca 9 000 Kč, transfery z a na letiště, 8x ubytování v hotelu se snídaní, 8x večeře, výlety dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a vše, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 5 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 315 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist