Ukrajina - Podkarpatská Rus na kole po cestách i necestách - hotel

klimatizovaný autobus hotel polopenze cyklistika Náročnost 2.5

Ukrajina - cyklozájezd s ubytováním v hotelu s polopenzí.


Úvod:

10denní cyklistický zájezd do hotelu s polopenzí. Zapomenutý nejvýchodnější cíp bývalého Československa, v současnosti známý jako Zakarpatská Ukrajina, součást Ukrajiny. Po vedlejších silničkách vedoucích přes vesnice s dřevěnými domky a kostelíky, po dřevařských cestách podél průzračných a divokých bystřin v hlubokých zalesněných údolích se vrátíme jakoby o několik desetiletí zpět. Za výhledy budeme šplhat na oblé poloniny plné borůvek a následně klesat do některých z místních kolib za občerstvením. Jednodenní výlety „nalehko“ jsou vhodné pro trekingová i horská kola. Sami si zvolíte variantu, která vám více sedne. A když se vám nebude chtít šlapat na kole, tak vždy ještě existuje pěší varianta. Celý zájezd je s variantami od lehké až po náročnou cykloturistiku. Nespornou výhodou tohoto programu je, že po celou dobu trvání zájezdu budeme bydlet na jednom místě, které se nám stane zdejší základnou. Obtížnost 2-3, vhodné pro treková i MTB kola, ideální pro cyklisty, kteří své kolo nepoužívají jen pro cestu do práce :-).Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Ukrajina na kole - program zájezdu

 • 1. den: odpolední odjezd z ČR, noční přesun na Podkarpatskou Rus.
 • 2. den: ranní prohlídka hlavního města „Zakarpatí“ UŽHORODU (hrad, skanzen, historické centrum, synagoga, tržnice); autobusem přesun do vesničky PILIPEC pod poloninu BORŽAVA, která se nám stane na sedm nocí domovem. Odpoledne v Pilipci zajedeme k vodopádu ŠIPOT schovaném uprostřed lesů (15 km).
 • 3. den: na kolech z PILIPCE přes vesničky NIŽNIJ a VĚRCHNIJ STUDENYJ, přejezd do Lvovské oblasti až do sedla BESKID na bývalé československo-polské hranici, sjezd přes SKOTARSKE do Volovce (vhodné pro MTB, alt. do Volovce vlakem) a odtud po silnici přes Volovecké sedlo zpět do Pilipce (60 km).
 • 4. den: na kolech po silnici údolím říčky Ripinka do okresního města MEŽHORJE, odsud stoupání do Siněvirského sedla s krásnými výhledy na okolní kopce, sjezd do vesnice SINĚVIR (alt. pro MTB výjezd i sjezd po „původní horské silnici“) a podél řeky Těrebla až do KOLOČAVY - návštěva dřevěného kostelíku ze 17. století s hroby čsl. četníků zastřelených Nikolou Šuhajem, muzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikoly Šuhaje a Eržiky, skanzen, bývalá četnická stanice (60 km), návrat zpět do Pilipce autobusem .
 • 5. den: autobusem přesun do Siněvirského sedla, na kolech asfaltový sjezd do Siněviru, tentokrát budeme pokračovat proti proudu říčky Těrebla do SINĚVIRSKÉHO NP, romantickým údolím se dostaneme přes malebnou vesničku SINĚVIRSKAJA POLJANA až k legendou opředenému SINĚVIRSKÉMU JEZERU, možnost výjezdu až do zapomenuté nádherné dřevařské osady SVOBODA, na kolech zpět podél Těrebly plné přírodních „vířivek“ lákajících ke koupání do Siněviru, kdekoliv početných kolibách možnost ochutnávky místní speciality na otevřeném ohni - šašliku (60 km), autobusem zpět do Pilipce.
 • 6. den: přejezd na kolech k Mežhorje, odtud do vesnice MAJDAN, a dále zapomenutými údolími nejmalebnějšího pohoří Podkarpatí - VERCHOVINY, proti proudu říčky HOLJATYN přes stejnojmennou vesničku až do téměř opuštěné malinké vísky REKYTY s nádherným dřevěným kostelíkem z 18. století, dále po nezpevněné cestě přes sedlo do Nižného Studeného a zpět do Pilipce, cestou můžeme v bočních údolích prozkoumat další opuštěné chudé horské osady Verchoviny plné dřevěných kostelů (60 km).
 • 7. den: varianta MTB: z Pilipce sedačkovou lanovkou i s kolem téměř na hřeben poloniny BORŽAVA, výhledy do údolí a na panorama celé poloniny, přejezd hlavního travnatého hřebene plného borůvek až do Mežhorje, návrat zpět do Pilipce autobusem nebo na kole, přejezd lze kdykoliv zkrátit jedním z odvážných sjezdů dolů do údolí (40-60 km). Varianta TREK: z Pilipce do vesničky BUKOVEC a podhůřím poloniny Boržava na rozhraní bukových lesů a pestrobarevných luk přes vesnice RIČKA a LOZJANSKIJ do MEŽHORJE, autobusem nebo na kole zpět do Pilipce (40-60 km); varianta PĚŠÍ (pro unavené z kola) - lanovkou na hřeben poloniny Boržava a pěší přechod hlavního hřebene, sestup do Ričky, návrat zpět autobusem.
 • 8. den: autobusem přesun do Volovce, odtud na kole po asfaltové silnici přes vesničky NIŽNÉ VOROTA a ZAVADKA a dále přes Seredněverecký průsmyk do bývalé HALIČE (dnes Lvovská oblast). Dále možnost zajet až do zapadlé vesničky VERCHNJAČKA. Po loukách návrat do Volovce. Odtud možnost autobusem nebo po silnici zpět do Pilipce (45-60 km).
 • 9. - 10. den: na kole (80 km) nebo autobusem údolím po proudu řeky RIKA do vesnice IZA (trh s proutěným zbožím), autobusem do MUKAČEVA (hrad, centrum města, výměna peněz, poslední nákupy v zastřešené tržnici), odjezd na hranici, noční přesun do ČR, příjezd do ČR v ranních hodinách.
 • Poznámka I: svozy platí pouze pro pěší variantu
 • Cena zahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí a připojištění stornopoplatků, doprava klimatizovaným autobusem (2 700 km) včetně dopravy kol v krytém přívěsu a včetně veškerých poplatků, doprovodné vozidlo, 7x ubytování v hotelu s polopenzí (2lůžkové pokoje), vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné do památek, fakultativní akce a náklady s nimi spojené, případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj v hotelu 1 600 Kč.
 • Stravování: polopenze. Vzhledem k množství zastávek během cykloetap, chutným a levným pokrmům v místních „občerstvovnách“ a kolibách je další stravování řešeno individuálně.
 • Ubytování: 7x ubytování v hotelu v 2 lůžkových pokojích.

Ukrajina na kole
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaHradec Králové, Olomouc, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, Valašské Meziříčí, svoz Brno, svoz LiberecQrCode image

 

TOPlist