Pohodový týden - Španělsko - Přírodní parky a moře Andalusie - letecky

Náročnost 2 letecky hotel polopenze turistika


Úvod:

Andalusie, druhý největší region ležící na jihu Pyrenejského poloostrova, patří mezi nejvíce navštěvované oblasti Španělska. Turistických cílů díky mnohotvárnosti nádherné krajiny je bezpočet. Ať už se jedná o stovky písečných pláží, architektonické skvosty ve městech, z nichž Granada, Sevilla a Cordoba jsou na seznamu památek UNESCO, či rozeklaná pohoří a horské štíty jako stvořené pro turistiku. V průběhu zájezdu podnikneme několik túr do Sierry Nevady, oblíbeného cíle nejen milovníků zimních sportů, ale i letních aktivit. Neuvěřitelná rozmanitost krajiny se sítí dobře značených stezek se stává i v létě pravým turistickým rájem. Nejvyšší vrcholy národního parku, pokryté až do května sněhem, dosahují přes 3 000 metrů. Na strmých svazích ve vyšších polohách potkáme i vzácného kozoroha španělského. Několik túr podnikneme z jižní strany pohoří, z oblasti zvané Alpujarras, která byla posledním útočištěm Maurů. Okouzlí vás zapomenutá údolí s terasovitými políčky a půvabnými městečky se svéráznou architekturou, kulturou i dochovanými zvyky, odkud jsou pozoruhodné výhledy na masiv Sierry Nevady. Nevynecháme ani Granadu, jedno z nejhezčích španělských měst s úžasným palácovým komplexem Alhambra z doby maurské nadvlády.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy, přílet do Malagy, přejezd na ubytování do ALMUNÉCARU, večeře.
 • 2. den: po snídani přejezd do městečka CAPILEIRA na jižních svazích Sierra Nevady, okružní túra po horských stezkách jedním z nejhezčích údolí, POQUEIROU. Úžasné výhledy na nejvyšší vrcholy Sierra Nevady, Mulhacén a Veletu. Při zpáteční cestě zastávka v půvabném bílém městečku Capileira s křivolakými uličkami. Základní varianta: ( 2 z 5, ↑↓ 550 m, čas: 4-5 hod.). Možnost výběru i lehčí varianty. Příjezd do hotelu, večeře.
 • 3. den: po snídani přejezd na celodenní pěší výlet v SIERRA NEVADA, do oblasti TREVENQUE. Po několika vrcholcích horského hřbetu se dostaneme na skalnatý vrchol (2 083 m) s panoramatickým rozhledem na okolní velikány. Základní varianta: ( 2,5 z 5, ↑↓ 800 m, čas: 5 hod.). Možnost zvolit jednodušší variantu. Přejezd do hotelu, večeře.
 • 4. den: celodenní návštěva Granady, jednoho z nejhezčích měst celého Španělska. Prohlídka slavné Alhambry, vrcholu maurské středověké architektury, procházka soustavou paláců a nádherných zahrad. Za návštěvu stojí i původní maurská čtvrť Albaicín, katedrála, kaple Capilla Real. Přejezd do hotelu, možnost koupání, večeře.
 • 5. den: přejezd do oblasti ALPUJARRAS, odtud místním busem do srdce národního parku Siera Nevada, výstup na MULHACÉN (3 479 m) nazývaného králem iberského poloostrova. Cestou nás provází vyhlídky na ostatní velikány masivu, zejména VELETU. Z vrcholu úžasné kruhové výhledy na majestátní vrcholy, zelené laguny a hluboká zelená údolí. Základní varianta: ( 2,5 z 5, ↑↓ 800 m, čas: 5-6 hod.). Možnost výběru i lehčí varianty. Zpět místním busem a přejezd do hotelu, večeře.
 • 6. den: dopoledne procházka po městečku ALMUNÉCAR, návštěva tržnice a dalších zajímavostí (parky, maurský hrad, římský akvadukt, stará čtvrť na kopci). Odpoledne přejezd do přírodního parku SIERA ALMIJARA, putování romantickými soutěskami okolo vodopádů a tůněk RIO VERDE (Zelené řeky). Cestou pěkné výhledy na okolní krasovou skalní krajinu. Základní varianta (2 z 5, 4 hod., ↑↓400 m).
 • 7. den: po snídani přejezd k městečku BUSQUISTAR, odtud slavnou dálkovou cestou Senda Granadina po GR 7 na jižním svahu Siery Nevady do romanticky položeného městečka TRÉVELEZ. Cestou nádherné výhledy na vrcholky okolních pohoří a Trévelez (1 476 m) ležící na terasovitých svazích, které je proslulé výbornou sušenou šunkou. Základní varianta (2 z 5, 4 hod., ↑650, ↓400 m). Přejezd do hotelu, možnost koupání, večeře.
 • 8. den: přejezd busem do MALAGY, odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Malaga vč. let. tax a poplatků cca 7 800 Kč, transfery z/na letiště, 7x nocleh v hotelu v Almunécaru s polopenzí, vstupné do Alhambry, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně horské turistiky a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 296 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist