Ukrajina - Putování po karpatských poloninách za super cenu ** - penzion

Náročnost 2 klimatizovaný autobus penzion vlastni strava turistika

Ukrajina - Podkarpatská Rus - horská turistika jednodenní tůry - ubytovna s možností doplatku stravy

Úvod:

Putování v rámci tohoto zájezdu nás zavede do zapomenuté oblasti Zakarpatské Ukrajiny, nejvýchodnějšího cípu bývalého Československa - Podkarpatské Rusy. Navštívíme vesničky s dřevěnými domky a kostelíky obklopené sytě zelenými loukami. Po dřevařských cestách vedených hlubokými zalesněnými údolími a podél průzračných a divokých bystřin budeme stoupat na rozlehlé poloniny plné borůvek za dalekosáhlými výhledy. Historické památky, české nápisy a značení, ale i vzpomínky místních obyvatel nás vrátí do minulých časů o několik desetiletí zpět. Zájezd je vhodný pro ty, co dávají přednost pěším jednodenním toulkám po horách „nalehko“. Nespornou výhodou tohoto programu je, že po celou dobu trvání zájezdu budeme bydlet na jednom místě, které se nám stane zdejší základnou.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Ukrajina - Horská turistika - program zájezdu

 • 1. den: odpolední odjezd z ČR, noční přesun na Podkarpatskou Rus.
 • 2. den: ranní prohlídka hl. města „Zakarpatí“ UŽHORODU (hrad, skanzen, historické centrum, synagoga, tržnice). Autobusem přesun do obce PILIPEC pod poloninu BORŽAVA, která se nám stane na sedm nocí domovem. Procházka k vodopádu ŠIPOT schovaném uprostřed lesů.
 • 3. den: pěkná celodenní túra na dva nejvyšší vrcholy poloniny BORŽAVA, která je snad nejkrásnější poloninou Podkarpatské Rusi - VELIKIJ VĚRCH (1 598 m) a pro zdatnější i STOJ (1 681 m), zpět lanovkou nebo pěší sestup do Pilipce.
 • 4. den: ráno autobusem přesun do KOLOČAVY, místním „gruzavikem“ výjezd do sedla PRISLOP (926 m). Odtud stoupání na KRÁSNÝ VRCH (1 512 m) a po té pozvolný sestup do Koločavy. Alternativně pro milovníky strmých sestupů protilehlý osamocený špičatý vrchol STRIMBA (1 719 m) s nádhernými výhledy, který se tyčí nad Koločavou, sestup zpět do Koločavy. Možnost návštěvy hrobů Nikoly Šuhaje a Eržiky, dřevěný kostelík ze 17. století, muzeum Ivana Olbrachta, občerstvení v bývalé četnické stanici, autobusem návrat zpět do Pilipce.
 • 5. den: ráno autobusem přesun přes SINĚVIRSKÉ SEDLO, celodenní turistika v NÁRODNÍM PARKU SINĚVIR, přes živý skanzen ve vesnici SVOBODA podnikneme túru po bývalé československé hranici až na VYŠKOVSKIJ GORGAN (1 440 m), následuje sestup k legendou opředenému SINĚVIRSKÉMU JEZERU, ochutnávka místní speciality na otevřeném ohni – šašliku v jedné z početných kolib, autobusem zpět do Pilipce.
 • 6. den: ráno autobusem přejezd do vesnice SINĚVIR, výstup začneme od říčky Ozerjanky k Muzeu vorařství vystoupáme a odpočineme se u jezírka OZIRCE a sestoupíme k hájence. Autobusem krátký přejezd do Koločavy. V proslulé četnické stanici u místní speciality počkáme na druhou skupinu. Fakultativně (cca 50 UAH) možnost prohlídky Koločavy včetně výkladu s místním průvodcem hovořícím česky (cca 2 hod.). Náročnější, ale nádherný celodenní přechod poloniny PIŠKOŇA - začneme od říčky Ozerjanky, podél rozkvetlých luk vystoupáme až na travnatý hřeben, zdoláme nejvyšší vrchol NĚGROVEC (1 709 m), cestou budeme mít okolní hory a Koločavu jako na dlani, sestoupíme do Koločavy (převýšení sice 1 000 m, ale pozvolné klesání), auutobusem zpět do Pilipce.
 • 7. den: sedačkovou lanovku vystoupáme téměř na hřeben poloniny BORŽAVA a po pěšinách lemovaných hustými porosty borůvek přejdeme hlavní hřeben s nádhernými výhledy do údolí a na panorama celé poloniny, sestup do údolí k vesnici RIČKA, autobusem zpět do Pilipce. Varianta pro ty, které při náročném sestupu bolí kolena, poloninou Boržava- přes MAGYRE-ŽIDE (1 516 m) na GRAD (1 378 m) a zpět, lanovkou do Pilipce.
 • 8. den: autobusem přesun do ŠČERBOVCE pod BUKOVSKOU POLONINOU, výstup na nejvyšší vrchol Bukovské poloniny PIKUJ (1 408 m), výhledy do nížin Haliče a na poloninu Runa, přechod části hřebene poloniny, sestup do vesničky BILASOVICA, autobusem zpět do Pilipce.
 • 9. - 10. den: autobusem odjezd údolím řeky RIKA do vesnice IZA (trh s proutěným zbožím), dále do MUKAČEVA (hrad, centrum města, výměna peněz, poslední nákupy v zastřešené tržnici), odjezd na hranici, noční přesun domů, příjezd do ČR v ranních hodinách.
 • Cena zahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem (2 700 km), 7x ubytování v penzionu (2 až vícelůžkové pokoje) bez stravy, vedoucí zájezdu, informační materiál.
 • Cena nezahrnuje: vstupné do památek, fakultativní akce a náklady s nimi spojené, případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 7x místní snídaně 777 Kč, garance 2lůžkového pokoje po celou dobu pobytu 500 Kč/os.
 • Stravování: bez stravy. Možnost přikoupení 7x místní snídaně. Vzhledem k chutným a levným pokrmům v místních „občerstvovnách“ a kolibách je další stravování řešeno individuálně. Ceny odpovídají cenám v ČR.
 • Ubytování: 7x ubytování v penzionu ve vícelůžkových pokojích.

Ukrajina - Horská turistika
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ S TURISTIKOU
UbytováníPenzion
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaHradec Králové, Olomouc, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, Valašské Meziříčí, svoz Brno, svoz Liberec

Mapa zájezdu


QrCode image

TOPlist