Pohodový týden v Alpách - Švýcarsko, Francie - Ďábelské Švýcarsko - Ledovec Sex Rouge s kartou

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Free Acces Card Náročnost 2.5

Švýcarské Alpy - příjemná turistika s kvalitním zázemím

Úvod:

Ve francouzsky mluvící části Švýcarska je ukryto nádherné městečko Les Diablerets s výhledem na ledovce stejného názvu (v překladu ďábelské). Náš ***hotel je v centru tohoto menšího turistického střediska a nabízí komfortní zázemí pro náš zájezd. Pokoje jsou s vlastní sprchou a WC, sat. TV, telefonem a balkónem. Snídaně je formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech a švédským salátovým stolem. Během zájezdu poznáme blízké okolí hotelu, ale i ledovcového světa Les Diablerets při túrách dle vašich možností. I návštěva Ženevského jezera s nejznámějším hradem Chillon či městečko Montreux s krásnou promenádou stojí za zmínku. Asi největším zážitkem bude túra k ledovice Sex Rouge. Určitě oceníte i kartu Free Access Card, která vás opravňuje využívat lanovky, vlaky, busy a koupaliště v okolí Les Diablerets a Villars. Karta neplatí na lanovku k ledovci Sex Rouge.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd v odpoledních hodinách z ČR.
 • 2. den: příjezd do hotelu v LES DIABLERETS (1 200 m), dopolední snídaně a ubytování dle možností hotelu, základní varianta (náročnost 2 z 5; 4 hod., ↑220 m, ↓220 m): pěšky k lanovce a výjezd na LES MAZOTS (1 659 m) krásnou okružní túrou k pyramidám DE GYPSE (1 776 m) a zpět k horní stanici lanovky (více možností dle vlastních schopností), sjezd k hotelu, večeře.
 • 3. den: snídaně, busem do VILLARS (1 253 m), základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↑150 m, ↓350 m): lanovkou na ROC D ORSAY (1 976 m) výstup na LE CHAMOSSAIRE (2 112 m), kolem kouzelných jezer LAC DE ANTONNOIR (1 712 m) a LAC DES CHAOONNES (1 692 m) do průsmyku L ENCRENE (1 936 m), po vrstevnici k horní stanici zubačky BRATAYE (1 805 m), sjezd do údolí k busu. Lehčí varianta (1,5 z 5, 3 hod., ↑150 m, ↓280 m): jen okruh kolem zmíněných jezer s okružní cestou zpět k zubačce jako 1. skupina, sjezd k busu. Odjezd do hotelu, večeře.
 • 4. den: ráno snídaně, odjezd busem do COL DU PILLON (1 546 m), odtud fakultativně kabinkovou lanovkou na SEX ROUGE (2 971 m) - základní varianta (2,5 z 5, 5 hod., ↑50 m, ↓900 m): krásnou,ale dlouhou túrou přes ledovec GLACIER DE ZANFLEURON ( 2 800 m), kolem chaty CABANE DE PRAROCHET (2 562 m) až k jezeru LAC DE SENIN (2 033 m), sjezd do údolí lanovkou a zpět do hotelu naším busem. Lehčí varianta (1 z 5; 3 hod., ↑50 m, ↓50 m): jen krátká túra kolem SEX ROUGE a zpět do údolí lanovkou, večeře.
 • 5. den: snídaně, lehce odpočinkový den, busem do městečka MONTREAUX, krátká prohlídka tohoto městečka na břehu Ženevského jezera s krásnou promenádou (1 z 5, 2 hod., ↑20 m, ↓20 m). Prohlídka hradu CHILLON, možnost zkrácení lodí (Montreux - Chillon). Odjezd do hotelu, večeře.
 • 6. den: snídaně, odjezd busem do LES MOSSES (1 500 m), základní varianta (2,5 z 5; 5 hod., ↑850 m, ↓850 m): z centra městečka na vrchol PIC CHAUSSY (2 354 m), odkud jsou jedinečné výhledy až na Mont Blanc (těžší túra hlavně v závěru), lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod., ↑350 m, ↓350 m): jen k jezeru LAC LIOSON (1 850 m) - cestou možnost zastávky na salaši, kde se vyrábějí pravé švýcarské sýry - Lioson-d´en-Bas, a zpět přes PRA CORNET do LES MOSSES. Všichni odjezd do hotelu, večeře. Pro zájemce možnost kouzelné túry přímo v Les Diablerets a to ledovcová túra kolem SEX ROUGE (2 971 m) se sjezdem lanovkou do GSTEIGU, fakultativně místním busem do hotelu.
 • 7. den: snídaně, dopoledne odjezd se zastávkou u největších švýcarských vodopádů - REINWASSERFALL, fakultativně lodí až pod vodopády a navečer odjezd do ČR.
 • 8. den: příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.
 • Poznámka I: Dětské ceny platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.
 • Poznámka II: Svozy se realizují od 4 osob
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, karta Free Access Card, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 280 Kč.
 • Stravování: Snídaně je formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech a švédským salátovým stolem.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist