Termíny - přidat do oblíbených
20.04.21 - 29.04.2121BAZ0187939 990 KčPřidat

Bali - tropický ostrov za super cenu **

Náročnost 1 letecky bus hotel snidane

Bali - nejpopulárnější a turisticky nejnavštěvovanější destinace v Indonésii * Ubytování v oblasti Sanur * Netopýří jeskynní chrám Goa Lawah * Výhledy na stále činnou sopku Mt. Batur * Rýžové terasy * Vodní chrám Tirta Empul * Návštěva Opičího lesa u města Ubud

Úvod:

Malebná rýžová políčka, městečka s uměleckými dílnami, krásné tanečnice, chrámové slavnosti, desetitisíce hinduistických chrámů, azurové moře, bílé pláže, sopky, okouzlující a milí lidé - ano, to je Bali, nejznámější ostrov Indonésie plný legend, starobylých zvyků, které se uchovaly až do současnosti. Bali, nazývané „ostrov bohů“, je součástí indonéského souostroví s jeho pět tisíc kilometrů dlouhým řetězcem více než sedmdesáti tisíc ostrovů, které leží mezi Malajsií na západě a Austrálií na východě. Leží východně od ostrova Jávy v souostroví Malé Sundy, jen několik stupňů pod rovníkem. Patří mezi nejpopulárnější a turisticky nejnavštěvovanější destinace v Indonésii. Svojí rozlohou je ostrov malý, nedosahuje ani 150 km z jednoho konce na druhý, je sopečného původu a obdařen nesmírně úrodnou půdou, z níž převážnou část tvoří terasovitá políčka. Vnitrozemí ostrova je hornaté, tvořené dvěma sopečnými krátery - posvátným Gunung Agung a Batur se stejnojmenným jezerem. Bali nabízí 400 km překrásných pláží, které jsou místy přerušované divoce rozeklanými pobřežními skalami a pobřeží je místy vystaveno obrovským příbojovým vlnám Indického oceánu. Jedním z nejvýznamnějších mořských chrámů na Bali je Tanah Lot. Jeho svatyně stojí na skále, která je kolem dokola obklopena vodou a hlídána před špatnými silami a vetřelci jedovatými mořskými hady. Také obdivovatelé netopýřích jeskyní si přijdou na své v Goa Lawah, asi 9 km od Klungkungu. Stropy jeskyní jsou posety tisíci netopýrů. Co se týče kultury, Bali zůstalo jedinou hinduistickou společností v jihovýchodní Asii a bohatý náboženský život zasahuje do všech oblastí současného života. Provází Marek Bejr.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
20.04.21 - 29.04.21 21BAZ01879 UZAVŘENO 39 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z ČR do INDONÉSIE. Přílet v dopoledních hodinách na BALI, ubytování v oblasti SANUR.
 • 3. den: relaxace a pobyt u moře. Pro zájemce odpolední nenáročná procházka k místnímu chrámu BELANGJONG, kde budete moci spatřit nejstarší artefakt na Bali - kamennou stélu oslavující vítěznou bitvu v 9. století.
 • 4. den: výlet po východní oblasti Bali - návštěva sídla boha lásky SEMARAPURA s plovoucími pavilóny, netopýří jeskynní chrám GOA LAWAH a další přírodní zajímavost, například kaňon SUKAWATI (kaňon je přístupný pouze za dobrého počasí - po deštích je z bezpečnostních důvodů uzavřen).
 • 5. den: dopoledne okolo rýžových teras k místní činné sopce MT. BATUR (1717 m n. m.). Odpoledne návštěva pralesních chrámů GUNUNG KAWI s královskými hrobkami z 11. století, ke kterému sejdeme po více než 200 schodech okolo rýžových terasových polí a vodních chrámů TIRTA EMPUL s chrámovými bazénky a prameny. Odpolední příjezd do UBUDU. Pěší výlet do OPIČÍHO LESA, večer možnost návštěvy představení balijských tanců s překrásnými tanečnicemi.
 • 6. den: celodenní výlet po nejznámějších balijských chrámech. Královský TAMAN AYUN z pol. 17. stol., směrový BATUKARU zasvěcený bohu Madaweda, nacházející se uprostřed lesů na úpatí hory Batukaru. Zemědělskou krajinou s četnými rýžovými poli a plantážemi kakaa, durianu, avokáda apod. dorazíme k moři, abychom navštívili jedinečný chrám z 16. stol TANAH LOT, postavený na skalnatém ostrohu v moři. Večerní příjezd zpět na ubytování do oblasti SANUR.
 • 7. den: relaxace a pobyt u moře.
 • 8. den: po poledni odjezd do jižní části Bali. Odpolední koupání na „pláži snů“ s bílým pískem a bělostnými útesy. Podvečerní návštěva chrámu ULUWATU z 11. století, který je postavený na stometrových útesech nad Indickým oceánem.
 • 9. den: relaxace a pobyt u moře. Poslední nákupy. Pro zájemce fakultativně návštěva hlavního města Bali - DENPASAR (trhy, muzea, památky). Večer odjezd na letiště a odlet 9. nebo 10. den zpět do ČR.
 • 10. den: přílet do ČR.
 • Poznámka I: velikost skupiny cca 20 osob.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 21 000 Kč, místní doprava v rámci programu (minibusy, taxi, bema), lodní transfer, 7x ubytování v hotelech střední třídy se snídaní (2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a klimatizací), místní průvodce, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, fakultativní programy, bakšišné, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
 • Příplatky: pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30ti tisíc 600 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80ti tisíc 1 200 Kč (v případě zdravotního storna z vaší strany se vrací zpět max. 80 % vzniklého stornopoplatku).
 • Ubytování: ubytování v hotelech střední třídy (vlastní sociální zařízení a klimatizace) v oblasti Sanur

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 600 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 200 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 000 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Indonésie Indonésie
Bali Bali
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Indonésie - zájezdy
Bali - zájezdyQrCode image