Podkarpatská Rus - Pohodový týden - krajem Nikoly Šuhaje

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika

Ukrajina - Podkarpatská Rus - pohodový týden v luxusním hotelu s lehkou turistikou

Úvod:

V jihozápadní výspě Ukrajiny leží kus země spjatý s naší historií - Podkarpatská Rus. Téměř tři desetiletí byla součástí bývalého československého státu. Dodnes je tato část historie všudypřítomná (historické památky, budovy, české nápisy a značení, vzpomínky místních obyvatel). Uvidíme zemi nám tak blízkou, ale kulturou dnes už hodně vzdálenou. Uvyklí na shon a komfort naší společnosti poznáme tvrdý život pod východními Karpaty. Vesničky s dřevěnými domky a kostelíky ležící v hlubokých a zalesněných údolích s divokými řekami a bystřinami nás vrátí o několik desítek let nazpět. Téměř nedotčená příroda v nás bude vyvolávat romantické pocity a nostalgii po dávných časech. ZMĚNA HOTELU: Ubytovaní budeme v ****hotelu na okraji horské vesnice Pylypets. Náš ****hotel má 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Ukrajina - Podkarpatská Rus - program zájezdu

 • 1. den: odpolední odjezd z ČR, tranzit přes Slovensko na Ukrajinu.
 • 2. den: příjezd na ubytování do oblasti MEŽHORJE, snídaně na hotelu, dopolední procházka po Mežhorje, odpoledne autobusem výjezd na nenáročnou vycházku po loukách s výhledy na okolní poloniny a hory, mezi sedlem KAMJONKA a Mežhorjem, večeře na hotelu.
 • 3. den: snídaně, odjezd busem pod poloninu BORŽAVA, snad nejkrásnější poloninu Podkarpatské Rusi, do vesničky PILIPEC, sedačkovou lanovkou se dostaneme téměř na hřeben, na který vystoupáme a postupně zdoláme nejvyšší vrcholy poloniny - VELIKIJ VĚRCH (1 598 m) a STOJ (1 681 m), zpět strmě sestoupíme podél vodopádu ŠIPOT, v jehož průzračných vodách se můžeme vykoupat (túru lze zkrátit a pro sestup zpět můžeme využít lanovku, 15 km), autobusem zpět z Pilipce do hotelu, večeře.
 • 4. den: snídaně, výlet do NÁRODNÍHO PARKU SINĚVIR, výstup k legendou opředenému SINĚVIRSKÉMU JEZERU, návštěva malebné vesničky SINĚVIRSKÁ POLJANA, ochutnávka místní speciality šašliku, procházka romantickými údolími řek Těrebly a Ozerjanky, výstup k vysokohorskému divokému jezírku OZIRCE ve svahu poloniny PIŠKOŇA, koupání v osvěžujících peřejích průzračných říček, 15 km, autobusem zpět do hotelu, večeře.
 • 5. den: snídaně, odjezd autobusem pod poloninu BORŽAVA, na kterou se opět přiblížíme lanovkou, a tentokrát po pěšinách lemovaných hustými porosty borůvek přejdeme po hlavním hřebenu s nádhernými výhledy do údolí a na panorama celé poloniny až do vesnice RIČKA, 17 km, autobusem do hotelu, večeře.
 • 6. den: snídaně, výlet do KOLOČAVY za nedávnou československou historií - muzeum Ivana Olbrachta, dřevěný kostelík s hroby četníků zastřelených Nikolou Šuhajem, skanzen s úzkokolejkou, hroby Nikoly a Eržiky. Vystoupáme „gruzavikem“ na hřeben poloniny KRÁSNÁ, projdeme se po hřebeni a sestoupíme zpět do Koločavy, 10 km, občerstvení v bývalé četnické stanici, autobusem zpět do hotelu, večeře.
 • 7. den: snídaně, autobusem odjezd do vesničky IZA s proutěným zbožím všeho druhu, návštěva druhého největšího města Podkarpatí MUKAČEVA (hrad, centrum města s pěší zónou, poslední nákupy v ohromné tržnici), odjezd přes Slovensko do ČR.
 • 8. den: dopolední návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 400 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 280 Kč.
 • Stravování: polopenze.
 • Ubytování: ubytování v ****hotelu, 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV.

Ukrajina - Podkarpatská Rus
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ S TURISTIKOU
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Olomouc, Pardubice, Poděbrady, Valašské Meziříčí, svoz Svitavy, svoz Litomyšl, svoz Vysoké Mýto

Mapa zájezdu


QrCode image

TOPlist