Alpina - CK Poznání

Alpina - CK Poznání
Partner CK: ALPINA, sídlící v bavorském Augsburgu, je dceřinou společností německé firmy Uvex. Toto spojení umožňuje oběma značkám využívat společné vývojové a marketingové oddělení a také společné výrobní prostory. Výroba obou značek se realizuje shodou okolností nedaleko českých hranic - přilby v Passau a brýle v malebném městečku Leederdorn. Do obou výrobních prostor koncern Uvex v letošním roce investoval několik desítek miliónů euro na rozšíření kapacity. Důvod byl jednoznačný - současné prostory již nestačily neustále rostoucí poptávce po cyklistických přilbách a sportovních brýlích. Druhým důvodem byla ekologie, obě továrny splňují ty nejpřísnější ekologické požadavky a pokud stojíte na parkovišti před výrobními budovami, ani v nejmenším nepoznáte, o jakou výrobu se zde jedná. Vše ladí a harmonizuje s okolní krajinou Černého lesa.

ALPINA je největším výrobcem sportovních brýlí v Německu. Každý rok vyrobí více než 900 000 kusů brýlí. Například velmi populárního modelu Swing (velmi dobře ho znají lyžaři) se již za 25 let existence vyrobilo v mnoha modifikacích více než 3,5 miliónu kusů! Tímto výsledkem se řadí k nejúspěšnějším modelům sportovních brýlí na světě.

Výroba přileb ALPINA představuje současnou nejmodernější technologii a kvalitu materiálů. K výrobě přileb se používá in-mold technologie (vstřikování hmoty vnitřní skořepiny za vysokých teplot a tlaků do formy vnějšího skeletu přilby), která zaručuje vysokou pevnost, pružnost a také maximální bezpečnost díky lepšímu rozložení síly nárazu než je tomu např. u zastaralé výroby laciných tzv. "lepených" přileb.

Úspěšnost a popularitu brýlí ALPINA pochopíte při jejím vyzkoušení. Jsou velmi lehké a konstrukce většiny brýlí Vám padne jako ulitá. Pokud Vaše proporce vyžadují, tak mnohé modely nabízejí možnost seřizování velikosti nosníků (podle velikosti Vašeho nosu) či tvaru koncovek nožiček (podle velikosti Vaší hlavy). Používá se zde materiál s tzv. "paměťovým efektem". Vybrané modely nabízejí ještě další libůstku a to seřizování nožiček vůči zorníkům (např. modely Twist a již zmiňované modely Swing).

U vybraných modelů je samozřejmostí použití skel s polarizačním filtrem, zde zvaným Quattroflex. Tento filtr zvýrazňuje kontury barev a hlavně odstraňuje odlesky slunce. Jev se někdy nazývá "rybářské vidění" - když sluníčko svítí na hladinu jezera, což je pro lidské oči velmi nepříjemné, s použitím filtru odlesk zmizí a pokud je čistá voda, vidíte bez problému až na dno... Ze stejného důvodu je tento filtr velmi výhodné používat na horách. Vybrané modely používají skla Varioflex. Tyto skla se přizpůsobují intenzitě světla. Rozdíl ve změně barvy je cca 20%. Je to z toho důvodu, že určitý čas trvá, než se z tmavší barvy přejde do čiré. Při větším zatmavení by už třeba takový biker, který vjede z plného sluníčka do stínu lesa, měl velké problémy v orientaci - zesvětlení by mu trvalo neúměrně dlouho. Je otestováno, že kdo používá tyto skla, již nemusí měnit zorníky celoročně. Zatmavení stačí, abyste nemuseli mhouřit oči a sluneční svit Vám nebyl nepříjemný. Při maximálním zesvětlání je možné je používat i za soumraku při jízdě lesem.

Zájezdy

pod vypisem