Švýcarsko a Lichtenštejnsko s dobrou partou

Náročnost 2 klimatizovaný autobus chatka stan vlastni strava turistika

Úvod:

Švýcarsko a Lichtenštejnsko s dobrou partouHlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: ve večerních hodinách odjezd z ČR, tranzit přes Německo.
 • 2. den: ráno příjezd do ministátu LICHTENŠTEJNSKO - hlavní město VADUZ (procházka k hradu), LUCERN - staré město proslavené krytými dřevěnými mosty, průsmyk Furka (2 431 m) - výhled na Rhônský ledovec, z nějž pramení řeka Rhôna, čtyři noci ve stejném kempu.
 • 3. den: lanovkou do střediska Fiescheralp, odtud pěší výstup na vrchol EGGISHORN (2 934 m) - pohled na nejdelší údolní ledovec Evropy ALETSCHGLETSCHER (UNESCO).
 • 4. den: BERNSKÉ ALPY: výjezd lanovkou z Leukerbadu (kanton Valais) do sedla Gemmipass (2 314 m), pěší túra k chatě Lämmerenhütte (2 501 m), sestup středověkou stezkou Daubenwand vytesanou do skály; alternativně možnost koupání v největších alpských termálních lázních Leukerbad.
 • 5. den: vlakem do ZERMATTU - vesnice na úpatí Matterhornu (4 478 m) a skupiny Monte Rosa, fakultativně výjezd zubačkou na Gornergrat (3 090 m) - vrcholek mezi dvěma ledovci s nádhernými výhledy na čtyřtisícové velikány, jinak procházka k soutěsce Gornerschlucht, Muzeum Matterhornu atd.
 • 6. den: středověké město SION - centrum vinařské oblasti na úpatí dvou kopců se dvěma hrady, romantický hrad CHILLON proslavený lordem Byronem, procházka po promenádě v MONTREUX na břehu Ženevského jezera, kde prožil část života Freddie Mercury, tři noci ve stejném kempu.
 • 7. den: oblast JUNGFRAU: celodenní túra na Männlichen (2 230 m) a krásnou hřebenovkou přes Kleine Scheidegg - panoramatické výhledy na ledovce, příkré stěny a vrcholky světoznámých hor Eiger, Mönch a Jungfrau; nebo fakultativně lanovkou na Männlichen, teprve odtud pěšky po stejné trase.
 • 8. den: výšlap v údolí LAUTERBRUNNEN kolem 297 m vysokého vodopádu Staubbach a ke kaskádovitým Trümmelbašským vodopádům (série deseti ledovcových vodopádů v nitru hory), čokoládovna Schuh v INTERLAKENU - ukázka ruční výroby čokolády s ochutnávkou; alternativně možnost náročnější túry z Mürrenu na horu Allmendhubel (1 932 m) a odtud panoramatickou trasou na Grütschalp.
 • 9. den: hlavní město konfederace BERN (středověké centrum chráněné UNESCO, medvědí příkop, Münster, hodinová věž, měšťanské domy s podloubími, kašny, parlament, Einsteinovo muzeum), výrobna proslulých sýrů Emmental, nejmohutnější vodopády Evropy RHEINFALL.
 • 10. den: návrat do ČR v brzkých ranních hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 7x ubytování v kempu ve vlastním stanu nebo za příplatek v mobilhomu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy do památek, sýrárny a čokoládovny, vlak Täsch-Zermatt, lanovky do Fiescheralp a Gemmipass, fakultativní výjezd zubačkou na Gornergrat - dohromady výdaje cca 190 CHF, stravování a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: ubytování v mobilhomu 3 500 Kč/os. (s možností vaření), pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 350 Kč.
 • Stravování: Je vaší individuální záležitostí – nezapomeňte si vzít s sebou lehký vařič a potřebné zásoby potravin. Švýcarsko patří k dražším evropským zemím, proto budeme vždy po několika dnech zastavovat na nákupy v supermarketech, kde jsou ceny potravin přijatelné. Doporučujeme také ochutnat místní speciality v restauracích – např. fondue, raclette a rösti. V případě ubytování v mobilhomu je možné vařit v kuchyňce.
 • Ubytování: Budeme nocovat čtyři noci v kempu v kantonu Valais, tři noci v oblasti Jungfrau. Budete potřebovat vlastní stan, karimatku a spacák. Za příplatek je možné ubytování v mobilhomu, což je chatkový apartmán se dvěma oddělenými 2lůžkovými ložnicemi, vybavenou kuchyní (sporák, lednice, nádobí), sprchou a záchodem. Je nutné vzít si vlastní spacák (popřípadě vlastní povlečení), ručník, toaletní papír a hadr na mytí nádobí. Na konci pobytu v kempu je třeba zanechat mobilhome uklizený.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY SE STANY
Ubytovánívlastní stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., Hradec Králové, PlzeňQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist