Pohodový týden v Alpách - Slovinsko - Perla Julských Alp - Bled

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika

Julské Alpy - dovolená v Julských Alpách s příjemnou turistikou a kvalitním zázemím


Úvod:

Není snad známější slovinské turistické atrakce než jezero Bled s ostrovním kostelíkem a působivým hradem. Bled se nachází v podhůří Julských Alp, těsně na hranici Triglavského národního parku. A právě poloha hotelu vybízí ke krásným túrám v srdci národního parku i k nádherným procházkám u Bledského nebo Bohinjského jezera. Poznáme asi nejhezčí údolí Julských Alp Vrata - nádherné výhledy na severní stěnu Triglavu, poslední den nás okouzlí romantická planina Pokljuka. Prohlédneme si též kouzelné vodopády v údolí triglavských jezer nebo se projedeme lodí po jezeře. Jsme ubytováni v ***hotelu na okraji Bledu, jen 300 m od Bledského jezera, v 2lůžkových pokojích se sprchou/WC, telefonem, sat. TV a minibarem. Určitě oceníte i stravování formou bufetu (snídaně i večeře).Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Julské Alpy - Bled - program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR do Slovinska.
 • 2. den: příjezd do BLEDU, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, poté plavba lodí po jezeře ledovcového původu s návštěvou ostrova BLEJSKI OTOK včetně kostelíku, kde si můžete zazvonit na ZVON PŘÁNÍ, odpoledne možnost prohlídky BLEDSKÉHO HRADU, večeře.
 • 3. den: snídaně, odjezd busem k nádherně položenému BOHINJSKÉMU JEZERU (525 m). Základní varianta (náročnost 2 z 5, 6 hod., ↑750 m, ↑750 m): túra kolem vodopádu SLAP SAVICA až k půvabnému jezeru CRNO JEZERO (1 294 m) a zpět. Těžší varianta (3 z 5, 7 hod., ↑1 200 m, ↓1 200 m): pro zdatnější výstup na vrchol PRŠIVEC (1 761 m) s dech beroucím pohledem na TRIGLAV a jezero, hřebenový sestup k „ďáblovu“ HUDIČEVU MOSTU do osady STARA FUŽINA (546 m). Lehčí varianta (1,5 z 5, 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): lodí po jezeře ke kostelíku SV. JANEZ KRSTNIK (13. stol.) a dále do FUŽINY. Odjezd busem do hotelu, večeře.
 • 4. den: snídaně, autobusem do nitra Julských Alp - sedlo VRŠIČ (1 611 m). Základní varianta (2 z 5, 5 hod., ↑700 m, ↓700 m): výstup na MALA MOJSTROVKA (2 332 m), odkud jsou za pěkného počasí nádherné výhledy na Dolomity a Vysoké Taury s vrcholem Grossglockner. Lehčí varianta (1,5 z 5, 4 hod., ↑300 m, ↓300 m): jen krátký výstup až pod štíty velikánů podle schopností každého z vás a zpět stejnou cestou. Odpoledne zastávka v horském středisku KRANJSKA GORA a u pramenů řeky SÁVY. Odjezd autobusem do hotelu, večeře.
 • 5. den: snídaně, odjezd busem do doliny VRATA (1 100 m). Základní varianta (2 z 5, 5 hod., ↑650 m, ↓650 m): túra pod severní stěnou TRIGLAVU - od ALJAŽEV DOM do sedla LUKNJA (1 758 m), zpět okružní cestou přes Bukovlje na chatu. Těžší varianta (3 z 5, 7 hod., ↑1 300 m, ↓1 300 m): možnost výstupu na BOVŠKI GAMSOVEC (2 395 m) s výhledem na nejvyšší vrchol Slovinska a bývalé Jugoslávie - TRIGLAV (2 864 m). Při zpáteční cestě na ubytování zastávka u vodopádu PERIČNIK, večeře.
 • 6. den: snídaně, odjezd busem opět k BOHINJSKÉMU JEZERU, výjezd lanovkou k chatě VOGEL (1 540 m) s nádherným výhledem na jezero a Julské Alpy. Základní varianta (2 z 5, 5 hod., ↑350 m, ↓350 m): výstup přes vrchol GLOBOKO na VOGEL (1 922 m), zpět k horní stanici lanovky, sjezd lanovkou nebo pěšky do horského střediska RIBČEV LAZ, odjezd do hotelu, večeře. Lehčí varianta (1,5 z 5, 4 hod., ↑130 m, ↓130 m): pěšky jen ZADNJI VOGEL (1 413 m) a okruhem zpět k horní stanici, poté stejná cesta jako ostatní.
 • 7. den: snídaně, pěšky k nejznámější soutěsce Slovinska - VINTGAR, kterou projdeme až do BLEJSKA DOBRAVA, zpět k Bledskému jezeru vlakem, poslední možnost prohlídky kouzelného Bledského jezera s možností koupání nebo jen relaxace na břehu jezera a poté odjezd do ČR v odpoledních hodinách.
 • 8. den: příjezd do ČR v ranních hodinách.
 • Poznámka I: Svozy se realizují od 4 osob
 • Poznámka II: Dětské ceny platí pro děti ubytované se 2 dospělými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 800 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 520 Kč.
 • Stravování: stravování je formou bufetu (snídaně i večeře) nebo speciální večeři.
 • Ubytování: Jsme ubytováni v ***hotelu na okraji Bledu, jen 300m od Bledského jezera v 2lůžkových pokojích se sprchou/WC, telefonem, sat. TV a minibarem.

Julské Alpy - Bled
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz Tábor, svoz Plzeň, svoz Bratislava, svoz České Budějovice

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist