Termíny - přidat do oblíbených
12.03.21 - 21.03.2121JAA0112465 990 KčPřidat
19.03.21 - 28.03.2121JAA0112565 990 KčPřidat

Pohodový týden od Mysu Dobré naděje až na safari

letecky hotel polopenze turistika Novinka

Jižní výspa afrického kontinentu nabízí různorodou subtropickou přírodu, safari, ale také vyhlášené vinice. Samozřejmě navštívíme i Kapské město.

Úvod:

Kapské Město a Mys Dobré naděje patří k nejproslulejším místům Afriky, které stojí za to alespoň jednou v životě navštívit. Krásy nejvyspělejšího státu černého kontinentu si nyní můžete vychutnat v kvalitním zázemí, a hlavně v pohodovém tempu! S výjimkou jedné noci v rámci výletu na safari jsme ubytování po celou dobu přímo v Kapském Městě. I bez zdlouhavých přejezdů a častého stěhování navštívíme všechny známé atrakce, a navíc ještě přidáme několik pohodových procházek v opuštěné magické přírodě. Vychutnáme si panoramatické výhledy ze Stolové hory či z ikonické Lion’s Head. Projedeme se nad pobřežními útesy, ale i uvnitř horské krajiny. Uvidíme kolonie tučňáků a v rámci výletu na safari také slony, zebry, žirafy a s trochou štěstí třeba i lvy. Přímo na vinicích pak v pohádkové krajině ochutnáme víno! V ceně je kromě jiného i polopenze. Provází J. Ježek (v 1. termínu).

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
12.03.21 - 21.03.21 21JAA01124 POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA 65 990 Kč Rezervovat
19.03.21 - 28.03.21 21JAA01125 65 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do JAR s přestupem.
 • 2. den: přílet do KAPSKÉHO MĚSTA, pronajatým minivanem přesun na hotel, ubytování. Dle letového řádu krátká procházka po nábřeží VICTORIA & ALFRED WATERFRONT. Večeře.
 • 3. den: snídaně, míříme na jih do asi nejslavnějšího místa Jižní Afriky - MYSU DOBRÉ NADĚJE. Přestože se nejedná o geografické nejjižnější místo Afriky, nesmí tento proslulý bod chybět v seznamu každého dobrodruha! Kromě místa samotného budeme obdivovat i nádherné výhledy na divoký ATLANTICKÝ OCEÁN. Turisticky exponovaným místům unikneme na některé z turistických stezek, které vedou po malebném pobřeží. Odpoledne nás čeká další unikátní zážitek - na plážích nedaleko SIMON’S TOWN budeme pozorovat kolonie TUČŃÁKŮ! Návrat na ubytování, večeře.
 • 4. den: snídaně, čekají nás dvě atraktivní procházky s panoramatickými výhledy na pobřeží, a zároveň na ostře vybíhající pohoří. Po dopolední procházce nad zálivem HAUT BAY vyjedeme, a zájemci ještě výše vystoupají, až k ikonickému vrcholu LION’S HEAD. Dechberoucí výhledy na oceán a horskou krajinu doplní kulisa pulzující metropole přímo pod námi. Den zakončíme nenáročnou procházkou v centru CAPE TOWNU. Otužilci si mohou i zaplavat v oceánu. Večeře.
 • 5. den: snídaně, dnes vyrážíme do slavné vinařské oblasti rozkládající se v okolí městečka STELLENBOSCH. Právě odsud pochází velké množství proslulého jihoafrického vína. Opět nás čekají nádherné pohledy do krajiny, tentokrát se všudypřítomnými vinicemi a horami v pozadí. Těšit se můžete na OCHUTNÁVKU VÍN i krátkou procházku mezi vinohrady. Poté zavítáme do přírodní rezervace JONKERSHOEK, kde se zastavíme a případně projdeme k fascinujícím vyhlídkám do údolí STELLENBOSCH VALLEY. Dle času zamíříme také do průsmyku BIAN’S KLOFF PASS s nádhernými výhledy do LIMIETBERG NATURAL RESERVE. Po návratu do CAPE TOWNU nás čeká ještě romantická projížďka lodí (v ceně zájezdu) s výhledy na město s dominantou Stolové hory. Večeře.
 • 6. den: jednou z nejkrásnějších silnic světa po pobřeží až na skutečný nejjižnější bod kontinentu - STŘELKOVÝ MYS. Hranici ATLANTIKU a INDICKÉHO OCEÁNU si vychutnáme dosyta. Projdeme se po divokém pobřeží a užijeme si další neopakovatelné výhledy. Po lehké turistice se budeme vracet do Cape Townu skrze vnitrozemí. Večeře.
 • 7. den: snídaně, přesun na východ do soukromé rezervace AQUILA. Zde nás čeká zcela jiný zážitek - jsme uprostřed divoké přírody, která se jen hemží exotickou zvěří včetně zástupců VELKÉ PĚTKY! Po obědě (v ceně zájezdu) se vydáme na první část SAFARI, kde s trochou štěstí uvidíme LVY a další kočkovité šelmy, SLONY, NOSOROŽCE, BUVOLY, ZEBRY, ŽIRAFY a další. Večeře. Nocleh v okolí parku.
 • 8. den: snídaně, dopoledne druhá část SAFARI. Po obědě (v ceně zájezdu) cesta zpět do CAPE TOWN. Poté, co se ubytujeme, se na rozloučenou s městem vyvezeme lanovkou na proslulou STOLOVOU HORU. Na vrcholu se za dobrého počasí krátce projdeme a vychutnáme si poslední výhledy na město. Večeře.
 • 9. den: snídaně, dle letového řádu možnost odpočinku na pláži, nákupy či procházka po CAPE TOWN. Transfer na letiště, odlet do ČR.
 • 10. den: přílet do Prahy.
 • Poznámka I: Pro cestování do JAR je nutný negativní výsledek testu na Covid-19. Při návratu do ČR je nutné podstoupit test na Covid-19 po příletu. Test při návratu hradí CK.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha – Kapské Město vč. let. tax a poplatků v max. výši 20 000 Kč, 7x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vl. soc. zařízením se snídaní (6x v Kapském Městě, 1x na safari), 7x večeře, doprava pronajatým minivanem dle programu, výlet do rezervace Aquila včetně safari dle programu, 1x oběd, vstupy/vjezdy do přírodních rezervací, informační materiály, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: ostatní vstupy, lanovka na Stolovou horu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 9 000 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 600 Kč, do 80 000 Kč 1 200 Kč, příplatek pro případ pandemie Covid-19 za 600 Kč.

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 600 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 200 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 9 000 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 9 000 Kč
 • připojištění pro případ pandemie - 600 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace JAR JAR
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
JAR - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy