Termíny - přidat do oblíbených
19.08.19 - 28.08.1919NWA0166247 990 KčPřidat
20.09.19 - 29.09.1919NWA0163044 990 KčPřidat

USA - New York - Washington D.C. - Philadelphia - americký sen podrobně

vlak letecky klimatizovaný autobus hotel 3* snidane TIP CK Poznání Náročnost 1.5

Poznávací zájezd s ubytováním do hotelu na dosah ruky všem památkám (v New Yorku se snídaní). Během tohoto zájezdu zažijete jízdu americkým vlakem do Washingtonu. Živou metropoli, která nikdy nespí, si užijete v New Yorku, Washington vás přivítá svým klidem a zelení, ve Philadelphii se přenesete do historie, kdy se formovala v USA demokracie.


Úvod:

Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Nikdy vás neomrzí a vždy budete mít důvod, proč se sem vracet. My vám nabízíme možnost započít svůj americký sen na východním pobřeží. A ani ti, kteří tyto končiny již navštívili, se jistě nebudou nudit. Většina zájezdu je věnována nejlákavějšímu městu světa – New York City, které si podrobně prohlédneme. Do Philadelphie, původního hlavního města Spojených států na břehu řeky Delaware, si zajedeme odpočinout od rušného města, které nikdy nespí, a přesvědčíme se, že toto město je opravdu „městem bratrské lásky“, jelikož je jedno z nejvíce etnicky smíšených měst v USA. A dva dny se budeme seznamovat s městem, kde se formovala historie celých Spojených států, s Washingtonem. Provází Kamila Houhová.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
19.08.19 - 28.08.19 19NWA01662 47 990 Kč Rezervovat
20.09.19 - 29.09.19 19NWA01630 VYPRODÁNO 44 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

USA - program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy, přílet do NEW YORKU, transfer z letiště do hotelu, nocleh.
 • 2. den: snídaně, první den prohlídky začneme v srdci Manhattanu, v Midtownu, který je ohraničen 14. ulicí a Central Parkem. Poprvé spatříme záři neonů ohlašující, že jsme v centru, a to na TIMES SQUARE, které je srdcem divadelní čtvrti. Spatříte dlouhé řady lidí dychtivých po zlevněných lístcích na některé z úžasných představení na Broadwayi, my vám však tyto lístky můžeme zajistit již předem bez nutnosti dlouhého čekání (viz příplatky). Dále povedou naše kroky k BRYANT PARKU, k jednomu z nejúžasnějších parků ve městě, kde navštívíme New York Public Library, největší pro veřejnost otevřenou knihovnu v NY. Po 6. Avenue budeme procházet mezi mrakodrapy velkých korporací, zastavíme se u RADIO CITY MUSIC HALL, vrcholu luxusu 30. let, a prohlédneme si ROCKEFFELEROVO CENTRUM. Prohlídka pokračuje na honosnou ulici 5. Avenue, která oplývá místními butiky a obchodními domy s cenami za hranicí možností většiny lidí, nicméně vás to nemusí odrazovat, protože vám ulice poskytne možnost nahlédnout do gotické katedrály ST PATRICK’ CATHEDRAL z roku 1888 a ještě než dojdeme ke slavnému hotelu Plaza a k přepychovému domovu Ivanky Trump v Trump Tower, kam musíme nahlédnout, zvědavost nás zavede do MUZEA MODERNÍHO UMĚNÍ (MoMa), které nabízí nejucelenější přehled umění 19. a 20. st. V MoMa naleznete slavná díla Van Gogha, Cézanna či Muncha, ale také přehlídku architektury, moderního designu a fotografie. Po prohlídce budete jistě plní dojmů a my se vydáme jen pár metrů na Park Avenue, která je jakousi „sestrou“ slavnější Páté Avenue. Zde nás ohromí mezi mrakodrapy se krčící byzantský kostel ST BARTHOLOMEW’S CHURCH a hned vedle masivní budova hotelu Waldorf Astoria. Dnešní nabitý den zakončíme na nádraží, ale ne na ledajakém, nýbrž na GRAND CENTRAL STATION, kde se šálkem kávy v ruce budeme chvíli pozorovat nekonečný proud cestujících z ochozů, ze kterých je perfektní výhled na celou halu. Nesmíme ještě opomenout CHRYSLER BUILDING, jednu z nejkrásnějších staveb na Manhattanu, která se nachází hned vedle nádraží. Poté se již odebereme do hotelu, kde budeme odpočívat nebo se ještě toulat po okolí.
 • 3. den: po snídani vyrazíme na místo s nejúžasnějším panoramatem na světě, do Downtownu, jehož hlavním lákadlem je trajekt, který nás zaveze na Ostrov svobody. Již z dálky nás ohromí symbol amerického snu, SOCHA LADY LIBERTY s pochodní v jedné ruce a s kamennou deskou v ruce druhé. Kousek odtud leží ELLIS ISLAND s Muzeem emigrace, kde byla dříve imigrační stanice, první zastávka přistěhovalců do Ameriky. Ještě před polednem se přesuneme do FINANCIAL DISTRICTU s původními křivolakými uličkami a starými kostely. Na WALL STREET navštívíme Federal Hall National Memorial, kde byl George Washington vyhlášen prezidentem, budeme pozorovat finančníky pobíhající kolem Newyorské burzy a také se podíváme do parku Bowling Green, kde Peter Minuit odkoupil od Indiánů celý ostrov za 25 dolarů a který střeží bronzová socha býka zvaná Charging Bull. S indiánskou historií se můžete podrobněji seznámit ve vedlejším NÁRODNÍM MUZEU AMERICKÝCH INDIÁNŮ. A nyní se dostáváme k místu, které všechny jistě zajímá nejvíce, k WORLD TRADE CENTRU, kterému vévodí nová věž Freedom Tower a další čtyři mrakodrapy. Na památku teroristického útoku z 11. září 2001 zde byl postaven památník 9/11 Memorial. Z nejfotografovanějšího mostu přes East River, z BROOKLYNSKÉHO MOSTU, je krásný výhled na historickou čtvrť South Street Seaport na východní straně Downtownu, kde nyní kotví několik renovovaných lodí a plachetnic. Po překonání mostu se ocitneme ve čtvrti DUMBO v Brooklynu, kde si odpočineme v parku mezi Brooklynským a Manhattanským mostem. Až si užijeme trochu klidu a nabereme síly, vrátíme se zpět k CIVIC CENTRU, kde se nachází radnice a nejstarší mrakodrap Spojených států z r. 1913 - Woolworth Building. Po celodenním putování Downtownem zamíříme do trochu jiného světa, kterým prochází ústřední ulice Mott Street, a to do ČÍNSKÉ ČTVRTI, kde se můžeme zastavit v čajovně nebo v některé z asi 150 restaurací, kde ochutnáme pravé kantonské dim sum v obležení několika desítek místních přátelských obyvatel. Kdo bude mít zájem, může strávit příjemný večer v Metropolitní opeře, v divadle na Broadwayi apod. (viz příplatky).
 • 4. den: snídaně, dnes nás čeká přejezd lanovkou ROOSEVELT ISLAND TRAM, kterou se dostaneme na ostrov Roosevelt Island na řece East River. Při jízdě lanovkou si vyfotíme krásné pohledy. Následuje dopolední výhled z vyhlídky TOP OF THE ROCK na střeše Rockeffelerova centra, která je pro mnohé ještě úchvatnější než výhled z Empire State Building. Pokračujeme v prohlídce Manhattanu, zamíříme na náměstí UNION SQUARE, ze kterého směrem na sever vede tzv. Ladies‘ Mile s množstvím obchodů a butiků. Na 20. ulici se zastavíme před budovou č. 28, která je rodným domem prezidenta Theodora Roosevelta, o pár bloků dál nás ohromí elegantní stavba FLATIRON BUILDING stojící na trojúhelníkové parcele a pro svůj špičatý tvar je často nazývána „žehlička“. Metrem se přesuneme o pár ulic na sever do GARMENT DISTRICTU, kterému vévodí slavná budova Empire State Building. My si ji však necháme na večer a zamíříme na HERALD SQUARE s největším obchodním domem na světě Macy’s, kde se dají najít levné designérské kousky za předpokladu, že budete chvilku hledat. Zde si dáme volno na nákupy či vyfocení slavné MADISON SQUARE GARDEN, kudy projde denně několik milionů cestujících a kde sídlí hokejový tým Rangers nebo basketbalové týmy Knicks a Liberty. V případě zájmu možnost obědu v místní vynikající japonské restauraci, kde ochutnáte nejlepší sushi a mořské plody či ostatní pochoutky asijské kuchyně za příznivou cenu. Kdo bude chtít, vrátí se na hotel, kde si odpočine, aby načerpal síly na večerní návrat na Manhattan, kde nás bude čekat neopakovatelný výhled z 86. patra EMPIRE STATE BUILDING.
 • 5. den: snídaně, individuální program v New Yorku dle vlastního zájmu. Obdivovatelé umění se mohou vydat na prohlídku některých muzeí v oblasti Museum Mile na Upper East Side, z nichž nejvýznamnější je GUGGENHEIMOVO MUZEUM umístěné v neméně působivé budově, METROPOLITNÍ MUZEUM UMĚNÍ (MET), nebo přírodopisné AMERICAN MUSEUM OF NATURAL HISTORY, které stojí na protější straně Central Parku v Upper West Side, a kde si, mimo jiné, můžeme prohlédnout i několik exponátů z ČR. Ostatní si mohou užít okružní plavbu lodí kolem Manhattanu či plavbu na ostrov STATEN ISLAND, při které budou míjet Sochu Svobody, nebo je možné zabrouzdat i do okolních čtvrtí, za návštěvu jistě stojí zoo v BRONXU nebo přímořské letovisko CONEY ISLAND s krásnou písčitou pláží. Naše skupina se spojí odpoledne u LINCOLNOVA CENTRA, kde sídlí Metropolitní opera, Newyorská filharmonie a Julliard – jedna z nejvýznamnějších konzervatoří na světě. Večer strávíme v příjemné hospůdce nedaleko Times Square, která se stala inspirací pro legendární McLaren’s Pub ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku.
 • 6. den: snídaně, dopoledne odjezd vlakem do současného hlavního města USA – WASHINGTONU, kde naleznete stovky historických atrakcí, a my navštívíme ty nejvýznamnější, zejména v oblasti travnatého náměstí MALL. Jakmile se ubytujeme, vydáme se na ARLINGTONSKÝ NÁRODNÍ HŘBITOV a zároveň se ocitneme v jiném státě, ve Virginii. Na tomto místě posledního odpočinku hoří věčný plamen u hrobu prezidenta Johna F. Kennedyho. Metrem se přesuneme do centrální oblasti MALLU a vydáme se na procházku k BÍLÉMU DOMU, k PAMÁTNÍKU VOJÁKŮM VIETNAMSKÉ VÁLKY připomínajícímu 60 000 amerických vojáků, kteří zemřeli ve válce ve Vietnamu. Dojdeme až k řece Potomac, na jejímž břehu stojí LINCOLNŮV PAMÁTNÍK postavený na počest muže, který ukončil otrokářství v USA. Hned vedle stojí PAMÁTNÍK VOJÁKŮM KOREJSKÉ VÁLKY. V případě dostatku času se nabízí ještě procházka kolem jezírka TIDAL BASIN s JEFFERSONOVÝM PAMÁTNÍKEM.
 • 7. den: dnešní ráno strávíme prohlídkou KAPITOLU, který je sídlem Kongresu a Nejvyššího soudu. Prohlídka nás zavede do několika historických místností včetně krypty. V protější Knihovně Kongresu je uschováno na 130 milionů knih a je tak největší knihovnou na světě. V rámci její prohlídky můžete zavítat také do Thomas Jefferson Building, kde se nachází několik originálů významných listin, např. příprava proslovu Martina Luthera Kinga ml. Po tomto zážitku se budeme věnovat prohlídce jednoho z nejlepších muzeí Smithsonianského institutu a pro mnohé možná i největší atrakci celého Washingtonu - NÁRODNÍ MUZEUM LETECTVÍ A KOSMONAUTIKY. Prohlédneme si zde nezaměnitelná díla, např. ručně vyrobené letadlo bratří Wrightových z r. 1903, letadlo Charlese Lindbergha, které jako první přeletělo Atlantický oceán v r. 1927 apod. Po prohlídce muzea se přesuneme k WASHINGTONOVĚ PAMÁTNÍKŮ - památník je věnován prvnímu prezidentovi Spojených států, Georgi Washingtonovi. Následuje cesta autobusem do původního hlavního města USA – PHILADELPHIE a nocleh nedaleko od místa, kde byla podepsána Deklarace nezávislosti.
 • 8. den: dopolední prohlídka INDEPENDENCE HALL a Zvonu nezávislosti LIBERTY BELL se svou slavnou prasklinou, o které je veden nejeden příběh. Poté si v rámci individuálního volna budete moci prohlédnout ještě další budovy v oblasti národního parku Independence Hall, např. National Constitution Center - muzeum věnované nejznámějším dokumentů národa, zejména Deklaraci nezávislosti, v muzeu také stojí 42 bronzových soch signatářů Deklarace atd. nebo se můžeme vydat na slavné Rockyho schody před Muzeem umění. Prohlídka Philadelphie by nebyla kompletní, pokud bychom neochutnali slavný Philly cheesesteak, na který si dojdeme do jedné z restaurací v městském centru, kde si zároveň prohlédneme barokní radnicí a 11 metrů vysokou Pennovou sochou, odpoledne odjezd autobusem zpět do New Yorku, nocleh.
 • 9. den: snídaně, dle času odletu možnost posledních nákupů, transfer na letiště a odlet domů.
 • 10. den: přílet do Prahy.
 • Poznámka I: New York City Pass zahrnuje následující vstupy: Empire State Building, American Museum of Natural History, Metropolitní muzeum umění, Top of the Rock nebo Guggenheimovo muzeum, plavba k Soše Svobody a na Ellis Island nebo okružní plavba kolem Manhattanu, 9/11 Památník a Muzeum nebo Námořní, letecké a vesmírné muzeum Intrepid
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-New York vč. let. tax a poplatků cca 15 500 Kč (v srpnu cca 18 500 Kč), veškerá místní doprava v rámci programu (autobus, metro, vlak), 8x ubytování v hotelu*** ve 4lůžkovém pokoji, 6x americká snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupné, registrace ESTA ke vstupu na území USA, pojištění léčebných výloh v zahraničí a připojištění stornopoplatků a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 2lůžkový pokoj 4 800 Kč/os., pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 550 Kč, do 80 000 Kč za 1 150 Kč, registrace ESTA ke vstupu na území USA 450 Kč, karta New York City Pass 3 350 Kč (2 650 Kč děti 6-17 let), vstupenka One World Observatory 950 Kč (750 Kč děti 6-12 let), možnost zajištění následujících služeb (více info v CK): vyhlídkový let vrtulníkem nad Manhattanem od 5 000 Kč, vstupenka do divadla na Broadway od 1 650 Kč, do Metropolitní opery od 1 500 Kč, lístek na zápas New York Rangers, New York Knicks či New York Yankees od 600 Kč.
 • Stravování: 6x americká snídaně
 • Ubytování: 8x ubytování v hotelu*** ve 4lůžkovém pokoji, za příplatek možnost 2lůžkového pokoje

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 550 Kč
 • registrace ESTA ke vstupu do USA - 450 Kč
 • New York City Pass - 3 350 Kč
 • New York City Pass (dítě 6-17 let) - 2 650 Kč
 • příplatek za 2 lůžkový pokoj - 4 800 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 150 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 750 Kč
 • vstupenka One World Observatory dospělý - 950 Kč
 • vstupenka One World Observatory dítě 6-12 let - 750 Kč
Hodnocení zájezdu

USA
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace USA USA
Washington Washington
Philadelphia Philadelphia
New York New York
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
USA - zájezdy
Washington - zájezdy
Philadelphia - zájezdy
New York - zájezdyQrCode image

Hodnocení

manželé Třešňákovitermín: 27.4. - 6.5.2018

Milá Kamilo,
nejdříve Vám musíme poděkovat za perfektně připravenou a zorganizovanou dovolenou. Nejen že všechno šlapalo jako na drátkách, ale velkým plusem byl Váš zasvěcený výklad a zřejmý zápal pro věc. Taky jste nám poskytovala jistotu, kterou jsme v některých situacích opravdu potřebovali. Naším přáním bylo poznat v daném čase co nejvíce New York a to se stoprocentně vyplnilo.

Srdečně zdraví Třešňákovi.

Lukáš Wenceltermín: 24.9. - 3.10.2017

Dobrý den,
chtěl bych Vám velice poděkovat, za opravdu nezapomenutelný zájezd do USA, konkrétně USA - New York - Washington D.C. - Philadelphia - americký sen podrobně, v termínu 24.9.2017 - 3.10.2017. Nemám jedinou věc, kterou bych vytknul. Zájezd na 100% splnil mé očekávání a již od samého začátku jsem věděl, že jste ta pravá cestovka, která mi splní sen. Dále bych Vám chtěl poděkovat za vstřícnost a bleskové odpovídání na mé dotazy, ale především bych chtěl velice poděkovat za úžasnou průvodkyni Bc. Kamilu Houhovou, na kterou nemám slov, a kterou si nemohu vynachválit, prosím zajistěte, aby se o této zprávě dozvěděla, pokud tuto zprávu neobdrží.
Doufám, že toto nebyl můj poslední zájezd s Vámi.

Přeji hezký den

Lukáš Wencel

Hana Skálovátermín: 24.9. - 3.10.2017

Kamčo, moc děkujeme za prima pobyt, bylo to fakt skvělý - nebyla jsem natěšená do USA, nebyl to můj sen vidět NY (na rozdíl od Petry), ale jsem hrozně ráda, že jsem se k tomu dokopala a že jsem poznala zase jiný kus světa.
Jsi perfektní průvodkyně, všechno bylo zařízeno, vše klapalo, a pořád s úsměvem na rtech (což není u průvodců vždy pravidlem).

Pavel Drápelatermín: 28.4. - 7.5.2017

Dobrý večer Kamilo, chtěl bych Vám ještě jednou moc poděkovat za skvěle zorganizovaný pobyt v USA.

Postupem času nám teprve dochází jak bezvadné to bylo, co vše bylo možno vidět a zažít a to hlavně díky Vám a skvělé organizaci a cenným radám pro nás.

Díky moc ještě jednou a mějte se krásně!

S pozdravem
Pavel D.

ing. arch. Jaroslav Skalickýtermín: 28.4. - 7.5.2017

Dobrý den,
děkuji Vám za krásný zájezd do USA, který ve mě zanechal spoustu zážitků.
Jak budu mít trochu upravené fotky, tak Vám na ně zašlu odkaz.

s pozdravem a přáním hezkého dne

ing. arch. Jaroslav Skalický

Podobné zájezdy

TOPlist