Termíny - přidat do oblíbených
01.06.20 - 07.06.2020LUX0465312 390 KčPřidat

Belgie, Lucembursko, Nizozemsko - Příroda, památky UNESCO a tradice zemí Beneluxu

Náročnost 1 klimatizovaný autobus hotel snidane

Poznejte krásu země, kterou její obyvatelé doslova vyrvali moři. Poznejte památky, přírodní krásy, zvyky obyvatel, delfskou fajáns, flanderskou krajku, díla vlámských mistrů i gastronomii zemí Beneluxu.


Úvod:

Poznejte krásu země, kterou její obyvatelé doslova vyrvali moři, poznejte památky, přírodní krásy, zvyky obyvatel, delfskou fajáns, flanderskou krajku, díla vlámských mistrů i gastronomii a piva zemí Beneluxu.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
01.06.20 - 07.06.20 20LUX04653 12 390 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách, LUCEMBURK, hlavní město velkovévodství s katedrálou, paláci a slavnými mosty, cesta na ubytování v Belgii.
 • 2. den: BELGIE: slavné evropské bojiště z r. 1815, památník bitvy u Waterloo, přejezd do BRUSELU, historické centrum s náměstím GRANDE-PLACE (UNESCO), katedrála, Královský palác, gotická radnice, socha sv. Michala – patrona Bruselu a „čurající chlapeček“, cechovní domy, nejstarší nákupní pasáž v Evropě, individuálně volno k návštěvě světoznámých muzeí a KRÁLOVSKÉ OBRAZÁRNY (Rubens, Cranach, Breugel, Rembrandt), popř. indiv. návštěva komplexu ATOMIUM nebo botanická zahrada, ochutnáte belgické pivo, vafle a pralinky či posedíte v kavárničkách úzkých uliček, možnost večeře v rybí restauraci.
 • 3. den: BRUGGY (UNESCO), starobylé město na kanálech, bývalé sídlo burgundských vévodů, středověké historické jádro na ostrově (UNESCO), náměstí s radnicí STADHUIS, výhledy z věže, bazilika Svaté Krve (nejposvátnější relikvie Evropy - Ježíšova krev), gotický kostel Panny Marie (Michelangelovo sousoší Madony s dítětem), GRUUTHUSE MUSEUM či GROENINGE MUSEUM (sbírky vlámských a holandských mistrů) nebo MUSEUM ČOKOLÁDY s přehlídkou výroby čokolád a pralinek a s ochutnávkou, prodejny s krajkami a s belgickou čokoládou, sladké gaufres de Liege a hospůdky s nepřeberným výběrem belgických piv, pro zájemce projížďka výletní lodí po kanálech - nejlepší způsob, jak poznat Bruggy, GENT, metropole FLANDER, ve středověku druhé nejbohatší město, katedrála sv. Bava, Gentský oltář bratří van Eycků (UNESCO), středověké domy a pevnost HET GRAVENSTEEN.
 • 4. den: ANTVERPY, přístavní město, jedno z nejstarších obchodních center Evropy, město diamantů a P. Rubense , historické centrum s pevností a katedrálou, dům malíře P. P. Rubense s ateliérem - RUBENSHUIS, hlavní tržiště Grote Markt, fontána se sochou kraba a renesanční radnice s výstavnými cechovními domy z 16. a 17. stol., muzeum broušení diamantů, ochutnáte tradiční vlámské hranolky; odpoledne přejezd do Holandska, největší evropský přístav ROTTERDAM, projížďka lodí, atmosféra velkoměsta s osobitou moderní architekturou, např. Kijk-Kubus, starý přístav, možnost výjezdu na vyhlídkovou věž Euromast.
 • 5. den: ALKMAAR, tradiční slavnost vážení sýrů, slavný sýrový trh, návštěva skanzenu ZAANSE SCHANS, s ukázkou výroby sýrů a typických holandských dřeváků, procházka mezi větrnými díly, historické město DELFT proslavené fajáns, romantických uliček a malířem Vermeerem, hlavní město Nizozemska DEN HAAG, centrum s vládními budovami, Binnenhof, (variantně park miniatur MADURODAM nebo MAURITSHUIS (Rembrandt, Vermeer), cesta k pobřeží, obdivuhodné poldry, SHEVENINGEN, lázně na břehu Severního moře s vyhlídkovým molem, možnost večeře v restauraci (rybí speciality), návrat.
 • 6. den: indiv. pobyt v ROTTERDAMU nebo pravá holandská romantika – fakultativně s průvodcem. vodním busem do skanzenu KINDERDIJK (UNESCO), větrné mlýny na odvodňování – ráj pro fotografy, AMSTERDAMU, prohlídka města: Muzejní náměstí - RIJKSMUSEUM (Rembrandt) nebo největší muzeum Vincenta van Gogha na světě, pěší procházka centrem s Královským palácem a řadou historických budov, volno, možnost projížďky lodí po grachtech, večer procházka čtvrtí červených luceren, fakultativně večeře, večer odjezd přes Německo do ČR.
 • 7. den: odpoledne příjezd do ČR.
 • Poznámka I: CK si vyhrazuje právo záměny programu dle počasí, místa ubytování i aktuálních akcí.
 • Poznámka II: doprava klimatizovaným autobusem, 5x hotel, 5x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 5x hotel, 5x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, pobytovou taxu, cesty lodí a MHD, fakult. akce (80 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 990 Kč, 1x večeře 600 Kč, fakult. výlet Kinderdijk (vstup i doprava od 20os.) 450 Kč, záloha na vstup do Rijksmuzea 510 Kč, záloha na vstup do muzea Vincenta van Gogha 500 Kč, fakultativní výlet 5. den 450 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Umístění: Belgie, Lucembursko, Nizozemsko - Brusel, Antverpy
 • Program zájezdu Orientační ceny vstupného ANTVERPY : Rubensův dům 8 EUR, brusírna diamantů zdarma, katedrála 6 EUR, Groeningen Museum 8 EUR GENT : katedrála 4 EUR BRUGGY : Memling Museum (špitál sv. Jana) 8 EUR, muzeum Choco story s ochutnávkou - s průvodcem přibl. 10 EUR, lodě 8 EUR BRUSEL : královské obrazárny - vstup do jednoho muzea 8 EUR, společná vstupenka pro všechny 4 muzea 13 EUR, Atomium 12 EUR a Atomium + Mimievropa 19 EUR WATERLOO: památník 15 EUR

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 245 Kč
 • jednolůžkový pokoj - 4 200 Kč
 • 1x večeře - 600 Kč
 • záloha na vstupné do Rijksmuzea - 550 Kč
 • záloha na vstup do muzea Vincenta van Gogha - 520 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 200 Kč
 • fakult. výlet do Kinderdijku (vstup i doprava od 20 osob) - 450 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Nizozemsko Nizozemsko
Lucembursko Lucembursko
Benelux Benelux
Belgie Belgie
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaPlzeň, Praha
Zájezdy do destinací
Nizozemsko - zájezdy
Lucembursko - zájezdy
Benelux - zájezdy
Belgie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist