Termíny - přidat do oblíbených
16.04.20 - 29.04.2020SWS0136559 990 KčPřidat
01.05.20 - 14.05.2020SWS0136159 990 KčPřidat
27.09.20 - 10.10.2020SWS0136659 990 KčPřidat
08.10.20 - 21.10.2020SWS0136259 990 KčPřidat

Indonésie - Magická příroda Sulawes a pohoda v opuštěném ráji ostrova Siladen

Náročnost 1 letecky hotel polopenze bazén Novinka

Tento zájezd je určen především milovníkům exotiky, kteří nemají v lásce přelidněná nejnavštěvovanější místa, ale přitom hledají tropickou přírodu, pohodu na písčitých plážích, koupání a k tomu poznávání zajímavostí.

Úvod:

Tento zájezd je určen především milovníkům exotiky, kteří nemají v lásce přelidněná nejnavštěvovanější místa, ale přitom hledají tropickou přírodu, pohodu na písčitých plážích, koupání a k tomu poznávání zajímavostí. Vše, co si představíte pod pojmem „tropický ráj“ najdeme totiž i na severu indonéského ostrova Sulawesi (Celebes) – bílé i černé písčité pláže, bohatý život korálových útesů v křišťálově čistém moři, sopky s kráterovým jezerem na vrcholu, bizarní pralesy s jedinečnou faunou a flórou i pozoruhodnou kulturu místních obyvatel. Ubytování je zajištěno v prvních 7 dnech v hotelu na západní pláži v blízkosti Manada v bungalovech s vlastním sociálním zařízením, klimatizací i ledničkou a polopenzí. Po týdenním prozkoumání nádherné přírody se přesuneme na malý kouzelný ostrov Siladen, kde budeme přímo na krásné pláži s úžasnými západy slunce, a dokonce zde budete rozmazleni plnou penzí. Samozřejmostí je po celou dobu pobytu i náš český průvodce Vladimír Lemberk, který je autorem knížky o Sulawesách. Pro zájemce je možné zajistit i potápěčský kurz.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z ČR do JAKARTY, dle letového řádu ubytování a večeře.
 • 3. den: snídaně, ráno odlet na SULAWESI do města Manado, transfer na ubytování, první seznámení s divokým okolím hotelu, večeře.
 • 4. den: po snídani se vydáme do centra etnika Minahasa v TOMOHONU, kterému místní říkají město květin, kde je možnost ochutnávky místních specialit (krysa, kaloň, krajta, …), jezero TONDANO s rybářskými vesničkami a plovoucími domky, pozoruhodné pohřebiště se zdobenými sarkofágy waruga z 9. století u SAWANGANU, pěší túra (1,5 km) pralesem k vodopádu TUNAN s možností koupele ve studené vodě. Zpět na ubytování, večeře.
 • 5. den: snídaně, celodenní výlet lodí na ostrov BUNAKEN (unikátní mořský park, zdejší korálové útesy patří k nejbohatším na světě), koupání v moři teplém až 29 °C, pohodová plážová idylka, možnost šnorchlování, procházka vesnicí rozdělenou na muslimskou a křesťanskou část. Lodí opět na pevninu, přesun na ubytování, večeře.
 • 6. den: snídaně, dopoledne koupání a relaxace u moře, odpoledne výlet k nádherným vodopádům KALI jen pár kilometrů od našeho hotelu do vnitrozemí, večeře.
 • 7. den: snídaně, celodenní výlet do sopečné oblasti, unikátní tržnice (lokální „bushmeat“), pohodový pěší okruh pralesem kolem vulkanického jezera Linow s různobarevnou vodou a s horkými sopečnými jezírky, výstup na sopku MAHAWU (1 331 m) s kráterovým jezerem. Zpět na ubytování, večeře.
 • 8. den: snídaně, výlet do města MANADO. Město má velmi bohatou portugalskou, španělskou i holandskou historii. Největší zajímavostí je buddhistický chrám BAN HIN KIONG z počátku 19. století. Naleznete zde i čtvrtou největší sochu Ježíše Krista na světě (50 m). Odpoledne zpátky na ubytování, večeře.
 • 9. den: dopoledne odjezd do rezervace TANGKOKO, (mj. pozorování nejmenších primátů – nártounů – s velkýma očima) příroda v deštném pralese, pozorování skupin opic makaků černých a ptáků, koupání na černých sopečných plážích, zpět na ubytování, večeře a poslední nocleh na pevnině.
 • 10. den: snídaně, dopoledne vyklizení pokojů a transfer včetně lodního přesunu na ostrov SILADEN, kde budeme ubytováni v menším resortu přímo na pláži s fantastickými západy slunce, koupáním v teplém moři a šnorchlováním, večeře.
 • 11. den: snídaně, odpočinkový den již s obědem a večeří, fakultativně možnost lodního výletu s pozorováním delfínů. Naše úspěšnost je téměř 100 %, nalezení trvá obvykle 15 až 45 minut.
 • 12. den: pohoda na ostrově s plnou penzí a s možností koupání na úžasných bělostných pláží tohoto malého ostrova. Můžete ochutnat i místní ořechy PILI, které jsou velmi bohaté na minerály a z kterých místní ženy dělají jedinečné koláčky.
 • 13. den: po snídani přejezd na letiště Manado (podle času jednotlivých letů), odlet do ČR přes JAKARTU.
 • 14. den: přílet do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha – Jakarta, vnitrostátní zpáteční letenka Jakarta - Manado cca 28 000 Kč, 11x ubytování, 8x polopenze, 3x plná penze, všechny výlety v programu (kromě fakultativních), transfery z letiště, lodní transfer na Siladen, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 10 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 770 Kč, do 80 000 Kč za 1 370 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) za 950 Kč.
 • Umístění: Sulawesi, Jakarta, Manaden, Siladen.

Příplatky a slevy


 • 1 lůžkový pokoj - 10 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 770 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 370 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 950 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 10 000 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Indonésie Indonésie
UbytováníHotel
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Indonésie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist