Termíny - přidat do oblíbených
24.08.17- 31.08.1717ALH0195914 990 KčPřidat

Pohodový týden v Alpách - Švýcarsko - Matterhorn - Saas Fee - švýcarská perla s kartou

Büergerpass Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Last Minute

Švýcarské Alpy - příjemná turistika s kvaltním zázemím


Úvod:

Ve Walliských Alpách, na italsko-švýcarských hranicích se nachází Matterhorn, svým vzhledem alpské krásy je právem nazýván klenot Švýcarska. Projdeme se pod jeho úpatím, svezeme se zubačkou i lanovkami, převážně východně od Mattehornu v údolí Saastal. Díky místní kartě BÜRGERPASS máme lanovky i busy zdarma (kromě ledovcového metra a Zermattu). Vyjedeme „metrem“ až do výšky 3 500 m n. m. či vyjdeme k největší evropské hrázi na Mattmarkt. Ubytovaní v ***hotelu přímo v centru lyžařského světoznámého střediska Saas Fee. Pokoje mají vlastní sociální zařízení sat. TV, telefon, fén, trezor a ledničku. Provází J. Ježek v 2. termínu.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
24.08.17- 31.08.17 17ALH01959 VOLNÉ MÍSTO NA DOOB. PRO ŽENU + POSLEDNÍ 2 POKOJE! 15 990 Kč 14 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd v odpoledních hodinách z ČR do Švýcarska.
 • 2. den: ráno příjezd do SAAS FEE (1 800 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, vyjedeme lanovkou na HANNIG (2 350 m), základní varianta (náročnost 2 z 5, 4 hod., ↑440 m,↓350 m): panoramatickou túrou k jezeru GLETSCHERSEE (2 000 m), dále pěšky až do SAAS FEE, výjezd na výjezd na LÄNGFLUH (2 870 m), kde můžeme vidět sílu ledovců, potom sjezd do hotelu, lehčí varianta (1,5 z 5, 3 hod., ↑50 m, ↓50 m): lehká túra zpátky do hotelu nebo krátká túra po vrcholu a zpět lanovkou, večeře.
 • 3. den: snídaně, odjezd busem do SAAS GRUND, výjezd lanovkou na HOCHSAAS (3 200 m), všichni sjezd do KREUZBODEN (2 397 m). Základní varianta (2 z 5, 7 hod., ↑200 m, ↓500 m): květinovou promenádou k chatě ALMAGELLERALP (2 184 m), lesním údolím pak k horní stanici lanovky FURGGSTALDEN (1 893 m), sjezd lanovkou do SAAS ALMAGELLU (1 678 m) a lehkou cestou do hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5, 3 hod., ↑50 m, ↓300 m): horní cestou k GRUEEBE (2 300 m), lesem zpět k další stanici lanovky TRIFT (2 100 m), sjezd dolů lanovkou a busem do hotelu, walliský večer - sýrové fondue.
 • Typický poštovní autobus nás několika serpentýnami přiblíží k lanovce v SAAS GRUND. Díky ní se za pár minut ocitneme ve výšce 3 200 m, která slibuje další nezapomenutelnou podívanou. Krátký výstup naučnou stezkou nás upozorní na všech 18 čtyřtisícovek, které odsud uvidíme. "Královskou soustavu" DOM, TÄSCHHORN a ALlALINHORN tentokrát doplní i nejvyšší hora Švýcarska MONTE ROSA, stejně jako nejnižší čtyřtisícovka WEISSMIES, na jejímž úpatí se budeme v tuto chvíli pohybovat. Od střední části lanovky pak začíná další putování. Panoramatickým, jen zcela pozvolně stoupajícím traverzem, dorazíme za cca 2h k místu odkud bude na dohled nejen vesnička SAAS FEE, ale i celé údolí SAASTAL. Po krátkém klesání nás čeká větší pauza u chaty ALMAGELLERALP, odkud se poté vydáme na závěrečnou část. Poslední úsek je "okořeněn" dvěma lanovými mostky a částečně jištěnou cestou. Jedná se o zcela bezpečné a zážitkové, nikoli náročné, zakončení túry. Jistící zábradlí umožní projít tento úsek i méně zdatným. I tak je zde však možnost časově stejně náročnou a dobře značenou stezkou tuto část obejít. Závěrem pak už jen sjedeme lanovkou do další vesničky, odkud nás již sveze místní autobus. Nádherné výhledy na čtyřtisícové vrcholy jsou po celý den samozřejmostí!
 • 4. den: snídaně, odjezd do TAESCH, odtud vláčkem (4 km) do ZERMATTU (1 615 m). Základní varianta (2,5 z 5, 7 hod., ↑100 m, ↓800 m): výjezd zubačkou přes RIFFELBERG (2 582 m) až na GORNERGRAT (3 090 m), první ledovcové doteky, fantastický kruhový výhled na MATTERHORN (4 476 m) a ledovec GORNERGLETSCHER, zpět do střední části pěšky, dále pokračujeme přes SEEWJINEN (2 296 m) až k horní stanici lanovky SUNNEGGA (2 288 m) a sjezd zpět do Zermattu. Lehčí varianta (1,5 z 5, 4 hod., ↓500 m): stejně jako první skupina zpět až do střední části (2 582 m) pěšky a potom zubačkou zpět do Zermattu - prohlídka. Všichni vláčkem do Taeschu a odtud autobusem do hotelu, večeře.
 • Na programu je další "exkluzivní" alpský den. Výjezdem slavnou zubačkou na možná nejkrásnější vyhlídkové místo Alp zahájíme tuto mimořádnou a nezapomenutelnou túru. Ocitneme se přímo nad 2. největším alpským ledovcem. Dech beroucí výhledy na nejvyšší alpské čtyřtisícovky jako MONTE ROSU, LISKAM či WEISSHORN z bezprostřední vzdálenosti však zastíní pohled na asi nejkrásnější horu světa MATTERHORN. Z počátku prudším terénem sejdeme k panoramatickému jezeru RIFFELSEE. Po pořízení fotek jezera, na jehož hladině se MATTERHORN odráží, se vydáme dále (po rovinatém terénu) k zastávce zubačky RIFFELBERG. Dále opět prudším klesáním až na kótu 2 222 m. Zde je možnost nastoupit na vlak a zbytek času využít pro návštěvu ZERMATTU. Ostatní pokračují ještě k jezeru MOSJESEE (2 140 m) a túru zakončí 1/2h výstupem na SUNNEGU (2 288 m). I přes 800 m klesání se jedná o jednu z nejhezčích cest, kterou lze v Alpách absolvovat, a to díky fascinujícím výhledům nejen na MATTERHORN. Ten, díky zvolené trase, uvidíme z několika úhlů, přičemž vše bude gradovat krátkou procházkou ZERMATTEM, odkud se na tuto horu naskytnou další výjimečné pohledy.
 • 5. den: snídaně, odjezd k největší evropské hrázi na MATTMARKT (2 200 m). Základní varianta (2,5 z 5, 6 hod., ↑300 m, ↓300 m): kolem nádrže na jižní konec, výstup do TAELLIBODENU (2 497 m), zpět údolím OFENTAL a po druhé straně „jezera“ až k výchozímu bodu. Těžší varianta (3 z 5, 8 hod., ↑650 m, ↓650 m): navíc ještě výstup z Taellibodenu do sedla MONTE MORO PASS (2 853 m), zpět stejnou cestou a potom místním busem do hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5, 4 hod., ↑250 m, ↓50 m): okružní procházka kolem nádrže a busem do hotelu nebo možnost výstupu při cestě do hotelu v SAAS ALMAGELLU (1 678 m) - výjezd sedačkovou lanovkou na HEIDBODME (2 400 m), hezké výhledy, zpět opět lanovkou a potom pěšky do hotelu, večeře.
 • Odlomený ledovec ALLALINGLETSCHER, pod kterým se budeme na hrázi přehrady MATTMARK pohybovat, svědčí o katastrofě, která se tu před mnoha lety odehrála. Základní varianta vede po jednoduché a zcela rovinaté, částečně i vozové cestě. Skrze tunely vytesané ve skále a s výhledy na část Allalinského ledovce se dostaneme až na konec tohoto unikátního vodního díla. Program, primárně připravený pro nepříznivé počasí, však i tentokrát nabízí možnost podívat se k hranici 3 000 m. Poněkud náročnějším stoupáním se od TAELLIBODENU (2 497 m) vydáme na státní hranici s Itálií. Kamenitým terénem vystoupáme až k zlaté sošce Madony, která nám signalizuje vstup na italské území. Za dobré viditelnosti odtud, z italského průsmyku MONTE MORO PASS (2 853 m), uvidíme na MONTE ROSU a další velikány z opačné strany než z ZERMATTU a SAAS FEE. Výhledy na přehradu si pak vychutnáme při zpátečním sestupu po stejné trase. Schodně jako lehčí varianta pak dokončíme okruh kolem přehrady. V rámci lehčí varianty je pak možnost vystoupit na zpáteční cestě autobusem v SAAS ALMAGELLU a po výjezdu sedačkovými lanovkami krátce (1/2h) vystoupat po nenáročné pěšině na vyhlídku.
 • 6. den: snídaně, z hotelu pěšky k lanovce. Základní varianta (2,5 z 5, 6 hod., ↑50 m, ↓450 m): výjezd kabinkovou lanovkou a „metrem“ až na ALLALIN (3 500 m, úsek Feldkinn-Allalin fakultativně), opravdu fantastické výhledy na ledovce a čtyřtisícovky, prohlídka ledového muzea, sjezd metrem do FELDSKINNU (3 000 m), ledovcová túra k chatě BRITTANIAHÜTTE (3 030 m), potom k horní stanici lanovky PLATTJEN (2 570 m), pěšky pod lanovkou (mimo provoz v létě 2017) do hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5, 4 hod., ↑50 m, ↓50 m): stejná cesta, pouze z chaty Brittaniahütte zpět do Feldskinnu a sjezd do hotelu. Všichni masové fondue.
 • Další den "první kategorie" je připraven i dnes. Výjezd nejvýše položeným metrem skrze ledovec až do výšky 3 500 m, návštěva otáčivé restaurace a prohlídka ledovcové jeskyně jsou slibným začátkem. Do paláce ledu a mrazu sestoupíme ledovcovou chodbou do hloubky 15 m, kde se v útrobách ledovce nachází například ledová kaple. Pro zdatné (vzhledem k extrémně vysoké výšce) je možná krátká procházka po zdejších upravených sjezdovkách přímo na úpatí úžasné čtyřtisícovky ALLALINHORN. Uvidíme i soustavu Bernských Alp v severním Wallisu, ledovec ALLETSCHGLETSCHER, dále pak JUNGFRAU a další velikány. Po tomto nezapomenutelném vysokohorském zážitku se přesuneme do "nižších" pater. Ve výšce 3 000 m nastoupíme na ledovec FEEGLETSCHER, a s dech beroucími výhledy v horizontu 1 800 (SAAS FEE) až 4 545 m (DOM) půjdeme ledovcovou stezkou až k chatě BRITANIAHÜTTE. Túra vede až k chatě po zmrzlém sněhu a většinou po dobře vyšlapané cestě, jejíž profil je zcela rovinatý (rozdíl pouze 30 výškových metrů). Delší pauzu je možné vyplnit i krátkým výstupem (50 m) na KLEIN ALLALIN, odkud lze pozorovat přehradu MATTMARK a mohutné rameno ledovce ALLALINGLETSCHER. Následně nás čeká pozvolný sestup do míst, kde již ledovec ustoupil a okruhem kolem MITTAGHORNU (3 143 m) dojdeme až k lanovce PLATTJEN (2 570 m). Trasa od BRITTANIAHÜTTE vede v kamenitém terénu a je zakončena přechodem velkých balvanů. Krátký traverz na úpatí MITTAGHORNU nabídne poslední panoramatické výhledy směrem k SAAS GRUND a SAAS ALMAGELL. Díky Bürgerpassu je, například v rámci lehčí varianty, také možné navštívit jakoukoli jinou lanovku v oblasti. Plánovanou trasu lze jednoduše zkrátit návratem z BRITTANIAHÜTTE zpět k lanovce, a to buď po stejné trase nebo okruhem s menším stoupáním a klesáním (100 m).
 • 7. den: snídaně, krátký program v Saas Fee - možnost využití sáňkařské dráhy, koloběžky, plavecký bazén, lehká turistika v blízkém okolí, odpoledne odjezd do ČR.
 • Poslední den lze využít například k procházce ze SAAS GRUNDU (kam nás sveze místní bus) do SAAS ALMAGELLU podél horského potoka. Následně jednoduchým výstupem (300 m) "Kapličkovou" cestou na okraj SAAS FEE. Trasu je možné ještě prodloužit sestupem do hlubokého údolí zformovaného divokým potokem FEEVISPA a výstupem kolem salaše dokončit trasu až do SAAS FEE. Odpočinková procházka kouzelnými úzkými uličkami městečka je rovněž lákavou alternativou. Na zpáteční cestě do ČR pak budeme projíždět malebným údolím řeky RHONY a putování po Wallisu zakončíme průjezdem jedním z mnoha vyhlášených vysokohorských průsmyků.
 • 8. den: v brzkých ranních hodinách příjezd do ČR.
 • Poznámka I: V ceně zájezdu je i karta BÜRGERPASS, která umožňuje zdarma využívat všechny lanovky v provozu (mimo ledovcového metra a Zermattu).
 • Poznámka II: Dětské ceny platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 3x večeře, 1x sýrové fondue, 1x masové fondue, slevová karta Bürgerpass (přehled všech slev na kartu na www.poznani.cz), doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 300 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 240 Kč.
 • Ubytování: Ubytovaní v ***hotelu přímo v centru lyžařského světoznámého střediska Saas Fee. Pokoje mají vlastní sociální zařízení sat. TV, telefon, fén, trezor a ledničku.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 300 Kč
 • dítě 0 - 12 let - 11 390 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 12 000 Kč (B) - 240 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Švýcarsko Švýcarsko
Švýcarské Alpy Švýcarské Alpy
Alpy Alpy
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava
Zájezdy do destinací
Švýcarsko - zájezdy
Švýcarské Alpy - zájezdy
Alpy - zájezdy

Mapa zájezdu


QrCode image

TOPlist