Termíny - přidat do oblíbených
15.08.20 - 23.08.2020AWS0800714 690 KčPřidat

Velká Británie - Anglie, Wales, Skotsko

Náročnost 1 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel polopenze vlastni strava

Tento zájezd nabízí zajímavý průřez Velkou Británií. Program zájezdu neopomíjí historické památky staré Anglie (Londýn, York, Chester, Salisbury aj.), hrady ve Walesu, ale i NP Snowdonia, jezerní oblast Lake District, skotské hory i jezera, Edinburgh…


Úvod:

Tento zájezd nabízí zajímavý průřez Velkou Británií. Program zájezdu neopomíjí ani historické památky staré Anglie (Londýn, York, Chester, Salisbury aj.), hrady ve Walesu, přírodně lákavé oblasti (národní park Snowdonia, jezerní oblast Lake District, skotské hory, jezero Loch Ness, magické kamenné monolity Stonehenge aj.), ani zajímavá skotská města včetně jednoho z nejkrásnějších měst Evropy Edinburghu.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
15.08.20 - 23.08.20 20AWS08007 UZAVŘENO 14 690 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Velká Británie - Anglie, Wales, Skotsko - program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR v poledních hodinách.
 • 2. den: prohlídka LONDÝNA – Big Ben, Houses of Parliament, Downing Street, Westminster Abbey (UNESCO), Trafalgar Square, Hyde Park aj. Nocleh v hotelu.
 • 3. den: YORK – působivé historické město. Impozantní katedrála, kostel archanděla Michaela, zajímavé ulice se středověkými domy. Zastávka u HADRIÁNOVA VALU – památka na římskou vládu na ostrově. Příjezd do Skotska.
 • 4. den: : okruh po skotské vrchovině. Zastávka v pohádkové vesničce LUSS ležící na břehu jednoho z nejkrásnějších jezer Skotska LOCH LOMOND. Průjezd pohořím Grampian a přes vřesoviště RANNOCH MOOR a fascinujícím údolím GLEN COE s krásnými přírodními scenériemi, krátká procházka. Přes turistické středisko FORT WILLIAM ležící na břehu mořského zálivu do SPEAN BRIDGE – pěkné pohledy na zelená údolí, skalnaté vrcholy a nejvyšší horu Skotska BEN NEVIS. Ruiny hradu URQUHART, ze kterého je nádherný rozhled na jezero LOCH NESS.
 • 5. den: EDINBURGH (UNESCO) – metropole Skotska považovaná za jedno z nejkrásněji položených měst. Dominantní hrad, katedrála, Princess Street aj. Návštěva středověkého městečka s hradem STIRLING.
 • 6. den: zastávka v GRETNA GREEN, vesnička s kovárnou proslulou pořádáním skotských svateb. Návštěva přírodně zajímavé jezerní oblasti LAKE DISTRICT. Turistické středisko KESWICK se zajímavými zelenými domy je položeno na břehu nejkrásnějšího jezera oblasti Derwenwater. Vyhlídková jízda podél největšího jezera Windermere. Večerní LIVERPOOL (UNESCO) – návštěva míst spojených se skupinou Beatles (Penny Lane, Strawberry Fields, Cavern Club).
 • 7. den: návštěva národního parku SNOWDONIA s krásnými jezery a nejvyšší horou Walesu Snowdon. Hrad CAERNARFON patřící k nejlépe dochovaným hradům v Evropě, na kterém byl roku 1969 korunován princ Charles Princem z Walesu. CONWY – městečko, ve kterém zaujmou dochované hradby, malé rybářské domky a především mohutný hrad postavený králem Eduardem I. CHESTER – jedno z nejzachovalejších historických měst v Anglii.
 • 8. den: STONEHENGE (UNESCO) – prehistorická kamenná svatyně. SALISBURY – městečko se světoznámou katedrálou. Zastávka v městečku BRIGHTON – mezinárodní přímořské lázně s exotickou budovou Královského pavilonu. Trajekt na pevninu.
 • 9. den: KOLÍN NAD RÝNEM (UNESCO) – devítihodinová prohlídka města – románská bazilika sv. Martina, gotická katedrála, římská věž z 1. stol. n.l. a další významné památky. Příjezd do ČR v pozdních večerních až ranních hodinách.
 • Poznámka I: Nástupní místa Pardubice, Hradec Králové pouze v termínu od 15.8.
 • Poznámka II: V případě neočekávané dopravní situace může být prohlídka jiného města po trase.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, přejezd La Manche, 3x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím), 3x ubytování v soukromí (2lůžkové pokoje) s polopenzí, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 315 Kč, 3x snídaně v hotelu 525 Kč/osoba

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 315 Kč
 • 3x snídaně - 525 Kč

Velká Británie - Anglie, Wales, Skotsko
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Wales Wales
Velká Británie Velká Británie
Skotsko Skotsko
Anglie Anglie
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníturistický hotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaHradec Králové, Pardubice, Plzeň, Praha
Zájezdy do destinací
Wales - zájezdy
Velká Británie - zájezdy
Skotsko - zájezdy
Anglie - zájezdy

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist